هدیه دولت به مردم؛ اختصاص بسته ۵ گیگابایتی عیدانه اینترنت
هدیه دولت به مردم؛ اختصاص بسته ۵ گیگابایتی عیدانه اینترنت
آی سی تی نیوز - وزیر ارتباطات از اختصاص بسته 5 گیگابایتی اینترنت به همه مردم به مناسبت فرارسیدن عید نوروز و ماه مبارک رمضان خبر داد و اعلام کرد که برای فعال کردن آن، کاربران می توانند از طریق مراجعه به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند my.gov.ir اقدام کنند.
به گزارش مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت، از اختصاص بسته اینترنت هدیه برای همه مردم خبر داد و گفت: به مناسبت عید نوروز و ماه مبارک رمضان یک بسته اینترنت رایگان ۵ گیگابایتی که معادل ۱۲ گیگابایت ترافیک داخلی است به عنوان هدیه عیدانه دولت برای کاربران در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه کاربران برای فعال سازی این بسته اینترنت هدیه باید به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند مراجعه کنند، افزود: کاربران می توانند  تا پایان اسفند با مراجعه به آدرس my.gov.ir یکی از شماره های خود را وارد کنند که به آن شماره اینترنت هدیه دولت اختصاص پیدا می کند که تا عید فطر نیز فرصت برای استفاده از آن فراهم است.
زارع پور همچنین در مورد حوزه فضایی تصریح کرد: امسال سال پرباری برای صنعت فضایی کشور بود و در سال جاری ۶ پرتاب فضایی داشتیم و ماهواره‌های متعدد با موفقیت در مدار قرار گرفته‌اند.
وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه پرتاب‌هایی که در این دولت انجام شده معادل ۳ دولت گذشته است، خاطرنشان کرد: سال آینده پرتاب ماهواره پیش‌بینی شده است و در سال آینده به‌سمت منظومه‌سازی خواهیم رفت.
وی ادامه داد: فاز اول بزرگترین پایگاه فضایی کشور در سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید و اولین پرتاب در این پایگاه انجام خواهد شد.
زارع پور اظهار کرد: پرتابی که در سال جاری از پایگاه روسیه انجام دادیم به این‌علت بوده که پایگاه‌های ایران دارای چنین ویژگی‌هایی نیستند و امیدواریم در سال آینده در پایگاه ایران پرتاب‌ها انجام شود.