سایت مجلس بحرین هک شد
سایت مجلس بحرین هک شد
در حالی که قرار است روز شنبه انتخابات پارلمانی در بحرین برگزار شود، هکرها پایگاه اینترنتی پارلمان این کشور را هک کردند.

به گزارش فارس، در حالی که مخالفان بحرینی به طور گسترده، انتخابات پارلمانی این کشور را که قرار است روز شنبه برگزار شود، تحریم کرده‌اند، یک گروه هکری با نام «الطوفان» روز جمعه پایگاه اینترنتی پارلمان بحرین را هک کرد.

این گروه هکری بر روی صفحه نخست پایگاه اینترنتی پارلمان بحرین تصویر شهید «رضا عبدالله الغسره»  را به صورت بزرگ قرار داده و تصویر دیگر شهدای بحرینی نیز به صورت کوچک در این صفحه مشاهده می‌شود.

این گروه هکری در این صفحه نوشت که طوفان در راه است که احتمالا اشاره به عملیات هکری دیگری از سوی این گروه دارد.

شنبه،  ۱۲ نوامبر (۲۱ آبان) قرار است انتخابات پارلمانی و شهرداری‌های بحرین برگزار شود و از ماهها پیش تاکنون شخصیت‌ها و گروههای بحرینی خواستار تحریم گسترده انتخابات شده‌اند.

مجلس نمایندگان بحرین به موجب قانون اساسی ۲۰۰۲ تأسیس شد و شامل چهل عضو است که از طریق رأی‌گیری عمومی انتخاب می‌شوند و آخرین انتخابات پارلمانی نیز اواخر ۲۰۱۸ برگزار شد.

در این راستا آیت الله شیخ عیسی قاسم، رهبر شیعیان بحرین روز چهارشنبه بار دیگر در صفحه توئیتر خود خواستار تحریم گسترده انتخابات پارلمانی و شهرداری‌ها رو در این کشور شد.

او نوشت: «درستش این است که هیچ مشارکتی صورت نگیرد تا جریان دموکراسی به طور کامل از میان نرود و دیکتاتوری نهادینه‌تر نشود ».

او پیش از این نیز در صفحه توئیتر خود نوشته بود:  «انتخابات در بحرین تنها برای استبداد بیشتر است و مردم در این حکومت تنها ابزاری هستند تا حکومت به طور کامل بر آن‌ها مسلط شود. آیا عقل اجازه شرکت در این انتخابات را می‌دهد؟».

بیست و دوم سپتامبر گذشته (۳۱ شهریور) نیز شش جمعیت و گروه‌های سیاسی معارض بحرین در یک موضع مشترک تحریم انتخابات را اعلام کردند.