http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
شنبه 9 مرداد 1395
در ممنوعیت سرویس USSD تجدید نظر شود
در ممنوعیت سرویس USSD تجدید نظر شود

در یکی از گروه‌های تلگرامی مدیران و کارشناسان بانکی، نامه‌ای از مدیرعامل همراه اول خطاب به رییس کل بانک مرکزی منتشر شد که در آن نامه وی خواستار تجدیدنظر در ابلاغیه قطع سرویس USSD شده بود.


به گزارش خبرنگار عصر ارتباط، در بخشی از نامه وحید صدوقی، مدیرعامل همراه اول خطاب به ولی‌اله سیف به برگزاری جلسه‌ای با حضور نصراله جهانگرد معاون وزیر ارتباطات اشاره شده و از ارایه تدابیر مهم وی در جهت تقویت همکاری‌های دو جانبه تشکر و قدردانی کرده است. در بخش دیگری از این نامه، مدیرعامل همراه اول درخواست کرده که در ابلاغیه اخیر شرکت شاپرک در خصوص قطع سرویس USSD تجدید نظر شود چرا که قطع این سرویس که یکی از خدمات پرکاربرد مشترکان تلفن همراه در جهت استفاده از خدمات غیرحضوری است، موجب بروز برخی مشکلات در این زمینه خواهد شد.
صدوقی در این نامه از رییس کل بانک مرکزی خواسته است تا با ملغی کردن ابلاغیه شماره 6176/95 شرکت شاپرک فرصت مناسبی در جهت برگزاری جلساتی به منظور رفع دغدغه‌های امنیتی بانک مرکزی با کارشناسان همراه اول برگزار شود.
در قسمتی از این نامه مدیرعامل همراه اول به موضوع مهمی نیز پرداخته شده و آن هم اینکه این شرکت در جهت تقویت همکاری‌ها و سرمایه‌گذاری و توسعه خدمات جدید بر بستر تلفن همراه با شرکت خدمات انفورماتیک، اقدام به مشارکت و تاسیس شرکت مشترکی کرده است و کارهای فنی از یک سال گذشته در خصوص توسعه فناوری‌های جدید و امن بر بستر تلفن همراه نیز آغاز شده است. همچنین نتایج اولیه آن نیز یک ماه پیش در جلسه‌ای با حضور معاون فناوری و مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی و مدیران شرکت خدمات انفورماتیک ارایه شده است.
بر اساس این گزارش، اینکه چرا همراه اول خود مستقیما با شرکت خدمات انفورماتیک به منظور همکاری‌های دوجانبه در زمینه پرداخت همراه تعامل داشته سوالی است که گویا در آینده نزدیک پاسخ آن روشن خواهد شد. این در حالی است که تا پیش از این شرکت جیرینگ به عنوان بازوی اصلی همراه اول در حوزه پرداخت همراه یا بانکداری الکترونیکی از آن یاد می‌شد و اینکه چرا اپراتور، خود مستقیما در این زمینه ورود کرده تا حدودی پرسش‌برانگیز است.
نکته قابل توجه آنکه برخی از کارشناسان بانکی حاضر در گروه تلگرامی نیز پس از انتشار نامه مذکور با بیان این که سرانجام اپراتور تلفن همراه هم به زانو درآمد و دوران دریافت حق‌السهم بالا به پایان رسید، ابراز خرسندی کردند!
هفته‌نامه عصر ارتباط در شماره‌های آتی به بررسی بیشتر چالش‌ها و تهدیدهای ابلاغیه ممنوعیت استفاده از خدمات USSD در کشور می‌پردازد.
 
 


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200