همراه ما باشید

خدمات الكترونيكی

آخرین وضعیت برگزاری الکترونیکی انتخابات مجلس

آخرین وضعیت برگزاری الکترونیکی انتخابات مجلس

 • افشای اطلاعات اطلاعات کاربران و رانندگان تاکسی اینترنتی داخلی

  افشای اطلاعات اطلاعات کاربران و رانندگان تاکسی اینترنتی داخلی

  به دنبال انتشار خبری در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر لو رفتن اطلاعات 6میلیون و 700هزار کاربر یک تاکسی اینترنتی ایرانی، نگرانی‌های زیادی ایجاد شد. ظواهر امر نشان می‌دهد که اطلاعات کاربران و رانندگان این شرکت تاکسی اینترنتی در معرض خطر افشا شدن است.

 • مسدودسازی حساب‌های بانکی جعلی در دستور کاری بانک مرکزی

  مسدودسازی حساب‌های بانکی جعلی در دستور کاری بانک مرکزی

  دادستانی کل کشور و بانک مرکزی در راستای نظارت و جلوگیری از وقوع کلاهبرداری و حراست از اعتماد مردم در زمینه کمک نقدی به سیل زدگان، مسدودسازی حساب‌های بانکی جعلی را در دستور کار قرار دادند.

 • بانک مرکزی سامانه کوپن الکترونیک را آزمایش کرد

  بانک مرکزی سامانه کوپن الکترونیک را آزمایش کرد

  با آمده شدن زیرساخت سامانه سهیمه‌بندی کالاهای اساسی توسط بانک مرکزی با استفاده از کارت بانکی در راستای ارائه کوپن الکترونیک، این سامانه در بررسی‌ها و آزمایشات به عملکردی موفقیت آمیز دست یافت.

 • كارت های بانکی هوشمند جايگزين كارت های مغناطيسی می شوند

  كارت های بانکی هوشمند جايگزين كارت های مغناطيسی می شوند

  پیاده‌سازی استاندارد EMV در حوزه کارت توسط بانک مرکزی و شرکت خدمات انفورماتیک آغاز شده تا در آینده‌ای نزدیک، زیرساخت کارت‌های بانکی از مغناطیسی به کارت‌های هوشمند مهاجرت کند.

 • تجهیز اورژانس به امکان شناسایی موقعیت مکانی تماس گیرنده

  به دنبال انتشار کلیپ تماس کودک 6 ساله اصفهانی با اورژانس انجام شد؛

  تجهیز اورژانس به امکان شناسایی موقعیت مکانی تماس گیرنده

  در روزهای اخیر کلیپی در فضای مجازی منتشر شد که کودک 6 ساله اصفهانی در تماس با اورژانس برای مادرش، تقاضای کمک دارد و در این شرایط سخت است که نیروی اورژانس باید بتواند منطقه سکونت این چنین تماس‌هایی را شناسایی کند.

 • معضل اصلی فین تک ها در سال 98

  معضل اصلی فین تک ها در سال 98

  مهم‌ترین چالش فین‌تک‌ها در سال ۱۳۹۸ مسائل اقتصادی به شمار می‌رود چرا که انتظار می‌رود تعداد تراکنش‌ها افت پیدا کند و توسعه بازار نیز از چالش‌های مهم پرداخت یاران در سال جاری است.

 • کاهش 40 درصدی کلاهبرداری از طریق کارت به کارت

  کاهش 40 درصدی کلاهبرداری از طریق کارت به کارت

  طبق گزارش پلیس آگاهی ناجا در نتیجه اجرای طرح مسدودسازی سیم کارت‌های بدون هویت و مقابله با کلاهبرداری کارت به کارت، بالغ بر ۴۰ درصد از میزان کلاهبرداری کارت به کارت کاهش یافت.

 • هزینه کارمزد استعلام ثبت احوال در بانک‌ها مشخص شد

  هزینه کارمزد استعلام ثبت احوال در بانک‌ها مشخص شد

  بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری اعلام کرد که برای هر بار استعلام از سامانه ثبت احوال باید مبلغ ۲۰۰ تومان به عنوان کارمزد از حساب مشتری کسر و به این سازمان پرداخت شود.

 • راه اندازی سامانه رخدادهای انتظامی

  راه اندازی سامانه رخدادهای انتظامی

  رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به راه اندازی سامانه الکترونیکی رخدادهای انتظامی در کلانتری ها و پاسگاه ها، گفت: همچنین برای آگاهی از کیفیت، وضعیت ارائه خدمات، میزان رضایتمندی و دیدگاه مراجعه کنندگان، مرکز پایش در ستاد پلیس پیشگیری ناجا راه اندازی شده است.

 • شبكه علمي ايران جایزه جهاني جامعه اطلاعات را دريافت كرد

  شبكه علمي ايران جایزه جهاني جامعه اطلاعات را دريافت كرد

  جایزه جامعه اطلاعات (WSIS-2019) در حوزه E-Science به دلیل طراحی و اجرای پروژه شبکه علمی  به اپراتوری شبکه علمی ایران (شعا) اهدا شد.

 • بانك مركزی سامانه سهمیه‌بندی کالاهای اساسی را آماده کرد

  بانك مركزی سامانه سهمیه‌بندی کالاهای اساسی را آماده کرد

  سامانه سهمیه‌بندی کالاهای اساسی از جمله گوشت و مرغ با توجه به سیاست دولت برای تامین کالاهای اساسی از طریق کالابرگ الکترونیک توسط بانک مرکزی با بهره‌گیری از کارت بانکی و کد ملی آماده شد.

 • احتمال تغییر زیرساخت های فنی بانکداری کشور

  یکی از مدیران شبکه بانکی کشور:

  احتمال تغییر زیرساخت های فنی بانکداری کشور

  مدیرعامل شرکت کاشف گفت: ایجاد همزیستی میان زیست‌بوم بانکداری باز با شبکه پرداخت کارتی کشور به عنوان یک چالش ممکن است منجر به تغییر برخی از زیرساخت‌های فنی و مدل‌های کسب‌وکار شود.

 • سهم یک درصدی فین‌تک‌ها از GDP کشور

  دبیر انجمن فین تک ایران خبر داد:

  سهم یک درصدی فین‌تک‌ها از GDP کشور

  دبیر انجمن فین تک ایران گفت: صنعت فین‌تک در ایران هنوز به بلوغ نسبی نزدیک نشده چه برسد که فین‌تک در ایران به بلوغی نسبی رسیده باشد و فین‌تک‌ها کمتر از یک درصد GDP را به خود اختصاص داده‌اند.

 • افزایش ۲۶ درصد تعداد تراکنش‌های شاپرکی در سال ۹۷

  افزایش ۲۶ درصد تعداد تراکنش‌های شاپرکی در سال ۹۷

  تعداد تراکنش‌های شاپرکی در اسفند ماه سال ۹۷ با حدود ۲۶ درصد افزایش در مقایسه با اسفند ۹۶ به بیش از دو میلیارد و ۲۱۸ میلیون تراکنش رسید و در روز بیست و نهم اسفند ماه ۱۰۸ میلیون تراکنش در شبکه ثبت شد.

 • واگذاری ۵۰۰ درگاه پرداخت در پلدختر

  واگذاری ۵۰۰ درگاه پرداخت در پلدختر

  واگذاری ۵۰۰ درگاه پرداخت (پز بانکی) برای اصناف و راه اندازی بالن بحران با سیستم وای فای برای پوشش رایگان اینترنت بخشی از شهر از جمله اقدامات وزارت ارتباطات در پلدختر است.

 • بلیط دربی پایتخت فقط الکترونیکی به فروش می رسد

  بلیط دربی پایتخت فقط الکترونیکی به فروش می رسد

  مسؤول برگزاری مسابقات سازمان لیگ گفت: باشگاه پرسپولیس میزبان این دیدار، بلیت‌فروشی مسابقه را تنها به‌صورت الکترونیکی انجام داده و هیچ بلیت‌فروشی به‌صورت حضوری در ورزشگاه و روز برگزاری بازی صورت نمی‌گیرد

 • راه اندازی سامانه USSD برای مدیریت بحران

  راه اندازی سامانه USSD برای مدیریت بحران

  معاون پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از راه اندازی سامانه USSD با کد دستوری #۱۱۲* به شکل رایگان خبر داد.

 • ۱۸ شکایت کیفری سازمان بورس از کانال های تلگرامی

  ۱۸ شکایت کیفری سازمان بورس از کانال های تلگرامی

  رئیس اداره دعاوی سازمان بورس و اوراق بهادار از طرح ۱۸ شکایت کیفری از کانال های متخلف تلگرامی خبر داد که به بازار سیگنال می دادند یا با در اختیار گرفتن نام کاربری و رمز عبور برخط سرمایه گذاران، اقدام به سبدگردانی و معامله از حساب آنها می‌ کردند.

 • رونق تولید فاوا در گرو چالش های زیرساختی

  رونق تولید فاوا در گرو چالش های زیرساختی

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این که امسال خیلی باید دقت شود تا شعار محوری سال دچار شعارزدگی نشود گفت: وقتی از رونق تولید صحبت می شود یعنی باید یکسری چالش های زیرساختی اساسی را در کشور برطرف کرد.