http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
سه شنبه 31 شهريور 1394
سیر نزولی شعب بانک‌های کشور
سیر نزولی شعب بانک‌های کشور

معاون نظارتی بانک مرکزی گفت خبر از ادامه روند کاهش شعب بانک‌های کشور داد و گفت انتظار می‌رود در آینده این روند تشدید شود. درحالی‌که با گسترش خدمات بانکداری الکترونیکی در سطح جامعه افزایش تعداد شعب بانک دیگر نمی‌تواند دلیل قانع‌کننده‌ای داشته باشد، روزبه‌روز شاهد افزایش این شعب در خیابان‌های شهرها و به‌خصوص محله‌های بالای شهر هستیم، به‌گونه‌ای که در برخی خیابان‌ها یک بانک حتی بیش از یک شعبه دارد.

درحالی‌که در دنیا دیگر نقش شعب در حال دگرگونی است و با وجود ابزارهای جدید دیگر نیازی به افزایش تعداد شعب احساس نمی‌شود، بلکه نیاز به تغییر کارکرد شعب موجود و حتی کاهش تعداد آنها برای کاهش هزینه‌های نگهداری و کارکنان شعبه وجود دارد. در ایران کارشناسان با انتقاد به رشد قارچ‌گونه شعب بانک‌ها بر این اعتقادند که تعداد بانک و شعب آنها در ایران فراتر از استانداردهای جهانی است و اقتصادی مانند اقتصاد ایران ظرفیت این‌همه بانک را ندارد. برای کاهش شعب، بانک مرکزی دولت دهم بخشنامه‌ای صادر کرد که طبق آن باید شاهد کاهش 20 درصدی شعب بانکی باشیم که این امر در دولت یازدهم آغاز شد و تاکنون 250 شعبه تعطیل شده‌اند و به گفته تهران‌فر این روند سرعت نیز می‌یابد. بر اساس آمارهای موجود بیش از 20 هزار شعبه بانکی در سطح کشور وجود دارد.

100 تا 110 تومان هزینه تولید هر قطعه اسکناس
یکی از مزایای گسترش خدمات بانکداری الکترونیکی استفاده کمتر از اسکناس و درنتیجه کاهش هزینه‌های مربوط به چاپ اسکناس است. هفته گذشته آذرمهر، معاون بازرگانی سازمان تولید اسکناس و مسکوک هزینه تولید هر قطعه اسکناس را بین 100 تا 110 تومان اعلام کرد. او این خبر را در حاشیه بازدید خبرنگاران از چاپخانه و ضرابخانه بانک مرکزی داد.


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200