شهرداریها زمینه تسریع پروژه فیبرنوری را برای اپراتورها فراهم کنند
شهرداریها زمینه تسریع پروژه فیبرنوری را برای اپراتورها فراهم کنند
آی سی تی نیوز - معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: شهرداری‌ها و نهادهایی که فیبر مستقل دارند با اشتراک امکانات خود مطابق با تعرفه‌ها، زمینه تسریع پروژه فیبر نوری را فراهم کنند.

به گزارش مهر به نقل از اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، علی اصغر انصاری معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه با استاندار فارس و شهردار شیراز گفت: پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها از پروژه‌های بزرگی است که توسط وزارت ارتباطات در کشور در حال اجراست و تکمیل آن نیازمند همکاری همه دستگاه‌ها است.

وی افزود: وزارت ارتباطات در سطح ملی تمامی پیش بینی را از نظر مقررات، تعرفه‌ها و حتی سهمیه بندی بین اپراتورها را برای تسریع در اجرای این پروژه تعیین و ابلاغ کرده است و ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان‌ها و همچنین ادارات کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مناطق کشور و بالطبع مدیران این ادارات به عنوان نماینده وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و نیز رگولاتور مسئول رسیدگی به مشکلات و مواردی هستند که بعضاً به علت برخی از ناهماهنگی‌ها، اجرای این پروژه را با تأخیر مواجه می‌کند.

دبیر شورای راهبری توسعه شبکه ملی اطلاعات با بیان اینکه برنامه وزارت ارتباطات در دو سال آینده، شتاب دهی به توسعه و تکمیل پروژه هاست، اظهار کرد: منتفعان پروژه فیبرنوری، شهروندان و کسب و کارها خواهند بود و بنابراین انتظار داریم شهرداری‌ها و نهادهایی که فیبر مستقل دارند به این پروژه کمک کنند و با اشتراک امکانات خود مطابق با تعرفه‌ها، زمینه تسریع در اجرای این پروژه را برای اپراتورهای مجری فراهم کنند.

محمدهادی ایمانیه استاندار فارس نیز با بیان اینکه امیدآفرینی نه با حرف، بلکه با روحیه جهادی و تلاش به دست می‌آید، گفت: فراز و نشیب همیشه در اجرای کارها وجود دارد لیکن هدف ما باید ایجاد آینده کاری برای جوانان و مردم باشد.

وی افزود: پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها اینترنت با کیفیت و پرسرعت مطابق با استانداردهای جهانی را در دسترس جوانان و کسب و کارها قرار می‌دهد و نتایج اجتماعی آن بسیار مهم بوده و حتی می‌تواند مهاجرت معکوس به کشور را در پی داشته باشد.

استاندار فارس در ادامه با اشاره به برنامه سفر هیأت دولت به استان فارس تا پایان شهریورماه، رهنمودها و دستورات لازم را برای تسریع در عملیات اجرایی فیبر منازل و کسب و کارها در شیراز و ایجاد دسترسی تعدادی از شهروندان شیرازی به فیبر نوری پرسرعت تا پایان شهریورماه ارائه کرد.

این جلسه به میزبانی استاندار فارس و با حضور محمدحسن اسدی شهردار شیراز، حمید سلیمان پور مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، ندا رحیمی مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه جنوب، حجت رئیسی رئیس سازمان فاوا شهرداری شیراز و معاونان و کارشناسان طرفین برگزار شد.