http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
دوشنبه 6 مهر 1394
زیرساخت یازده میلیون دقیقه مکالمات حجاج را برقرار کرد
زیرساخت یازده میلیون دقیقه مکالمات حجاج را برقرار کرد

همراه‌اول بالاترین ترافیک را دارد ،شرکت ارتباطات زیرساخت از ابتدای ایام حج تا کنون یازده میلیون و 462 هزار دقیقه مکالمه بین ایران و عربستان را از مسیر دوصفر بین الملل برقرار کرد.

مهندس معدنی پور مدیر کل کنترل و هماهنگی مدیریت شبکه و مهندسی عملیات سوئیچ شرکت ارتباطات زیرساخت افزود:  بر همین اساس حجم ترافیک صادره به عربستان  شش میلیون و 429 هزار دقیقه و حجم ترافیک وارده از مسیر مستقیم عربستان پنج میلیون و 33 هزار   دقیقه بوده است .
 معدنی پور در مورد آمار ترافیک صادره و وارده ارتباطی در ایام حج سال 1394 توضیح داد: متاسفانه با توجه به حوادث ناگوار  اخیر حج امسال، ترافیک تلفنی  بین دو کشور به طور بی سابقه‌ای در موقع این حادثه به شدت بالا رفت به طوری که حجم ترافیک خروجی دو صفر به مقصد کشور عربستان در روزهای دوم مهر ( عید قربان ) و 3سوم مهر با افزایش چهار برابری  به ترتیب به 727465 و 654881 دقیقه رسید.
 وی تصریح کرد: با توجه به پیش بینی‌های لازم و تشکیل کمیته‌های ویژه در شرکت ارتباطات زیرساخت و همکاری اپراتورهای همراه کشور برای حفظ پایداری کیفیت ارتباطات در بالاترین سطح، تمامی درخواست‌ها به مقصد عربستان با استفاده از تمامی ظرفیت‌های ارتباطی کشور و ظرفیت‌های مسیر‌های بین الملل با موفقیت برقرار شد.
معدنی پور در خصوص راهکارهای شرکت ارتباطات زیرساخت برای تسهیل ارتباط زائران در این ایام  توضیح داد: امسال نیز همانند سال‌های گذشته این شرکت ظرفیت‌های مستقیم و ترانزیتی خود را با اپراتورهای کشور عربستان افزایش داد  و علاوه بر مسیرهای مستقیم، شماراپراتورهای ترانزیتی را نیز به 10 شرکت افزایش دادو همزمان کیفیت ارتباطات شرکت‌های ترانزیتی  نیز تحت کنترل و پایش ویژه قرار گرفته است.
معدنی پور تصریح کرد: براساس ترافیک‌سنجی انجام شده تاکنون بیشینه ASR ترافیک صادره 45 درصد ثبت شده و همچنین متوسط زمان مکالمات (ACT) در حدود 2 دقیقه است.
مدیرکل کنترل و هماهنگی مدیریت شبکه و مهندسی عملیات سوئیچ شرکت ارتباطات زیرساخت افزود: بیشترین ترافیک حجاج ایرانی از طریق شبکه تلفن همراه اول برقرار شده است  که حدود 58 درصد کل ترافیک را تشکیل می‌دهد و پس از آن شبکه ایرانسل 21 درصد، شبکه تلفن‌ ثابت استان‌ها 18 درصد و شبکه اپراتورهای رایتل و تالیا نیز 3 درصد ترافیک حجاج را به خود اختصاص داده‌اند.


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200