http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
سه شنبه 23 آبان 1396
بیل گیتس شهر هوشمند خود را در آریزونا میسازد
بیل گیتس شهر هوشمند خود را در آریزونا میسازد

یکی از شرکت های سرمایه گذار وابسته به هم-بنیانگذار بشردوست و ثروتمند مایکروسافت یعنی بیل گیتس اخیرا زمینی به مساحت ۲۵ هزار هکتار را در غرب منطقه ای به نام Phoenix (واقع در مرکز آریزونا) خریداری کرده تا شهری هوشمند بسازد؛ جامعه ای که سنگ بنای آن با هدف یکپارچه سازی تکنولوژی با زندگی ساکنانش گذاشته شده.

یکی از شرکت های سرمایه گذار وابسته به هم-بنیانگذار بشردوست و ثروتمند مایکروسافت یعنی بیل گیتس اخیرا زمینی به مساحت ۲۵ هزار هکتار را در غرب منطقه ای به نام Phoenix (واقع در مرکز آریزونا) خریداری کرده تا شهری هوشمند بسازد؛ جامعه ای که سنگ بنای آن با هدف یکپارچه سازی تکنولوژی با زندگی ساکنانش گذاشته شده.

این شهر که بلمونت (Belmont) نام دارد نقش نوعی «قالب» را برای توسعه شهرهای پایدار ایفا می کند که بربستر زیرساخت های بسیار پیشرفته ساخته خواهند شد.

بلمونت قرار است نوعی جامعه پیشرو را با تکیه بر ارتباطات و وزیرساخت های بهره مند از تکنولوژی های پیشرفته بسازد که حول شبکه های دیجیتالی بسیار پرسرعت، دیتاسنترها، تکنولوژی های تولیدی جدید و الگوهای توزیعی نوین، ماشین های خودران و هاب های لوجستیکی خودکار توسعه خواهند یافت.

 

بیل گیتس شهر هوشمند خود را در آریزونا میسازد
 

 

اضافه کنیم که این سرمایه گذاری درست در بحبوحه افزایش علاقمندی به شهرهای هوشمند رخ می دهد؛ جوامعی که به طور مثال با پر شدن سطل های زباله با استفاده از سیستم های هوشمند، مسئولین امر را در جریان می گذارند و از تکنولوژی برای پاکیزه نگه داشتن خیابان ها استفاده می کنند. جوامعی که به شهروندانشان امکان می دهند پیش از رسیدن به محل کار درب آن را باز نمایند و کامپیوترشان را روشن. اماکنی که ساکنانشان می توانند از موبایل هایشان برای ارائه فرامین حرکتی به ماشین های در حال پارک بهره بگیرند.

تاکنون ۸۰ میلیون دلار را صرف تهیه زمین مورد نیاز برای تاسیس این شهر شده

شرکای بلمونت تاکنون ۸۰ میلیون دلار را صرف تهیه زمین مورد نیاز برای تاسیس این شهر کرده اند که گفته می شود از نظر اندازه و جمعیت با شهری به نام Tempe قابل قیاس است. بلمونت بالغ بر ۱۰۳ کیلومتر مربع مساحت دارد و قرار است که ۱۶۰ هزار نفر را در خود جای دهد.

همچنین گفته شده که این شهر هوشمند بالغ بر هشتادهزار واحد مسکونی و ۳۸۰۰ هکتار فضای دفتری و تجاری خواهد داشت. فضای آموزش این شهر نیز برابر با ۴۷۰ هکتار اعلام گردیده.


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200