http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
سه شنبه 27 بهمن 1394
توقف سرویس‌دهی پست به صدها فروشگاه اینترنتی
توقف سرویس‌دهی پست به  صدها فروشگاه اینترنتی

در هفته گذشته تماس‌های مکرر برخی از صاحبان فروشگاه‌های اینترنتی با برخی رسانه‌ها از جمله هفته‌نامه عصر ارتباط، پرده از برخی مشکلات ایجادشده برای این فروشگاه‌ها برداشت.

صاحبان فروشگاه‌های اینترنتی که عمدتا در بخش فروش فیلم، دی‌وی‌دی و محصولات دارویی فعالیت دارند مدعی هستند که با وجود تهیه مجوزهای لازم، شرکت پست فعالیت تجاری بیش از هزار واحد تجاری فروش اینترنتی کالا در کشور را مختل کرده است.
نکته قابل توجه اینکه تماس‌گیرندگان به علت نگرانی حاضر به افشای نام خود نبودند و ما را به سایت‌های منتشرکننده خبر مذکور ارجاع می‌دادند. صاحب یک فروشگاه اینترنتی که سی‌دی و دی‌وی‌دی توزیع می‌کند مدعی است با وجود گرفتن مجوز از نهادهای ذی‌صلاح از چند روز پیش، فروشگاهش قادر به دریافت خدمات توزیع از شرکت پست نبوده و کسب‌وکار او و سایر هم‌صنفان مشابه تخته شده است. این در حالی است که به گفته این وب‌مستر فروشگاه اینترنتی‌اش نماد اعتماد الکترونیکی هم داشته است.
گزارش‌های رسیده به هفته‌نامه عصر ارتباط حاکی از آن است که وقتی صاحبان فروشگاه‌های ثبت‌شده که با این مشکل مواجه شده‌اند با مرجع صادرکننده نماد الکترونیکی تماس می‌گیرند به آنها گفته می‌شود شما می‌توانید فعالیت کنید و از نظر آنها مشکلی ندارد، ولی به‌نظر می‌رسد این شرکت پست است که نظر دیگری دارد و مانع فعالیت این فروشگاه‌های اینترنتی شده است.
ظاهرا ستاد ساماندهی پایگاه‌های الکترونیکی هم به فروشگاه‌های اینترنتی که در هفته گذشته پنل کاربری‌شان توسط پست بسته شده مجوز داده و از این نظر هم به لحاظ قانونی مشکلی برای آنها وجود ندارد. برخی از فعالان حوزه معتقدند شرکت پست به این دلیل فروشگاه‌های اینترنتی فروش دی‌وی‌دی را تعطیل کرده و از ارسال محصولات آنها خودداری می‌کند که آنها بدون رعایت قانون کپی‌رایت به فروش فیلم‌ها و سریال‌های شبکه‌های خانگی‌ اقدام می‌کنند و فروشندگان محصولات دارویی هم به‌دلیل ناسالم بودن داروها و نداشتن مجوز از وزارت بهداشت تعطیل شده‌اند. اما اگر به‌واقع این چنین باشد، به‌نظر می‌رسد ‌باید دلیل مسدود شدن پنل فروشگاه‌های اینترنتی از سوی شرکت پست به اطلاع صاحبان این فروشگاه‌ها برسد تا صاحبان فروشگاه‌های اینترنتی این فرصت را داشته باشند که در صورت رفع مشکلات و اصلاح خطاهای احتمالی، مطابق چارچوب‌های قانونی تعیین‌شده به فعالیت خود ادامه دهند. در مورد تعداد این فروشگاه‌ها برخی از گمانه‌زنی‌ها حاکی از بسته شدن بیش از یک‌هزار فروشگاه اینترنتی در هفته گذشته است که اگر به‌طور متوسط در هر فروشگاه سه نفر فعالیت داشته باشند، یعنی کسب‌وکار سه هزار نفر در این وانفسای بیکاری مملکت تعطیل شده است.
هفته‌نامه عصر ارتباط آماده انتشار پاسخ‌های شرکت پست به اظهارات صاحبان فروشگاه‌های اینترنتی است و در راستای مسوولیت خود این موضوع را در شماره‌های آتی هم پیگیری می‌کند.

 


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200