محور سوالات نمایندگان از وزیر ارتباطات
محور سوالات نمایندگان از وزیر ارتباطات
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به بررسی سوالات نمایندگان از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: براساس گفته آقای زارع‌پور توزیع اینترنت پرسرعت در برخی استان‌ها متناسب با میانگین کشوری نیست.

مصطفی طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست کمیسیون صنایع و معادن مجلس، به حضور عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونان وی در این جلسه اشاره کرد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی افزود: در دوشنبه‌های نظارتی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، سوالات نمایندگان از وزرا بررسی می‌شود.

وی با بیان اینکه در جلسه امروز موضوع دسترسی به اینترنت به ویژه در حوزه روستایی مورد بررسی قرار گرفت، اضافه کرد: براساس گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، توزیع اینترنت پرسرعت در برخی از استان‌ها متناسب با میانگین کشور نیست از سوی دیگر توزیع اینترنت در داخل استان‌ها نیز متناسب نیست به این معنا که بخشی از استان از نظر دارا بودن اینترنت پرسرعت پیشرفت ۸۰ درصدی کرده اما بخش دیگر ۴۰ درصد پیشرفت کرده است.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه رویکرد وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جبران عقب ماندگی‌های قبلی است، تصریح کرد: براساس گفته آقای زارع پور تا شهریور ۱۴۰۲ تمامی روستاهای بیش از ۲۰ خانوار به این امکان دسترسی پیدا می‌کنند.