http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
شنبه 11 شهريور 1396
نحوه ارایه تسهیلات نمایشگاهی به شرکت‌های ICT
نحوه ارایه تسهیلات نمایشگاهی به شرکت‌های ICT

کمیسیون ICTو اقتصاد رسانه اتاق بازرگانی ایران هفته گذشته سمیناری با عنوان "نحوه ورود به مجامع بین‌المللی با رویکرد حضور در نمایشگاه‌ها و پاویون‌ها" با حضور روح‌الله استیری، مدیرکل توسعه کسب و کار بین‌المللی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، خسرو سلجوقی عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران، فرصاد جان احمدی سرپرست اداره ارزیابی طرح‌های سازمان صحا و جمعی از فعالان صنعت ICT کشور برگزار کرد

کمیسیون  ICTو اقتصاد رسانه اتاق بازرگانی ایران هفته گذشته سمیناری با عنوان "نحوه ورود به مجامع بین‌المللی با رویکرد حضور در نمایشگاهها و پاویونها" با حضور روح‌الله استیری، مدیرکل توسعه کسب و کار بین‌المللی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، خسرو سلجوقی عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران، فرصاد جان احمدی سرپرست اداره ارزیابی طرحهای سازمان صحا و جمعی از فعالان صنعت ICT کشور برگزار کرد.
محمد رضا طلایی رییس کمیسیون ICT و اقتصاد رسانه اتاق بازرگانی ایران در این سمینار اعلام کرد: ما به دنبال ایجاد تعامل بیشتر با فعالان ICT هستیم و به همین منظور مجموعه سمینارهایی در موضوع بازاریابی بینالملل تدوین کردهایم که نحوه ورود به نمایشگاهها اولین جلسه از مجموعه این سمینارها است.
طلایی افزود: اگرچه بسیاری از شرکتهای ICT پتانسیل ورود به نمایشگاه را دارند اما از ابزار تبلیغاتی لازم برای حضور در نمایشگاه بهرهمند نیستند و ما در اتاق این امکان را داریم که واحدهای مشاورهای به شرکتها برای حضور در مجامع بینالمللی ارایه داده و به آنها برای شرکت در نمایشگاههای بینالمللی کمک کنیم.
در این جلسه، استیری مدیرکل توسعه کسب و کار بین‌المللی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری نیز به سخنرانی پرداخت و با اعلام روش‌های حمایتی این معاونت از شرکت‌های نوآور و دانش‌بنیان گفت: ما در معاونت علمی و فناوری برنامههایی برای توسعه صادرات و حضور در رویدادهای بینالمللی در نظر گرفتهایم که باتوجه به محدودیت مالی، در حال حاضر دو نمایشگاه جیتکس و سبیت در اولویت قرار گرفتهاند.
استیری اضافه کرد: تجربه نشان داده که حضور شرکتها در نمایشگاهها چه به لحاظ اعطای نمایندگی و چه به لحاظ فروش اثرگذار بوده و برای شرکتها خروجی موثری داشته است.
مدیرکل توسعه کسب و کار بین‌المللی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری یادآور شد: معاونت علمی در کنار اتاق بازرگانی و کمیسیون ICT حاضر است که به شرکتهای دانشبنیان کمک کند تا این شرکتها قادر به صادرات کالاهای خود شوند.
در این جلسه همچنین جان احمدی سرپرست اداره ارزیابی طرحهای سازمان صحا نیز اعلام کرد که از شرکت‌هایی که در نمایشگاههای خارجی شرکت میکنند حمایت میشود و تسهیلات ویژه با نرخ بهره 7 و 8 درصدی توسط این سازمان به متقاضیان اعطا میشود. علاوه بر این به ازای هر بار حضور در نمایشگاههای خارجی، شرکتها از یک درصد تخفیف سود بهرهمند میشوند.
وی اضافه کرد: تفاهماتی صورت گرفته تا شرکتهایی که در قالب پاویون رسمی جمهوری اسلامی ایران شرکت می‌کنند معرفی شده تا از تسهیلات صندوق صحا استفاده کنند. بر این اساس به شرکتهای حوزه ICT تا سقف 50میلیون تومان تسهیلات اعطا میشود.
خسرو سلجوقی عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران نیز در این جلسه گفت: لازم است که ما به جای قانون حمایت از شرکتهای دانشبنیان به سمت ایجاد قانون حمایت از کارآفرینی برویم.
وی در خصوص نقطه ضعف نظام آموزشی کشور گفت: در کشور ما ابتدا آموزش انجام گرفته بعد به سمت فناوری رفته و در نهایت به سمت بازار میرویم در حالی که در غرب این مسیر برعکس است و همه چیز بر اساس نیاز بازار صورت میگیرد و دلیل مشکل فروش پایین در دانشبنیانها در کشور هم همین موضوع است.
وی در پایان گفت: در بحث وام وجوه‌اداره شده وزارت ارتباطات در سه بخش توسعه بازار، R&D  و صادرات تسهیلات میدهیم که شرکتهای فعال در حوزه ICT می‌توانند با ارایه "طرح تجاری" از این خدمات بهرهمند شوند.
در این سمینار همچنین بشاش به عنوان نماینده سازمان توسعه تجارت، تاجیک پژوهشگر و عضو دبیرخانه تخصصی اتاق، سروش دبیر کمیسیون ICT اتاق بازرگانی و جمعی از فعالان صنعت IT و صاحبان شرکتها نیز به ارایه دیدگا‌ه‌های خود پرداختند.
 


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200