سامانه ثبت‌نام اینترنت خبرنگاری دوباره باز می‌شود
سامانه ثبت‌نام اینترنت خبرنگاری دوباره باز می‌شود
آی سی تی نیوز -وزیر ارتباطات گفت: برای خبرنگارانی که اسم‌شان در سامانه وزارت ارتباطات برای ثبت نام اینترنت خبرنگاری نبود دوباره سامانه دولت هوشمند را باز می‌کنیم که ثبت نام کنند.

به گزارش فارس، بنابر گزارش های دریافت شده از سوی اهالی رسانه، هنوز بسیاری از خبرنگاران و اهالی رسانه که قبل از پایان مهلت تعیین شده توسط وزارت ارشاد یعنی ۲۵ مردادماه در سامانه جامع رسانه های کشور، اطلاعات خود را وارد کرده اند، پرونده شان در انتظار بررسی است اما وزارت ارتباطات هفتم شهریور را آخرین مهلت ثبت نام در سایت دولت هوشمند برای دریافت اینترنت خبرنگاری اعلام کرد و اکنون دیگر امکان ثبت نام در این سایت بسته شده است.

این موضوع ابهاماتی را درباره وضعیت اینترنت خبرنگاری ایجاد کرد.

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت وگو با خبرنگار فارس در پاسخ به این سوال که با توجه به وضعیت فعلی، تکلیف بسته اینترنت افرادی که پرونده شان هنوز در وزارت ارشاد در حال بررسی است و اسم شان در سامانه وزارت ارتباطات نبود، چه می شود؟ گفت: اگر اسم افرادی در سامانه وزارت ارتباطات نیست دوباره وقت می دهیم که ثبت نام کنند.

خبرنگار فارس گفت: سامانه وزارت ارتباطات بسته شده است و حتی اگر پرونده ای در وزارت ارشاد تایید شود چون سامانه وزارت ارتباطات بسته است اصلا افراد امکان ورود به سامانه و ثبت نام را ندارند.

وزیر در این باره پاسخ داد: پس اگر کسی جا افتاده دوباره سایت را باز می کنیم.

وی ادامه داد: قرار است به صورت دوره ای لیست بدهیم و اینترنت یک ساله است و دیر و زودتر فعال شدن آن مشکلی ایجاد نمی کند.

زارع پور در پاسخ به این سوال به جز افراد در لیست ا‌ول که بسته اینترنت برای آنها فعال شد، گویا برای افرادی که بعدا در سایت وزارت ارتباطات تایید شدند اینترنت فعال نشده است، بسته آنها چه زمانی فعال می شود؟ گفت: هنوز لیست دوم را برای اپراتورها نفرستاده ایم که فعال شود. به زودی لیست از سوی رگولاتوری ارسال خواهد شد.

برخی از خبرنگاران هم در سامانه فارس من درخواست تمدید مهلت ثبت‌نام اینترنت خبرنگاری را داشته اند.