مدیر پیام رسان داخلی: کاربرانمان زیاد شدند
مدیر پیام رسان داخلی: کاربرانمان زیاد شدند
یک موضوع مهم درباره پیام‌رسان‌ها، میزان تبادل اطلاعات در آن در کنار آمار نصب و تعداد کاربران فعال است که ترافیک بیش‌تر نشان از ایجاد ارتباطات در پیام‌رسان‌ دارد.

مدیر پیام‌رسان گپ با بیان اینکه در این روزها طیف گسترده‌ای از کاربران به گپ آمدند، گفت: کاربران جدید بسیار فعال‌تر هستند.

به گزارش فارس، یکی از موضوعاتی که همواره درباره پیام رسان های داخلی مطرح می شود، توجه به میزان تبادل اطلاعات در آنها در کنار آمار نصب و تعداد کاربران فعال است.

مصرف ترافیک بیشتر در پیام رسان ها نشانه ای از این است که ارتباطات در پیام‌رسان‌ شکل گرفته است.

این روزها که در پی وضع محدودیت بر پیام رسان های رایج خارجی، این سوال که «در کدام پیام‌رسان ایرانی هستید؟» بین کاربران پرتکرار شده است، پیگیر تغییرات احتمالی وضعیت برخی از پیام رسان های ایرانی شدیم.

برنامه گپ (Gap) یک اپلیکیشن پیام رسان است که توسط توسعه دهندگان ایرانی منتشر شده است. از مجید انجیدنی مدیر پیام رسان گپ پرسیدیم: این روزها که دسترسی به برخی از شبکه های اجتماعی و پیام رسان های خارجی محدود شده است، آیا کاربران به سمت پیام رسان گپ آمده اند؟ وضعیت این پیام رسان از نظر کاربران چگونه شده است؟

انجیدنی در پاسخ به این سوال توضیح داد: در این روزها طیف بسیار گسترده ای از کاربران به پیام رسان گپ آمده اند.

وی در پاسخ به این سوال که میزان کاربرانی که در این دوره به پیام رسان داخلی گپ مراجعه کردند در مقایسه با دوره قبل چطور بوده است؟ گفت: این دوره میزان مراجعه به پیام رسان داخلی بسیار گسترده تر از دوره قبل بوده است.

انجیدنی همچنین در پاسخ به سوال دیگری درباره اینکه میزان فعالیت کاربرانی که این روزها به پیام رسان داخلی گپ مراجعه کرده اند، گفت: کاربران جدید به طور محسوس بسیار فعال تر (نسبت به کاربران قدیمی)‌ هستند.

براساس آخرین آماری که امیر خوراکیان معاون وقت حقوقی و امور مجلس مرکز ملی فضای مجازی در سال ۱۴۰۰ درباره اطلاعات آماری پیام‌رسان‌ها ارائه داد، تعداد کاربر ثبت‌نام‌شده در پیام‌رسان گپ ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر و کاربران فعال ماهانه این پیام‌رسان ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر بوده است.