http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
يكشنبه 13 اسفند 1396
بانک مرکزی سوئد وجه نقد بطور کامل حذف خواهد شد
بانک مرکزی سوئد وجه نقد بطور کامل حذف خواهد شد

برآوردها نشان می دهد که میزان وجوه نقد در این کشور نسبت به دهه گذشته 40 دصد کاهش یافته و در دو سال اخیر نیز بیشترین افت خود را تجربه کرده است.

برآوردها نشان می دهد که میزان وجوه نقد در این کشور نسبت به دهه گذشته 40 دصد کاهش یافته و در دو سال اخیر نیز بیشترین افت خود را تجربه کرده است.

کمپانی «Loomis AB» که در حوزه مدیریت مالی فعالیت دارد از مقامات مسئول خواسته بانک ها و خرده فروشان را وادار به پذیرش پول نقد کنند.

«پاتریک اندرسون»، مدیرعامل این موسسه تاکید می کند که در صورت وقوع یک فاجعه یا از بین رفتن زیرساخت های فناوری، حذف وجه نقد بر ساکنان شمال این کشور که در مناطق بسیار سرد و به صورت پراکنده زندگی می کنند، بیشترین تاثیر مخرب را خواهد داشت چرا که آنها توان تامین مایحتاج خود را از دست می دهند.

پیش از این نیز بانک مرکزی سوئد با تاکید بر لزوم وضع قوانین جدید برای پرداختن به این مشکل، هشدار داده بود که روند سریع حذف پول نقد می تواند به عدم یکپارچگی زیرساخت های لازم برای استفاده از سکه و اسکناس منجر شده و کارایی و امنیت این سیستم را تضعیف کند.

 

«استفان اینگوس»،رییس بانک مرکزی این کشور معتقد است که سیستم مالی این کشور به سمتی پیش می رود که کنترل ابزارهای عمومی پرداخت در دست شرکت های تجاری قرار می گیرد و این مساله به ویژه در شریط بحرانی مشکل ساز خواهد شد.

با بالا گرفتن نگرانی های در این زمینه، پارلمان سوئد از ایگنوس خواسته برای جلوگیری از اثرگذاری روند پر شتاب کاهش وجه نقد روی تسلط این موسسه بر سیستم پرداخت، روال کار بانک مرکزی را تغییر دهد.


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200