http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
دوشنبه 29 آذر 1395
افتتاح فاز تجاری CDN خلاق برهان
افتتاح فاز تجاری CDN خلاق برهان

نشست خبری با عنوان « افتتاح فاز تجاری CDN شرکت خلاق برهان»، به مناسبت اختتامیه نمایشگاه الکامپ 95 برگزار شد.

این نشست با حضور محمد پرویزی مدیر عامل شرکت توسعه خلاق برهان، رضا حسینی معاون تجاری، محمد کاظمی معاون فنی و محمد رضا جمشیدیان مدیر مارکتینگ خلاق برهان و جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد. محمد پرویزی در خصوص معرفی فناوریCDN  گفت: CDN برگرفته از سر واژه های عبارت content delivery network بوده و به معنای شبکه توزیع محتوا می‌باشد. این شبکه بر روی شبکه‌های زیر ساختی کشور مستقر می‌شود و از یک سو، هزینه سرمایه‌گذاری برای سرورها و ایجاد توان پردازشی را برای دارندگان محتوا کاهش داده و از سویی دیگر کیفیت تجربه مخاطب از ارائه محتوا را برای کاربر نهایی افزایش می‌دهد.
وی افزود: درافتتاح فاز نخست شبکه ملی اطلاعاتCDN  کیومری با حضور معاون اول رئیس جمهور افتتاح شد،CDN ما با ظرفیت پهنای باند حدود 100 گیگ می‌تواند پاسخ گوی مناسبی برای توسعه درخواست‌های کاربران اینترنتی جهت دریافت محتوا باشد.
رضا حسینی؛ معاون تجاری شرکت خلاق با اشاره به نقش زیرساختی CDN در توسعه شبکه زیرساخت اینترنت کشور گفت:CDN  و توزیع سرورها در استان‌ها و نقاط مختلف؛ باعث می‌شود تا ظرفیت پهنای باند بین استانی بهینه سازی شده و کاربر نهایی محتوایی با کیفیت ‌مطلوب‌تر را دریافت کند.
وی افزود: در حال حضر سرپرستی کمیته CDN در شرکت زیر ساخت را به عهده داریم و در استان‌های تهران، شیراز، مشهد، تبریز و قم  که پایه ‌های زیرساختی می‌باشند نود‌های ما مستقر شده‌اند. برای فاز دوم شبکه ملی اطلاعات که در دهه فجر رونمایی می‌شود نیز لایه دوم استان های زیرساختی را نظیر ساری، رشت، سمنان و ... تحت پوشش قرار خواهیم داد و در فاز سوم شبکه ملی اطلاعات که 27 اردیبهشت 96 رونمایی خواهد شد تمام استان ها را در پهنای ملی پوشش می‌دهیم.
در این نشست که صبح روز دوشنبه 29 آذر برگزار شد؛ محمد کاظمی؛ معاون فنی شرکت خلاق برهان اعلام کرد : این اتفاق یکی از اولین قدم های توسعه عمیق شبکه زیر ساختی کشور در این حوزه می‌باشد به گونه‌ای که با بومی کردن فناوری CDN  و همچنین بومی کردن دانش استقرار این فناوری می‌توانیم بگوییم صاحب اپراتور واقعی CDN  هستیم.
وی در پاسخ به یکی از خبرگاران در خصوص نیاز ایرانیان خارج از کشور به دسترسی به محتوای داخلی گفت: ما چندین نود نیز در خارج از کشور مستقر کرده‌ایم و در پخش آنلاین ‌کنسرت ها که چندی پیش برگزار کردیم پاسخ گوی کاربران زیادی از خارج ازکشور بودیم.
کاظمی در انتها افزود: ما در حال حاضر با شرکت همراه اول، مخابرات ایران، آسیا تک،شاتل و... در حال همکاری هستیم و آمادگی خود را برای همکاری با سایر سرویس پرووایدرها و اعلام می‌کنیم.


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200