http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
سه شنبه 23 آذر 1395
نقشه دیجیتال داخلی از google maps خدمات بهتری می‌دهد
نقشه دیجیتال داخلی از google maps خدمات بهتری می‌دهد

دبیر شورای راهبری طرح جویشگر بومی از ارائه‌ی سرویس نقشه‌ی دیجیتال بومی در نمایشگاه الکامپ و ارائه‌ی جزئیات دقیق‌تر و سرویس بهتر از google map صحبت کرده است.

دبیر شورای راهبری طرح جویشگر بومی از ارائه‌ی سرویس نقشه‌ی دیجیتال بومی در نمایشگاه الکامپ و ارائه‌ی جزئیات دقیق‌تر و سرویس بهتر از google map صحبت کرده است.

علیرضا یاری دبیر شورای راهبری طرح جویشگر بومی اعلام کرد: «در آخرین نشست شورای راهبری طرح جویشگر بومی، طرح نقشه‌ی دیجیتال بومی کشور توسط شرکتی از بخش خصوصی ارائه و مقرر شد با حمایت شورا، این سرویس به سایر پروژه‌های طرح ملی جویشگر بومی متصل شود.»

او افزود: «بر اساس برآوردهای اولیه نقشه‌ی دیجیتال بومی کشور در مواردی از نظر دقت، از سرویس خارجی نقشه‌ی گوگل (google maps) بهتر است. به خاطر اینکه منبع اصلی اطلاعات این نقشه در داخل کشور قرار دارد، این سرویس می‌تواند جزئیات بیشتری را به کاربر ارائه دهد.»

با توجه به اینکه نقشه‌ی دیجیتال بومی در کشور طراحی می‌شود دسترسی خوبی به اطلاعات راه‌ها و جزئیاتی از قبیل کسب‌وکارها، مکان‌های عمومی و دیگر امکانات شهری دارد و می‌تواند جزئیات دقیق‌تری از google maps ارائه کند. پس می‌توان این بخش از صحبت‌های یاری را به راحتی پذیرفت. البته تا زمانی که این طرح اجرا نشود نمی‌توان در مورد کیفیت خدمت‌دهی آن به‌درستی تصمیم گرفت.

به گفته‌ی یاری،‌ این سرویس می‌تواند جایگزین سرویس google maps برای کاربران باشد و در صورتی که کاربران از آن به صورت روزمره استفاده کنند، حتی در بخش اطلاعات ترافیکی شهرهایی مانند تهران نیز به‌ سرعت اطلاعات این نقشه به‌روز خواهد شد. اطلاعات این نقشه که سطح پوشش آن کل ایران است توسط متخصصان داخلی و به روش برداشت میدانی و فتوگرامتری جمع‌آوری شده است تا با داده‌های بومی، امکان ارائه خدمات بهتر نسبت به نقشه‌ی گوگل در این سرویس وجود داشته باشد.

دبیر شورای راهبری جویشگر بومی اضافه کرد:‌ «نقشه دیجیتال بومی شامل تقسیمات کشوری، شهرها و روستاها، معابر بین‌شهری و داخل شهری، نقاط مهم خدماتی، پوشش گیاهی و آبی، مناطق گشت پستی و لایه‌های متفاوتی از اطلاعات موردعلاقه کاربران خواهد بود و امکان خدمات جستجو در نقشه، مسیریابی، تولید آدرس و مشخصات برای هر نقطه در این نقشه دیده شده است.»

به گفته‌ی یاری، خدمت نقشه‌ی دیجیتال در بیست و دومین نمایشگاه الکامپ رونمایی خواهد شد. طراحان این نقشه خواستار سیاست‌گذاری مرکز ملی فضای مجازی برای استفاده از نقشه‌ی فوق در سازمان‌های دولتی هستند.


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200