http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
دوشنبه 16 مرداد 1396
خشم سیلیکون ولی به اعتراض یکی از کارکنان گوگل به استخدام زنان در این شرکت
 خشم سیلیکون ولی به اعتراض یکی از کارکنان گوگل به استخدام زنان در این شرکت

به تازگی یکی از مهندسان گوگل سندی ۱۰ برگی را در اعتراض به آنچه فرهنگ «چپ گرایی» در این شرکت خوانده منتشر نموده و در آن از سیاست هایی انتقاد کرده که باعث ایجاد تنوع جنسیتی در محیط های کاری می شوند.

به تازگی یکی از مهندسان گوگل سندی ۱۰ برگی را در اعتراض به آنچه فرهنگ «چپ گرایی» در این شرکت خوانده منتشر نموده و در آن از سیاست هایی انتقاد کرده که باعث ایجاد تنوع جنسیتی در محیط های کاری می شوند. این مهندس در سند مذکور که نام «اتاق بازتاب ایدئولوژیکی گوگل» را بر آن نهاده از شرکت متبوعش درخواست کرده که به جای تنوع بخشیدن به جنسیت نیروهای کاری اش به دنبال تنوع اندیشه ها باشد.

نویسنده این شکواییه مدعی شده که اختلاف جنسیتی در گوگل نتیجه تفاوت های بیولوژیکی میان مردان و زنان است و گوگل نباید طرح هایی را دنبال کند که استخدام اقلیت ها در آن را ساده تر می کنند.

وی همچنین اعلام نموده آن دسته از کارکنانی که دیدگاه های سیاسی محافظه کارانه دارند در این شرکت مورد تبعیض قرار می گیرند و به همین خاطر دستیابی به برابری ایدئولوژیکی باید از جمله اولویت های گوگل باشد.

انتشار این سند بازتاب گسترده ای را در میان کارکنان گوگل و دانشمندان سیلیکون ولی داشته است و موج اعتراض زنان در فضای مجازی را برانگیخته.

 


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200