http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
يكشنبه 16 مهر 1396
وعده وزیر به سر رسید ...
وعده وزیر به سر رسید ...

روز 29 مردادماه امسال روزی بود که محمدجواد آذری جهرمی با گرفتن رای اعتماد از مجلس، به‌عنوان وزیر ارتباطات دولت دوازدهم معرفی شد. جهرمی البته پیش از گرفتن رای اعتماد وعده‌هایی را مطرح کرده بود تا در صورت وزیر شدن آنها را به‌سرانجام رساند که در زمان مقتضی به آنها خواهیم پرداخت.

روز 29 مردادماه امسال روزی بود که محمدجواد آذری جهرمی با گرفتن رای اعتماد از مجلس، به‌عنوان وزیر ارتباطات دولت دوازدهم معرفی شد. جهرمی البته پیش از گرفتن رای اعتماد وعدههایی را مطرح کرده بود تا در صورت وزیر شدن آنها را به‌سرانجام رساند که در زمان مقتضی به آنها خواهیم پرداخت.
اگرچه بخش زیادی از رسانه‌ها صرفا ناشر وعده‌ها هستند و سراغ نتیجه و سرانجام آنها را نمی‌گیرند، اما در این میان ما به سراغ وعدههایی رفتیم که آذری جهرمی در دو ماهه پس از انتصاب به مسوولیت جدید مطرح کرده تا ببینیم مشخصا دو مورد از این وعدهها که یکی از آنها سررسیدش هم گذشته، به کجا رسیدهاند.
البته بر این نکته نیز باید تاکید کنیم که **با توجه به اینکه حدود یک ماه و نیم از استقرار وزیر جدید می‌گذرد، حالا دیگر می‌توان گفت رفته‌رفته ملاحظات روزهای نخست کاری نیز در حال از بین‌رفتن بوده و وزیر ارتباطات باید آمادگی مواجهه با نقدهای جدی‌تر از سوی رسانه‌ها، کارشناسان، فعالان بخش خصوصی، نمایندگان مجلس و سایر ذی‌نفعان بخش فاوا را داشته باشد.**
ارایه آمارهای استانی
اوایل شهریورماه بود که آذری در جلسه‌ای با حضور مدیران استانی از آنها خواست ظرف مدت یک ماه آمار دقیقی از حوزه ارتباطات در شهرستانها و روستاهای استان خود به تفکیک ارایه کنند تا کمبودها و مشکلات مناطق مختلف به‌صورت شفاف احصا و برای رفع آنها اقدام شود.
به گفته آذری، برای رسیدن به این اهداف نیاز به مدیر مطلع در عرصه بازار در استانها داریم؛ افرادی که از مشکلات و وضعیت کل شهرستان‌ها و روستاهای استان خود آگاه باشند و همچنین آمار درآمد اپراتورها و تعداد کاربران آنها در شهرستانها و سرانه هزینه هر فرد برای ارتباطات را به تفکیک و دقیق ارایه دهد.
با وجود اتمام مهلت یک‌ماههای که جهرمی برای مدیران استانی تعیین کرده بود و خبر کامل آن روی سایت وزارت ارتباطات منتشر و برای رسانه‌ها نیز ارسال و پیامک شد، تا لحظه تنظیم متن حاضر، اثری از نتیجه آن دستور در دست نیست.
کمیته حمایت از حقوق کاربران
وزیر ارتباطات جدید علاقه زیادی به توجه مستقیم به نظرات کاربران اینترنت دارد و اگر کسی کاری یا پیامی برای وی دارد، تقریبا در بيشتر اوقات می‌تواند او را در شبکه‌های اجتماعی بیابد. **خود آذری گفته که حتی دوست ندارد محافظش فاصله‌ای میان او و مردم کشور بیندازد.**
در آخرین مورد از اظهار علاقه او به مردم، آذری به خواسته کاربران بازی‌ها توجه کرد و نام چند بازی بی‌مجوز و مساله‌دار را در صفحه شخصی‌اش منتشر کرد و نوشت سرعت این بازی‌ها را بهبود داده و تعامل با شرکت‌های سازنده را ادامه خواهد داد.
**آذری کمی بعد هم در واکنش به این موضوع که برخی بازی‌های مذکور مجوز نداشته و حتی حاوی محتوای نامناسب هستند نیز یک پیام تکمیلی با این مضمون منتشر کرد که وزارت ارتباطات کاری با محتوای این بازی‌ها ندارد و صرفا به علاقه و درخواست کاربران توجه می‌کند.**
این علاقه زیاد به رفع مسایل و مشکلات مردم و کاربران، اما در انتصاب سرپرست سازمان رگولاتوری نیز به‌سرعت هویدا شد و فلاح جوشقانی در همان ابتدای فعالیتش از تشکیل کمیته حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خدمات حوزه ICT  به دستور وزیر ارتباطات خبر داد.
سرپرست رگولاتوری در اوایل شهریور‌ماه گفته بود: این کمیته که در رگولاتوری تشکیل می‌شود، وظیفه دارد وضعیت فروش بسته‌های اینترنتی و کم‌فروشی خدمات را بررسی و همچنین چارچوب نظام‌مندی برای رعایت حقوق مصرف‌کننده‌ها و رعایت آن را از سوی اپراتورها تدوین کند.
 وی در این مقطع حتی تاکید کرد که اپراتورها ملزم هستند درباره سرویسهای قابل ارایه خود در قالب یک پیوست اطلاع‌رسانی، علاوه بر پیامک، با استفاده از تمامی ابزارهای موجود، خبررسانی کافی را انجام دهند.
اگرچه این وعده تاریخ‌دار نبود و از این رو موعد انقضای آن نیز زمانی نامعلوم در آینده است، اما حداقل می‌توان انتظار داشت خبری از تشکیل این کمیته، اعضای کمیته، دستور جلسات، مصوبات و اقدامات احتمالی پیرامون آن دریافت کرد که فعلا خبری نیست.
 


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200