جدیدترین موارد شکایت کاربران از ارتباطات اعلام شد
جدیدترین موارد شکایت کاربران از ارتباطات اعلام شد
آی سی تی نیوز -مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف‌کننده رگولاتوری گفت: میانگین زمان پاسخگویی به شکایات ثبت شده در سامانه ۱۹۵، در شش ماهه اول سال جاری حدود ۶ روز کاری بوده است.

به گزارش مهر به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، پیمان قره‌داغی مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف‌کننده رگولاتوری گفت: میانگین زمان پاسخگویی به شکایات ثبت شده در سامانه ۱۹۵، در شش ماهه اول سال جاری حدود ۶ روز کاری بوده است که کاهش یک روزه نسبت به بازه مشابه در سال ۱۴۰۱ را نشان می‌دهد.

وی افزود: از مجموع ۱۰۳ هزار و ۲۹۲ شکایت ثبت شده در سامانه ۱۹۵ در نیم سال اول سال جاری، ۵۶ هزار و ۵۲۳ شکایت مربوط به شرکت مخابرات ایران است. این آمار نشان می‌دهد سهم شرکت مخابرات از شکایات مردمی سامانه ۱۹۵، بیش از ۵۴ درصد سهم شکایات ثبتیدر شش ماهه اول سال ۱۴۰۲ است.

قره داغی استان‌های تهران، خراسان رضوی، خوزستان، اصفهان و مازندران را پنج استان با بیشترین شکایات ثبت شده در شش ماهه اول سال جاری معرفی و در رابطه با موضوع شکایات پرتکرار بیان کرد: قطع ارتباط تلفن ثابت، عدم تضمین کیفیت سرویس ارائه شده، عدم تأمین کابل سرقت شده، عدم جمع‌آوری سرویس و عدم آنتن‌دهی شبکه موبایل از جمله شکایات پرتکرار این سامانه هستند.

وی با اشاره به نظارت مستمر کمیته حفاظت از حقوق مصرف کننده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بر عملکرد اپراتورها افزود: پاسخگویی شبانه‌روزی به تماس مشترکان سرویس‌های ارتباطی و فناوری اطلاعات در مرکز تماس ۱۹۵، تولید درخت دانش برای بالغ بر ۱۰ شکایات پر تکرار سامانه ۱۹۵، جلوگیری از اعمال سلیقه و ایجاد وحدت رویه میان رگولاتوری و دارندگان پروانه حوزه ICT در رسیدگی و پاسخگویی به شکایات، پایش و نظارت بر نحوه رسیدگی به شکایات پاسخ داده شده در سامانه ۱۹۵ از سوی مناطق نه‌گانه و اپراتورهای ثابت و سیار، از جمله اقدامات رگولاتوری است که باعث بهبود وضعیت رسیدگی به شکایات و ارتقای سطح رضایتمندی و صیانت از حقوق مشترکان شده است.