http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
يكشنبه 3 ارديبهشت 1396
گزارش عملکرد وزارت ارتباطات در آستانه انتخابات
گزارش عملکرد وزارت ارتباطات در آستانه انتخابات

از نخستین روزهای کاری فروردین ماه سال جاری، سفرهای استانی برخی وزرای دولت آغاز شده و خبر پشت خبر از امضای انبوهی از تفاهم‌نامه‌ها و بهره‌برداری از طرح‌های خرد و بزرگ به سمت رسانه‌ها در حال ارسال است. محمود واعظی وزیر ارتباطات نیز که یکی از سیاسی‌ترین وزرای کابینه دولت یازدهم به شمار می‌رود و معاون سیاسی حزب اعتدال و توسعه (حزب منتسب به رییس‌جمهور فعلی) است، از جمله پیشگامان این فعالیت‌ها به شمار می‌رود. در همین راستا روز سه‌شنبه 29 فروردین ماه چهارمین همایش سراسری مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به سبک ایام دهه فجر و هفته دولت، با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و تمامی معاونانش برگزار شد. این جلسه که حکم یک گزارش عملکرد را داشت در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری مطرح شد تا در روزهای پایانی دولت یازدهم عملکرد وزارت واعظی و معاونانش در رسانه‌ها مطرح شود

کاوه درفشانی
از نخستین روزهای کاری فروردین ماه سال جاری، سفرهای استانی برخی وزرای دولت آغاز شده و خبر پشت خبر از امضای انبوهی از تفاهم‌نامه‌ها و بهره‌برداری از طرح‌های خرد و بزرگ به سمت رسانه‌ها در حال ارسال است. محمود واعظی وزیر ارتباطات نیز که یکی از سیاسی‌ترین وزرای کابینه دولت یازدهم به شمار می‌رود و معاون سیاسی حزب اعتدال و توسعه (حزب منتسب به رییس‌جمهور فعلی) است، از جمله پیشگامان این فعالیت‌ها به شمار می‌رود.
در همین راستا روز سه‌شنبه 29 فروردین ماه چهارمین همایش سراسری مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به سبک ایام دهه فجر و هفته دولت، با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و تمامی معاونانش برگزار شد. این جلسه که حکم یک گزارش عملکرد را داشت در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری مطرح شد تا در روزهای پایانی دولت یازدهم عملکرد وزارت واعظی و معاونانش در رسانه‌ها مطرح شود.
اگرچه در خصوص برخی موارد اعلام شده در آستانه انتخابات و چند و چون برخی عملکردها ابهامات و پرسش‌هایی وجود دارد اما گزارش حاضر بدون هیچگونه قضاوتی به اهم موارد مطرح شده از سوی مسوولان وزارت ارتباطات می‌پردازد.
پیش از این در گزارشها و یادداشتهایی که در عصر ارتباط منتشر شد به پارهای از اقدامات و طرحهای وزارت ارتباطات و زیرمجموعههایش پرداختیم و آنها را مورد بررسی موشکافانه قرار دادیم و بر همین اساس در شماره‌های بعدی نیز واکاوی دقیقتری از دستاوردها و خروجیهای عملی وزارت ارتباطات در دولت یازدهم خواهیم داشت.
اما در چهارمین همایش سراسری مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات محمود واعظی 9 صفحه از 20 صفحه گزارشی که در اختیار وی گذاشته شده بود را به صورت فهرستوار اعلام کرد.
واعظی با اشاره به وعده شفافسازی و حقوق شهروندی که در ابتدای دولت یازدهم توسط رییس‌جمهور مطرح شد، گفت: بخشی از این موضوع که مربوط به حوزه ارتباطات است انجام شده و فاز اول دولت الکترونیکی نیز در همین راستا به زودی اجرا میشود.
وزیر ارتباطات دولت روحانی همچنین با اشاره به اجرای فاز اول و دوم شبکه ملی اطلاعات آن را از دستاوردهای دولت یازدهم دانست.
از دیگر مطالبی که واعظی آن را نقطه مثبتی در کارنامه خود میدانست افزایش پهن باند از 624 گیگابیت بر ثانیه به 6 هزار و 800 گیگابیت بر ثانیه بود. وی همچنین وعده داد که تا دوهفته آینده پهن باند به بیش از 10هزار گیگابیت برثانیه افزایش پیدا کند.
 وزیر ارتباطات همچنین صیانت و سالمسازی شبکه، مشخص شدن هویت 30میلیون سیمکارت بیهویت، متصل کردن 27 هزار روستا به اینترنت و نصب 20 هزار تا 30 هزار تجهیزات نسل سوم و چهارم موبایل را از دیگر اقدامات وزارت متبوعش در سه سال و نیم گذشته عنوان کرد.
وی همچنین با اشاره به راهاندازی نسل سوم موبایل در 900 شهر ابراز امیدواری کرد که تا پایان این دولت تمام شهرهای کشور به فناوری نسل سوم موبایل متصل شوند.
واعظی در ادامه صدور پروانه و آزاد شدن تکنولوژی توسط کمیسیون تنظیم مقررات را عاملی موثر در ایجاد رقابت دانست. وی همچنین کاهش تعرفه در بخشهای مختلف و کاهش 50 درصدی قیمت استفاده از شبکه ملی اطلاعات را که از اسفند ماه سال گذشته ایجاد شده از دیگر نقاط قوت عملکرد وزارتخانه متبوعش دانست.
تولید 125هزار اپ فارسی، ایجاد 100 هزار شغل در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، افزایش حجم بازار فناوری اطلاعات و ارتباطات به 40 هزار میلیارد تومان، دسترسی و استفاده 43 میلیون کاربر به اینترنت و اجرای طرح رومینگ ملی از دیگر نکات مثبتی بود که به زعم وزیر ارتباطات در دوره وی محقق شدهاند.
پس از اتمام صحبتهای وزیر، عمیدیان رییس رگولاتوری، جهانگرد رییس سازمان فناوری اطلاعات، آذری مدیرعامل زیرساخت و برخی از دیگر مسوولان وزارت ارتباطات هم به سخنرانی پرداخته و دستاوردهای وزارت ارتباطات در این چهار ساله را با جزییات بیشتر برشمردند.
از نکات جالب این جلسه اما مجری برنامه بود که با خواندن شعری بدون وزن، قافیه و ردیف در مدح معاونان وزیر باعث مسرت خاطر جمع حاضر شد.
 


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200