http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
يكشنبه 21 آبان 1396
علی بابا رکورد فروش 18 میلیارد دلاری روز مجردها را شکست
علی بابا رکورد فروش 18 میلیارد دلاری روز مجردها را شکست

میلیارد دلار از مبلغ مذکور در 30 دقیقه نخستین روز مجردها محقق شده است

یازدهمین روز از یازدهمین ماه سال میلادی (11/11) در کشور چین روز «مجردها» است و جوانان مجرد چینی این روز را با هدیه دادن به یکدیگر جشن می گیرند.

7 میلیارد دلار از مبلغ مذکور در 30 دقیقه نخستین روز مجردها محقق شده است

البته فرآیند تهیه هدایا به لطف فروشگاه های اینترنتی تسهیل شده و در این بین علی بابا به عنوان بزرگترین هولدینگ فروش اینترنتی چین، توانسته تنها در 12 ساعت رکورد فروش سال گذشته خود (17.8 میلیارد دلار) را شکسته و رقم فروش 18 میلیارد دلاری را ثبت کند. جالب است بدانید که 7 میلیارد دلار از مبلغ مذکور در 30 دقیقه نخست روز مجردها محقق شده است.

البته باید در نظر داشت که عدد 18 میلیارد دلار تنها مربوط به 12 ساعت اول روز مجردها در چین بوده و در زمان نگارش مطلب (ساعت 9 شب به وقت چین) آمار فروش علی بابا از رقم 22.5 میلیارد دلار نیز عبور کرده است.

لازم به ذکر است که کمپانی علی بابا از سال 2009 تا کنون با انتشار آمارهای فروش فوق العاده خود در روز مجردها، توجه جهانیان را به این رویداد جلب کرده و توانسته هر ساله با ارائه پیشنهادهای ویژه در وبسایت های «Tmall» و «Taobao» (به عنوان عوامل فروش) درآمدهای میلیارد دلاری کسب کند.

گفتنی است شکستن رکورد فروش سال گذشته توسط علی بابا خبر بسیار خوبی برای سهامداران این کمپانی (که سال خوبی را پشت سر گذاشته) بوده و ارزش این هولدینگ چینی را در بازار سهام به 480 میلیارد دلار رسانده است.


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200