http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
آرشیوی
به جای فیلترینگ، فرهنگ استفاده از اینترنت را آموزش دهیم
به جای فیلترینگ، فرهنگ استفاده از اینترنت را آموزش دهیم

نشست تخصصی با موضوع بررسی آسیب‌های ازدواج‌های اینترنتی هفته گذشته، با سخنرانی شهرام اسلامی دکترای روانشناسی در فرهنگسرای فناوری اطلاعات برگزار شد.

به گزارش عصر ارتباط، کارشناس نشست تخصصی بررسی آسیب‌های ازدواج‌های اینترنتی گفت: افرادی که مقید به ارزش‌های اخلاقی هستند، کمتر از دیگران در معرض آسیب‌های فضای مجازی قرار می‌گیرند.
اسلامی به ذکر آسیب‌های ازدواج‌های اینترنتی پرداخت و گفت: اصولا افراد خجالتی در فضای مجازی راحت‌تر صحبت می‌کنند؛ در حالی که آن‌ها در دنیا حقیقی نمی‌توانند حرف‌های درون‌شان را بازگو کنند و خواسته‌های‌شان را بگویند و همین موضوع یکی از آسیب‌های ازدواج اینترنتی‌ است.
وی افزود: متاسفانه لحن صحبت کردن افراد میان 2 فضای حقیقی و مجازی با یکدیگر متفاوت می‌شود.
اسلامی یکی از بهترین راه‌حل‌های ارزیابی همسر مورد نظر را عصبانی کردنش دانست و گفت: عصبانی کردن طرف مقابل بدون آنکه خودمان عصبانی شویم یکی از را ه‌های شناخت طرف مقابل است؛ بنابراین از طریق اینترنت نمی‌توان همسر آینده‌ را عصبانی کرد و به مرور رفتار تبدیل به رفتارهای دروغین می‌شود و دیگر نمی‌توان انتظارات مورد نظر را یافت.
اسلامی اظهار کرد: بزرگترین اتفاق اینترنت نحوه آشنایی است و این نحوه می‌تواند برای ازدواج مساله‌ساز باشد. زمانی که طرفین از طریق اینترنت با یکدیگر ازدواج می‌کنند، به نوعی عادت دارند که حرف‌های‌شان را از طریق اینترنت بازگو کنند؛ چرا که مهارت صحبت کردن رو در رو را بلد نیستند و همین امر دیگر آسیب ازدواج اینترنتی است.
وی بیان کرد: انسان‌ها در اینترنت خودشان نیستند و تنها نقش ایفا می‌کنند زیرا اینترنت تنها جایی است که حتی اگر ظرفیت‌های افراد به ته خط برسد، محل امنی برای آنها می‌شود. نمی‌توان گفت که فضای اینترنتی همیشه بد است زیرا گاهی ما می‌توانیم برای تربیت فرزندان‌مان از تجربیات اساتید روانشناس و جامعه‌شناس از طریق شبکه‌های اجتماعی بهره‌مند شویم. وی افزود: امروزه به سمتی سوق می‌یابیم که آسیب‌های مدارس و روابط میان دانش‌آموزان بیش از آسیب‌های اینترنتی است؛ پس به جای اینکه روش فیلترینگ را پیش بگیریم، باید فرهنگ استفاده از آن را آموزش دهیم و مطرح کنیم که ازدواج یک فرهنگ است و اینترنت نمی‌تواند جایگاه درستی در این فرهنگ داشته باشد.


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200