رفع اختلال جهانی واتس‌اپ؛ سهام متا افت کرد
رفع اختلال جهانی واتس‌اپ؛ سهام متا افت کرد
واتس اپ به طور جهانی مختل شده است و هزاران نفر در سراسر جهان قادر به ارسال یا دریافت پیام در این اپلیکیشن نیستند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسکای نیوز، در وب سایت Downdetector که قطعی وب سایت ها، سرویس ها و اپلیکیشن ها را رصد می کند حدود ۱۲ هزار گزارش از قطعی سرویس این پیام رسان ثبت شده است. البته به دلیل شیوه جمع آوری داده در این وب سایت، احتمالاً تعداد کاربرانی که با اختلال در واتس اپ روبرو هستند، بسیار بیشتر است.

بسیاری از کاربران در پلتفرم های دیگر مانند توئیتر از قطعی واتس اپ خبر داده اند. کاربران نمی توانند اپلیکیشن را باز کنند و به چت های خود دسترسی یابند. همچنین برخی دیگر نیز از عدم توانایی ارسال پیام جدید خبر داده اند.

نشریه انگجت نیز در خبری اعلام کرده است این سرویس در چند منطقه از جمله آمریکا، کانادا، بخش هایی از اروپا از جمله انگلیس و ایتالیا و همچنین کشورهای آسیایی از جمله هند، مالزی، ژاپن و فیلیپین از کار افتاده است.

واتساپ آنلاین شد؛ سهام متا افت کرد
مشکل واتس اپ، پلتفرم پیام رسان، برطرف شد و این شرکت گفت که این مشکل پس از گزارش مشکلات کاربران در سراسر جهان در اوایل روز سه شنبه، برطرف شده است.
به گزارش خبرآنلاین، حدود ساعت ۰۷:۵۰ به وقت گرینویچ، سایت گزارش قطعی Downdetector نشان داده بود که بیش از ۶۸۰۰۰ کاربر در بریتانیا مشکلاتی را با این برنامه گزارش کرده بودند. همچنین ۱۹۰۰۰ کاربر در سنگاپور و ۱۵۰۰۰ کاربر در آفریقای جنوبی این مشکلات را گزارش کردند.

سخنگوی شرکت مادر واتس‌اپ، گفت:” ما می دانیم که مردم امروز در ارسال پیام در واتس اپ مشکل داشتند. ما این مشکل را برطرف کرده‌ایم و برای هر گونه ناراحتی عذرخواهی می‌کنیم.”

واتس اپ به یک وسیله ارتباطی حیاتی برای خانواده ها و مشاغل تبدیل شده است. هنگامی که واتس اپ در اکتبر گذشته یک ساعت قطعی داشت، قبل از اینکه معامله گران به پلتفرم های جایگزین مانند تلگرام روی بیاورند، به تجارت دارایی ها از ارزهای رمزپایه گرفته تا نفت ضربه زد.

جک مور، مشاور شرکت امنیت سایبری ESET مستقر در اسلواکی، گفت: «این اهمیت شرکت‌های میزبان بزرگی را که داده‌ها را در سراسر اینترنت هدایت می‌کنند، همراه با شرکت‌ها و افراد تکیه بر نقاط ارتباطی واحد نشان می‌دهد».

آخرین قطعی واتس اپ در طول فصل جشن در هند رخ داد – بزرگترین بازار آن از نظر تعداد کاربران – زمانی که مردم بیش از حد معمول از این پلت فرم برای ارسال پیام تبریک فصل استفاده می کنند.

سهام متا در معاملات پیش از بازار پس از قطعی با ۰.۷ درصد کاهش به ۱۲۸.۸۵ دلار رسید.