http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
يكشنبه 23 آبان 1395
دسترسی بخش زیادی از مردم انگلیس را به اینترنت با سرعت یک گیگابیت
دسترسی بخش زیادی از مردم انگلیس را به اینترنت با سرعت یک گیگابیت

شرکت مخابراتی بریتیش تله کام به زودی دسترسی بخش زیادی از مردم انگلیس را به خدمات اینترنت با سرعت بی سابقه یک گیگابیت در ثانیه ممکن می کند.

شرکت مخابراتی بریتیش تله کام به زودی دسترسی بخش زیادی از مردم انگلیس را به خدمات اینترنت با سرعت بی سابقه یک گیگابیت در ثانیه ممکن می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نئووین، این شرکت با استفاده از فناوری فیبرنوری جدید Openreach FTTP (Fibre-to-the-Premises) حداکثر سرعت ارائه خدمات اینترنت خود را سه برابر کرده و از ۳۳۰ مگابیت در ثانیه به یک گیگابیت در ثانیه افزایش می دهد که در این کشور بی سابقه است.

در حال حاضر ۳۲۷ هزار منزل مسکونی و ساختمان تجاری می توانند تحت پوشش این خدمات قرار بگیرند و با گسترش زیرساخت های فعلی این رقم باز هم افزایش می یابد.
بریتیش تله کام همچنین قصد دارد در برخی از دیگر نقاط بریتانیا هم سرعت خدمات اینترنت خود را به ۵۰۰ مگابیت در ثانیه افزایش دهد. دسترسی به این خدمات از ۶ دسامبر ممکن خواهد شد.

هزینه استفاده از خدمات اینترنت یک گیگابیت در ثانیه با سرعت دانلود ۲۲۰ مگابیت در ثانیه ۸۰ پوند در ماه خواهد بود. اما استفاده از خدمات ۵۰۰ مگابیت در ثانیه با سرعت دانلود ۱۶۵ مگابیت در ثانیه ۵۵ پوند در ماه هزینه دربرخواهد داشت. البته علاقمندان باید ۵۰۰ پوند هزینه اشتراک هم پرداخت کنند.

بریتیش تله کام می گوید ظرف ۱۲ ماه آینده مساحت مناطق تحت پوشش شبکه FTTP دو برابر خواهد شد و تا سال ۲۰۲۰ دو میلیون نفر از آن بهره مند می شوند.
بریتانیا تنها کشوری نیست که در تلاش برای رساندن سرعت اینترنت به یک گیگابیت در ثانیه و بیشتر است، بسیاری از کشورهای اروپای غربی و شرق آسیا هم طرح های مشابهی را در این زمینه به اجرا گذاشته اند.


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200