بررسی وضعیت ارتباطی روستاها
بررسی وضعیت ارتباطی روستاها
آی سی تی نیوز - در بررسی آخرین وضعیت اینترنت روستاها، تا دهه فجر امسال 95 درصد روستاها ارتباط باکیفیت خواهند داشت.

به گزارش مهر، عیسی زارع پور در کانال شخصی خود در یک پیام رسان داخلی نوشت: «مطابق هر هفته با تعدادی از نمایندگان مجلس برای بررسی وضعیت ارتباطی روستاهای قرار گرفته در حوزه انتخابیه آنها جلسه داشتم و آقای محمد کعب عمیر نماینده محترم مردم شوش، حسین رئیسی نماینده مردم میناب، رودان، جاسک و سیریک، علی‌اصغر باقرزاده نماینده مردم بابلسر و فریدون‌کنار، رمضان علی سنگدوینی نماینده مردم گرگان و آق‌قلا و خانم الهام آزاد نماینده مردم نائین، خور و بیابانک بصورت جداگانه مهمانم بودند.

در بررسی هایی که از آخرین وضعیت ارتباطی این مناطق داشتم، برای اطمینان خاطر نمایندگان مردم و اطلاع دقیق تر، تماس هایی را با مردم این روستاها گرفتم و به عنوان وزیر ارتباطات نظر روستاییان عزیزمان را در مورد کیفیت ارتباطی آنها جویا شدم.

در یک مورد متوجه شدم که کیفیت ارتباطات برخی از روستاهای گردشگر پذیر شمال کشور به دلیل افزایش حجم مسافران که حالا جزء در تعطیلات و روزهای آخر هفته، تقریبا در تمام طول هفته هم وجود دارد با تراکم تقاضا مواجه شده و در نتیجه کیفیت ارتباطی آنها پایین آمده که تیم پابه‌رکاب توسعه ارتباطات روستایی را مامور کردم تا در هفته آینده به آن مناطق سفر کرده و بعد از بازدید میدانی با قید فوریت نسبت به تدوین برنامه ای برای ارتقای کیفیت مناطق گردشگرپذیر شمال کشور اقدام کنند.

همینطور با توجه به حضور مردم در محل قرارگیری یادمان های دفاع مقدس و مسیرهای عبوری کاروان های راهیان نور که در سال های اخیر با استقبال علاقمندان روبرو شده، از همکاران خواستم تا سریعاً نسبت به برقراری پوشش باکیفیت ارتباطی این مناطق چه از نظر تماس صوتی و چه از نظر دسترسی به اینترنت اقدام شود.

توجه به مناطق روستایی و تامین زیرساخت لازم برای روستاییان عزیزمان از ابتدا جزو اولویت های دولت سیزدهم قرار داشت و از همین رو به کمک همکارانم در بخش توسعه ارتباطات روستایی، در حال اجرای برنامه ویژه ای برای ایجاد پوشش باکیفیت ارتباطی روستاهای سراسر کشور هستیم که تاکنون توانسته ایم، هشتاد و هفت درصد روستاهای بالای بیست خانوار کشور را به شبکه متصل کنیم.

در ادامه این مسیر و مطابق برنامه، میزان پوشش روستاهای کشور تا دهه فجر امسال به ۹۵ درصد می رسد و تا سال آینده دیگر هیچ روستای بالای بیست خانواری بدون ارتباطِ باکیفیت در کشور نداشته باشیم.