http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
دوشنبه 24 مهر 1396
تنها ۵۰ یوز تا یک حسرت ملی باقی است
تنها ۵۰ یوز تا یک حسرت ملی باقی است

همزمان با روز ملی یوزپلنگ آسیایی (ایرانی)، هدیه تهرانی یک کمپین زیست محیطی را به همراه جمعی دیگر از هنرمندان به این امید راه‌اندازی کرد که همه ما ایرانی‌ها به نوبه خود تلاش کنیم تا شاید با همت جمعی بتوانیم سایه یک انقراض بزرگ و یک حسرت بزرگ‌تر ملی را از سر یوزهای آسیایی برداریم.

همزمان با روز ملی یوزپلنگ آسیایی (ایرانی)، هدیه تهرانی یک کمپین زیست محیطی را به همراه جمعی دیگر از هنرمندان به این امید راه‌اندازی کرد که همه ما ایرانی‌ها به نوبه خود تلاش کنیم تا شاید با همت جمعی بتوانیم سایه یک انقراض بزرگ و یک حسرت بزرگ‌تر ملی را از سر یوزهای آسیایی برداریم. کمپین یوز تا ابد با هدف تامین مبلغ۸۰۰ میلیون تومان راه‌اندازی شد و نخستین گام‌هایش به اندازه‌ای استوار بود که توانست بسیاری از مدعیان حفاظت از یوز را در ایران غافلگیر کند.
خیره‌گاه زیست‌کره توران متشکل از پارک ملی، پناهگاه حیات‌وحش و منطقه حفاظت‌شده توران دومین منطقه وسیع تحت حفاظت سازمان محیط‌زیست واقع در استان سمنان است که در برهه کنونی از آن به عنوان یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین زیستگاه‌های زادآور یوز در ایران یاد می‌شود.
در اين منطقه حفاظت شده اما حضور دام و سگ‌های گله باعث شده که بقای گروه مهمی از یوزهای آسیایی که کل جمعیت آنها در دنیا کمتر از ۵۰ قلاده تخمین زده شده است را با تهدیدی جدی مواجه کنند.
کمپین یوز تا ابد درصدد است تا در گام نخست با تامین مبلغ ۸۰۰ میلیون تومان که هم‌اکنون بخشي از آن تامين شده، به جمعی از دامدار‌ان این منطقه کمک کند تا آغل‌هایشان را به جایی خارج از منطقه پارک ملی توران انتقال دهند.
سیگار در ازای ۱۱ دقیقه زندگی بیشتر
تحقیقات نشان داده بود که نکشیدن هر سیگار، 11 دقیقه به عمر انسان اضافه می‌کند، پس ترک سیگار این ۱۱دقیقه‌ها را به مردم برمی‌گرداند. ایده خلاقانه کمپین"سیگار در ازای ۱۱ دقیقه زندگی بیشتر" از این ۱۱ دقیقه طلایی الهام گرفته شده بود. اين کمپين توسط یک شرکت بیمه درمانی در آمریکا ايجاد شده که قصد داشته با رویکردی متفاوت به سلامت، در مورد مضرات سیگار اطلاع‌رسانی کند.
کسانی که با حضور در اين کمپين سیگارهایشان را کنار بگذارند مي‌توانند به صورت آنلاين ۱۱ دقیقه از تماشای یک شوی اختصاصی جادویی لذت ببرند و يا شاهد نمایش آکروبات‌بازی از نزدیک باشند.
کاربران حاضر در اين کمپين همچنين در شبکه‌هاي اجتماعي اعلام مي‌کنند که دلشان مي‌خواهد با اين 11 دقيقه اضافي که به عمرشان اضافه شده چه کاري انجام دهند.

منبع:عصر ارتباط


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200