http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
يكشنبه 5 آذر 1396
ايجاد اپراتور در سوريه به کجا رسيد؟
ايجاد اپراتور در سوريه به کجا رسيد؟

بررسي وعده‌هاي واعظي

از میان انبوه سفرها، دیدارها و امضای تفاهم‌نامه‌های وزارت ارتباطات در دوره محمود واعظی که نوعی رکوردزنی بی‌سابقه بود، یافتن جزییات دقیق هیچ‌گاه میسر نشد. در واقع هیچ اطلاعات روشن و مشخصی از بيشتر این توافقات به بیرون درز نمی‌کرد و عموما از عبارات کلی و مبهم برای اطلاع‌رسانی استفاده می‌شد.
موضوعی که پیش از این بارها در هفته‌نامه عصر ارتباط به آن پرداختیم. اما در میان این دیدارهای گسترده و متنوع، نمونه‌های انگشت‌شماری نیز پیدا می‌شوند که در آن مشخصا حرف از طرح و پروژه‌ای شده باشد و به همین جهت امکان پیگیری وجود دارد.
در همین راستا اواخر سال گذشته بود که محمود واعظی، وزير ارتباطات وقت در دیدار با علی الظفیر، وزیر ارتباطات سوریه ابراز اميدواري کرد که در زمینه‌های مخابرات، آی‌تی، پست، تجارت الکترونیکی مباحث آموزشی، آموزشی و در زمینه تحقیق و توسعه مقدمات همکاری بين ايران و سوريه وجود دارد.
واعظي گفته بود در ایران شرکت‌های توانمند خصوصی بسیاری وجود دارد و ما این آمادگی را داریم که ارتباط این شرکت‌ها را با بخش‌های مختلف کشور سوريه برقرار کنیم.
وزير پيشين ارتباطات با بیان توافق صورت‌گرفته ميان معاون اول ريیس‌جمهور کشورمان و نخست وزیر سوریه در ارتباط با ایجاد اپراتور سوم در سوریه همچنين گفته بود، از میان سندهایی که در این سفر میان نخست‌وزیر کشور سوریه و معاون اول رییس‌جمهوری کشورمان به امضا رسید، امضاي سند میان دو وزارتخانه ارتباطات سوریه و ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران از پیشرفت بالاتری نسبت به دیگر سندها برخوردار است.
واعظی حتي در اين زمان چنان از ايجاد اپراتور موبايلي در سوريه مطمئن بود که دو موضوع تعیین فرکانس و نحوه ترخیص اموالی را که اپراتور تلفن همراه قرار است به سوریه ببرد نيز در صحبت‌هايش ذکر کرد. در آن مقطع گفته مي‌شد که راه‌اندازی اپراتور سوم تلفن همراه در این کشور یکی از مفاد تفاهم‌نامه ميان طرف ايراني و سوري بوده است.
 حالا اما با وجود آنکه دوره وزارت واعظي به انتها رسيده و وزير جديد پا به پاستور گذاشته، قاعدتا نباید به‌معنای بی‌نتیجه ماندن تفاهمات دو‌طرفه باشد و از وزیر جدید ارتباطات انتظار می‌رود گزارشی در خصوص پیشرفت‌های اجرای این پروژه در اختیار افکار عمومی بگذارند؛ مگر آنکه چنین پروژه‌ای اصولا کلید نخورده باشد.
ضرب تمبر مشترک حضرت معصومه (س) و حضرت زینب (س) میان دو کشور ایران و سوریه و احداث فیبرنوری دمشق – بغداد – تهران از ديگر مباحثي بود که در آن مقطع مطرح شد و البته هنوز خبري دال بر محقق شدن هيچ‌يک از آنها در دست نیست.
 
منبع:عصر ارتباط


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200