http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
چهارشنبه 27 آبان 1394
جشن جهش صددرصدی اینترنت کشور
جشن جهش صددرصدی اینترنت کشور

محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، هفته گذشته به‌دليل اظهاراتی در خصوص افزایش میزان سرعت اینترنت از آغاز به کار دولت یازدهم، مورد توجه رسانه‌های مختلف حوزه ICT قرار گرفت.

وی این اظهارات را بارها و در گفت‌وگو با رسانه‌های مختلف، از سفر استانی گرفته تا بازدید از نمایشگاه مطبوعات تکرار کرد؛ از جمله اینکه وزیر ارتباطات گفته «پهنای باند داخل کشور در دو سال اخیر نسبت به کل سال‌های قبل چهار برابر شده است.»
البته قضاوت در خصوص چهاربرابر شدن سرعت اینترنت در دو سال گذشته با کاربران و مصرف‌کنندگان اینترنت است. اما نکته مهمی که ایشان هفته ‌گذشته مطرح کرده و به تیتر بسیاری از رسانه‌ها تبدیل شد، این وعده بود که تا یک ماه و نیم آینده ضریب پهنای باند اینترنت در کشور از دو هزار گیگابایت بر ثانیه فعلی به چهار هزار گیگابایت بر ثانیه افزایش می‌یابد.
به‌عبارت دیگر، تا پایان آذرماه سال جاری و آن‌گونه که ذکر شد سرعت اینترنت کشور با دوبرابر رشد، شاهد جهشی صددرصدی خواهد بود که علی‌القاعده، این میزان تغییر به حدی نیست که از سوی مصرف‌کنندگان نامحسوس انگاشته شود.
از این‌رو به اعتقاد نگارنده، مسوولان وزارت ارتباطات باید تدابیر برگزاری یک مراسم و جشن را در دستور کار داشته باشند. به هر حال زمانی‌که هرچند وقت، یک موتور جست‌وجو با تغییراتی کوچک مورد افتتاح قرار گرفته و مراسمی هم برای آن برگزار می‌شود، جهش صددرصدی پهنای باند اینترنت، چیزی نیست که به‌راحتی بتوان از کنار آن گذشت.
از این‌رو به وزارت ارتباطات پیشنهاد می‌شود، از کنار این دستاورد عبور نکرده و از هم‌اکنون برای برگزاری مراسمی در این خصوص اقدامات و اطلاع‌رسانی لازم را به‌عمل آورند.


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200