http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
سه شنبه 11 مهر 1396
بیت کوین در دولت کره جنوبی ممنوع شد
بیت کوین در دولت کره جنوبی ممنوع شد

کره جنوبی می خواهد تراکنش های مالی با ارزهای دیجیتال را کنترل کند

پس از اینکه حدود یک ماه قبل دولت چین تامین سرمایه از طریق پول مجازی را در خاک این کشور ممنوع کرد، دولت کره جنوبی هم رویکردی مشابه را در پیش گرفت و اعلام کرد هرگونه جذب سرمایه از طریق ارزهای دیجیتالی (مانند بیت کوین، اتریوم و غیره) ممنوع است.

کره جنوبی می خواهد تراکنش های مالی با ارزهای دیجیتال را کنترل کند
بیت کوین در دولت کره جنوبی ممنوع شد

 

کمیسیون خدمات مالی این کشور می گوید تصمیم به ممنوع کردن تامین سرمایه اولیه (ICO) از طریق ارزهای دیجیتال بدین خاطر است که هرگونه تبادلات مالی از طریق بیت کوین و دیگر ارزهای رمزپایه باید به شدت کنترل شوند. نقض این قانون توسط اشخاص حقیقی یا حقوقی جریمه های سنگینی را در پی خواهد داشت، اما هنوز مشخص نیست این جریمه ها چه مواردی را در بر می گیرند.

با افزایش چشمگیر کمّی و کیفی ICO ها در نقاط مختلف جهان، توجه دولت ها هم به این پدیده جدید جلب شده است. به گزارش Coindesk تنها در سال جاری میلادی حدود 2.3 میلیارد دلار سرمایه از طریق ICO ها جمع آوری شده. به عقیده دولت ها، این روش سرمایه گذاری باعث اختلال در نظام مالی کشورها می شود.

کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی هم می گوید با توجه به افزایش مبالغ جمع آوری شده از طریق ICO در سطح جهان، باید توجه ویژه ای به این پدیده شود. استفاده از ICO می تواند به تلاش های جدی برای ساخت ارزهای دیجیتالی جدید بیانجامد، ضمن اینکه همیشه احتمال کلاهبرداری و ارائه طرح های هرمی پر خطر نیز وجود دارد.

گفتنیست مقامات کره جنوبی در حال بررسی وضعیت موجود در حوزه ارزهای دیجیتالی هستند و احتمال دارد که علاوه بر ممنوعیت ICO ها، استفاده و تبادلات مالی در این حوزه هم با محدودیت هایی مواجه شود.

مقالات زیر را از دست ندهید:
استخراج ارزهای دیجیتال چگونه است؟
فناوری بلاکچین چگونه دنیا را متحول می کند؟


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200