http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
دوشنبه 8 شهريور 1395
در آینده نزدیک ژاپنی ها می توانند هزینه بلیط قطار را با آیفون پرداخت نمایند
در آینده نزدیک ژاپنی ها می توانند هزینه بلیط قطار را با آیفون پرداخت نمایند

اخیرا بلومبرگ گزارشی را منتشر کرده که بر اساس آن، اپل در نظر دارد تکنولوژی FeliCa را به نسل بعدی آیفون هایش اضافه نماید (همان استاندارد وایرلسی که هم اکنون توسط سیستم حمل و نقل عمومی ژاپن برای پذیرش پرداخت مورد استفاده قرار می گیرد) و از این طریق امکانی را برای کاربران خود فراهم نماید که با استفاده از اپ وَلِت خود هزینه بلیط سفرهایشان را بپردازند.

اخیرا بلومبرگ گزارشی را منتشر کرده که بر اساس آن، اپل در نظر دارد تکنولوژی FeliCa را به نسل بعدی آیفون هایش اضافه نماید (همان استاندارد وایرلسی که هم اکنون توسط سیستم حمل و نقل عمومی ژاپن برای پذیرش پرداخت مورد استفاده قرار می گیرد) و از این طریق  امکانی را برای کاربران خود فراهم نماید که با استفاده از اپ وَلِت خود هزینه بلیط سفرهایشان را بپردازند.

بد نیست اشاره کنیم چیپ FeliCa که توسط سونی هم توسعه یافته عمدتا در ژاپن مورد استفاده قرار می گیرد و متفاوت از سیستم های NFC مورد استفاده برای پرداخت بدون تماس با آیفون در سیستم حمل و نقل آمریکا و کشورهای دیگر است.

این چیپ با وجود برد جغرافیایی محدودش، کسب و کار بزرگی برای خود دارد چراکه هم اکنون 1.9 میلیون پایانه پرداخت FeliCa در سرتاسر خاک ژاپن قرار دارد و ارزش کل معاملات صورت گرفته با آنها از رقم 46 میلیارد دلار در سال قبل فراتر رفته است. این در حالیست که تنها 1.3 میلیون پایانه NFC در آمریکا و 320 هزار دستگاه هم در انگلستان وجود دارد.

در هر حال، با این تغییر، مشتریان ژاپنی قادر خواهند بود که علاوه بر پرداخت هزینه سفرهایشان با آیفون، پول الکترونیکی را هم به کارت های پشتیبانی کننده از FeliCa خود اضافه نمایند و از این طریق، پرداخت هایشان به دستگاه های خودکار فروش، فروشگاه ها یا حتی بازی های کنسول Wii U نینتندو را هم انجام دهند. البته اینکه اپل می خواهد کدامیک از موارد یاد شده را در اختیار شهروندان ژاپنی قرار دهد مساله ایست که هنوز مشخص نشده، اما بلومبرگ گزارش داده که این شرکت هم اکنون مشغول مذاکره با دست کم یکی از موسسات مالی بزرگ در ژاپن است تا این هدف خود را برآورده نماید.


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200