http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
دوشنبه 24 مهر 1396
دستاوردهای حضور ايران در نمايشگاه جيتکس 2017
دستاوردهای حضور ايران در نمايشگاه جيتکس 2017

حضور ايران در نمايشگاه جيتکس امسال باتوجه به حضور گسترده استارت‌آپ‌ها و طراحي متفاوت غرفه‌ ايران متفاوت از سال‌هاي قبل بود. در اين نمايشگاه با حمایت اتاق بازرگانی تهران غرفه‌اي به صورت رایگان در اختیار استارت‌آپ‌ها قرار گرفت تا برای معرفی توانمندی‌ها و کسب و کار خود اقدام کنند.

حضور ايران در نمايشگاه جيتکس امسال باتوجه به حضور گسترده استارت‌آپ‌ها و طراحي متفاوت غرفه‌ ايران متفاوت از سال‌هاي قبل بود. در اين نمايشگاه با حمایت اتاق بازرگانی تهران غرفه‌اي به صورت رایگان در اختیار استارت‌آپ‌ها قرار گرفت تا برای معرفی توانمندی‌ها و کسب و کار خود اقدام کنند.
يکي از انتقادات هميشگي به حضور ايران در نمايشگاه جيتکس اما به طراحي‌هاي يکدست غرفه‌هاي آن مربوط بود که البته امسال اتحادیه صادرکنندگان نرم‌افزار ایران به عنوان نماینده و مجری پایون ایران، با طراحي نوين و مدرن اين مساله را مرتفع کرد و غرفه ایران یکی از غرفه‌های جالب‌توجه از نظر طراحی در جیتکس 2017 بود.
در سی‌وهفتمین نمایشگاه جیتکس دوبی که از ۱۶ تا ۲۰ مهر با حضور 4 هزار و 700 مشارکت‌کننده از ۱۰۰ کشور جهان در فضای مفید بیش از ۹۰ هزار مترمربع برگزار شد، پاویون جمهوری اسلامی ایران با متراژ ۱۲۶ مترمربع در سالن پاویون‌ها برپا شد.
درخشش استارت‌آپ‌هاي ايراني در جيتکس
بر اساس این گزارش در این دوره از برگزاری نمایشگاه جیتکس، سالنی به استارت‌آپ‌ها اختصاص داده شده بود تحت عنوان startup movement که در مجموع 465 استارت‌آپ از 40 کشور دنیا در آن حضور داشتند. ۲۹ استارت‌آپ ایرانی در بخش startup movement نمایشگاه شرکت کردند که حضور ۱۲ استارت‌آپ با حمایت اتاق بازرگانی تهران، ۶ استارت‌آپ با حمایت اتاق بازرگانی اصفهان و ۱۰ استارت‌آپ با حمایت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای صورت گرفته و یک استارت‌آپ نیز به صورت مستقل حضور داشت.
از میان استارت‌آپ‌های حاضر در بخش مسابقه استارت‌آپ‌های جیتکس 2017 و از میان 29 استارت‌آپ ایرانی 4 استارت‌آپ موفق به راه‌یابی به مرحله نهایی این مسابقات شدند.
استارت‌آپ‌های انتخاب شده برای کسب جایزه 180 هزار دلاری باهم رقابت کردند. در مجموع شور و نشاط بسیاری در سالن استارت‌آپ‌هاي پاويون ايران بر پا بود. اگرچه با وجودی که 4 استارت‌آپ ایرانی به مرحله نهایی مسابقات راه یافتند، موفق به دریافت جایزه نشدند، اما این اتفاق در نوع خود بی‌سابقه بود.
بازديد مسوولان دولتي از پاويون ايران
در حين برگزاري نمايشگاه جيتکس امسال اما برخی از نمایندگان کشورمان از جمله رییس کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع و معادن مجلس، دبیر توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات فضای مجازی، رییس مرکز رسانه‌های دیجیتال و رییس کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق بازرگانی ایران از پاویون ایران در جیتکس و همچنین غرفه استارت‌آپ‌هاي ایرانی بازدید کردند و با شرکت‌های حاضر در پاویون به بحث و گفت‌وگو نشستند.
گفتني است امسال برای نخستین بار 4 شرکت از حوزه نشر دیجیتال با حمایت مرکز رسانه‌های دیجیتال در پاویون ایران در نمایشگاه جیتکس حضور داشتند که به گفته رییس مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد سال آینده تعداد آنها افزایش خواهد یافت.
برگزارکنندگان پاويون ايران در جيتکس
اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم‌افزار ایران با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی و مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد و با حمایت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و تشکل‌های وابسته برای سومین سال پیاپی پاویون جمهوری اسلامی ایران را در کنار پاویون کشورهای صاحب نام صنعت فناوری اطلاعات وارتباطات جهان برپا کردند.
به دنبال استقبال دست‌اندرکاران صنعت فاوای ایران از اعزام هیات تجاری به سی‌وششمین دوره برگزاری نمایشگاه جیتکس دوبی در سال 2016 و برگزاری همایش‌های معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و کسب‌وکار در صنعت ICT ایران و نشست مشترک تجاری با بزرگان ICT جهان که منجر به استقبال نمایندگان شرکت‌های بزرگ و معتبر جهان از این رویدادها در سال‌های گذشته شده بود؛ نشست فعالان صنعت ICT ایران و جهان را در روز پایانی نمایشگاه جیتکس در محل مرکز تجارت جهانی دوبی برگزار شد که با استقبال خوبي همراه بود.

منبع:عصر ارتباط


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200