آی‌سی‌تی نیوز – رئیس مرکز حراست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به ضرورت کیفیت اینترنت پرسرعت و پایدار و امن در سطح جامعه و ایجاد گلایه در بین مردم در این باره گفت: باید شاخص های جهانی که شامل ارتباطات پایدار، با کیفیت، پرسرعت و امن است پیاده سازی شود. به گزارش مرکز […]

آی‌سی‌تی نیوز – رئیس مرکز حراست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به ضرورت کیفیت اینترنت پرسرعت و پایدار و امن در سطح جامعه و ایجاد گلایه در بین مردم در این باره گفت: باید شاخص های جهانی که شامل ارتباطات پایدار، با کیفیت، پرسرعت و امن است پیاده سازی شود.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، یوسف امیری رئیس مرکز حراست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور در اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان همدان گفت: شبکه ملی اطلاعات، مهم‌ترین موضوع وزارت ارتباطات است و معماری سازمانی بر بستر شبکه ملی اطلاعات نیازمند توسعه است.

وی ضمن قدردانی از اقدامات انجام شده در حوزه‌های مختلف، وضعیت ارتباطات استان را مطلوب ارزیابی کرد و بر تلاش همه جانبه در همه بخش ها در راستای افزایش رضایت شهروندان تاکید کرد.

وی با بیان اینکه سطح انتظار مردم از وزارت ارتباطات به مراتب بیشتر است، خاطرنشان کرد: مقامات ارشد وزارت ارتباطات نگاه ویژه‌ای برای توسعه شبکه ملی اطلاعات و بهبود شاخص‌های ارتباطی در استان‌های کمتر برخوردار داشته باشند تا توازن توسعه در تمام استان ها رعایت شود.

امیری با اشاره به اهمیت فضای مجازی و تاثیر قطع ارتباط در این حوزه که می‌تواند بسیار زیانبار باشد تصریح کرد: یک ساعت قطع شدن فضای مجازی زیان فراوانی در بخش آموزش، امنیت، کسب و کار و غیره به بار می آورد و ایجاد یک زیرساخت امن و با کیفیت بسیار مهم است.

وی با اشاره به عدم کیفیت اینترنت در سطح جامعه و ایجاد گلایه در بین مردم گفت: باید شاخص‌های جهانی که شامل ارتباطات پایدار، با کیفیت، پرسرعت و امن است پیاده سازی شود.

رئیس مرکز حراست وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات با تاکید بر حفاظت از مراکز مهم و حساس ارتباطی خطاب به مسئولین حراست ادارت این مجموعه خاطرنشان کرد: بعضی از نقاط و مراکز مخابراتی از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است و در صورت بروز حادثه از جمله حمله سایبری خسارات جبران ناپذیری بوجود می‌آید به همین خاطر حفاظت و حراست از این مناطق بسیار حائز اهمیت است و باید از بالاترین سطح امنیت برخوردار باشند.

براساس این گزارش شبکه ملی اطلاعات، راهبردی برای ایجاد فضای مجازی ایمن، در دسترس، پایدار است تا امکان توسعه کسب و کارها و ارایه خدمات با کیفیت در همه جا در دسترس کاربران قرار گیرد.

همچنین رئیس مرکز حراست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دهمین جلسه شورای مدیران ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز نیز اظهار کرد: توسعه پست‌بانک به عنوان متولی اصلی بانکداری روستایی و خرده بانکداری ضروری است.

وی ضمن قدردانی از وضعیت مطلوب پوشش ارتباطی این استان خواستار ارتقای کیفیت خدمات ارتباطی به مردم شد.

وی همچنین توسعه پست‌بانک را به عنوان متولی اصلی بانکداری روستایی و خرده بانکداری، در این استان لازم دانست و ساماندهی مسائل دفاتر پیشخوان را با استفاده از ظرفیت‌های قانونی خواستار شد.

رئیس مرکز حراست وزارتخانه که به منظور بازدید از خدمات دستگاه، شرکت‌ها و سازمانهای تابعه وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات در پنجمین سفر استانی خود از آغاز دولت سیزدهم، استان البرز را مقصد سفر استانی تیم حراست قرار داده بود، پس از بازدید از چند حوزه و جلسات پی در پی با مدیران و کارکنان، این سفر یک روزه را به پایان رساند.