اخراج ۱۳۰۰ کارمند «زوم» پس از کاهش سودآوری و درآمد شرکت
اخراج ۱۳۰۰ کارمند «زوم» پس از کاهش سودآوری و درآمد شرکت
آی سی تی نیوز - شرکت ارتباطات ویدئویی زوم ۱۳۰۰ کارمند خود را اخراج می کند زیرا تقاضا برای سرویس های ویدئوکنفرانس این شرکت با افول پاندمی کرونا کاهش یافته است.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، ارزش سهام این شرکت که سال گذشته ۶۳ درصد کاهش یافته بود، پس از انتشار این خبر ۹.۹ درصد رشد کرد اما همچنین تبادل آن در بازار اندک بود.

اریک یوان مدیر ارشد اجرایی زوم همزمان با اعلام اخراج حدود ۱۵ درصد از نیروی انسانی شرکت اعلام کرد در سال مالی آینده دستمزد خود را ۹۸ درصد کاهش می دهد و از پاداش خود صرف نظر می کند.

او در این باره گفت: ما خستگی ناپذیر کار کردیم، ولی اشتباهاتی نیز انجام دادیم. ما به اندازه کافی وقت صرف تحلیل تیم هایمان یا ارزیابی رشد متناسب خود نکردیم و آن را اولویت خود قرار ندادیم.

طبق اسناد قانونی ثبت شده، زوم حدود ۵۰ تا ۶۸میلیون دلار هزینه های مربوط به اخراج کارکنان را متحمل خواهد شد. این شرکت اعلام کرد بخش زیادی از این مبلغ در سه ماهه اول سال مالی۲۰۲۴ هزینه خواهد شد.

طی دوران قرنطینه همه گیری کرونا این شرکت به سرعت رشد کرد اما پس از آن رشد درآمدش کند شد. درآمد شرکت در ۲۰۲۱ میلادی ۴برابر و سودآوری آن ۹ برابر رشد کرد. اما تحلیلگران پیش بینی می کنند درآمد زوم در سال مالی ۲۰۲۲ میلادی فقط ۶.۷ درصد رشد کرده است و سودآوری شرکت در همین سال ۳۸ درصد کاهش یافته است.