هشدار پلیس به بلاگر‌های روزه خوار
هشدار پلیس به بلاگر‌های روزه خوار

آی‌سی‌تی نیوز – معاون اجتماعی پلیس فتا فرماندهی انتظامی کشور از ممنوعیت ترویج روزه خواری در فضای مجازی توسط بلاگر‌ها خبر داد. سرهنگ رامین پاشایی در گفت‌وگو با میزان گفت: با رصد و پایش شبکه‌های فضای مجازی مشخص شد عده‌ای از افراد که از تعداد قابل توجهی مخاطب در صفحات خود برخوردار هستند، نسبت به […]

آی‌سی‌تی نیوز – معاون اجتماعی پلیس فتا فرماندهی انتظامی کشور از ممنوعیت ترویج روزه خواری در فضای مجازی توسط بلاگر‌ها خبر داد.

سرهنگ رامین پاشایی در گفت‌وگو با میزان گفت: با رصد و پایش شبکه‌های فضای مجازی مشخص شد عده‌ای از افراد که از تعداد قابل توجهی مخاطب در صفحات خود برخوردار هستند، نسبت به رعایت شئونات ماه مبارک رمضان و امتناع از خوردن و آشامیدن در هنگام روزه داری بی توجهی می‌کنند.

وی افزود: در بررسی‌ها مشخص شد که این افراد با ساخت و نشر کلیپ‌ها و تصاویری از روزه خواری؛ قصد حرمت شکنی ماه مبارک را دارند.

معاون اجتماعی پلیس فتا فرماندهی انتظامی کشور با اشاره به لزوم افزایش سطح هوشیاری و آگاهی کاربران در این رابطه، تصریح کرد: شوق دیده شدن و درآمدزایی به هر شکلی باعث شده تا این دست افراد به اقدامات هنجارشکنانه و ساختارشکنانه دست زده تا بتوانند مخاطبان بیشتری را جذب کنند و بسیاری از بلاگر‌ها برای اینکه بتوانند تعداد دنبال کنندگان خود را افزایش بدهند با فریبکاری خانه‌ها و ماشین‌های ساعتی اجاره می‌کنند تا بتوانند مخاطبان خود را از این طریق جذب کنند.
وی افزود: سطح بالای استقبال کاربران از فضای مجازی بویژه شبکه‌های اجتماعی می‌تواند در تغییر فرهنگ اثر بخش بوده و به منظور حفظ و حرمت فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی از تمامی کاربران فضای مجازی می‌خواهیم تا با حفظ سنت‌ها و مناسبت‌های مذهبی از هرگونه تابو شکنی و رفتار‌های خلاف شئونات پرهیز کنند.

سرهنگ پاشایی اظهار کرد: از شهروندانی که از تعداد مخاطب بالایی در شبکه‌های اجتماعی برخوردار هستند درخواست داریم تا با توجه به فضای اقتصادی امروز جامعه که ممکن است برای برخی افراد مایحتاج اولیه زندگی نیز بسختی انجام پذیرد، از انتشار تصاویر و کلیپ‌هایی حاوی مصرف گرایی و ترویج زندگی‌های لاکچری پرهیز کنند.