http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
سه شنبه 31 شهريور 1394
بانک اطلاعاتی تحلیل رفتارهای اجتماعی مردم، پیش‌نیاز مدیریت شهر هوشمند
بانک اطلاعاتی تحلیل رفتارهای اجتماعی مردم، پیش‌نیاز مدیریت شهر هوشمند

معاون بازاریابی و فروش شرکت خدمات انفورماتیک در میزگرد«بانکداری الکترونیکی؛ ضرورت تحقق شهر هوشمند» گفت: ایجاد بانک اطلاعاتی از تحلیل رفتارهای فردی و اجتماعی مردم، پیش‌نیاز مدیریت شهر هوشمند است.

دکتر فرهاد فائز معاون بازاریابی و فروش این شرکت به همه‌گیر شدن موضوعاتی چون شهر هوشمند اشاره کرد و افزود: با وجود عمومیت یافتن این موضوعات کافی است برای لحظه ای منتظر روان تر شدن ترافیک خیابان  باشیم؛ با دیدن انبوه جمعیت در تکاپو این سوال به ذهن متبادر می‌شود که مردم با چه هدفی در شهر تردد می‌کنند و چه اهداف اقتصادی و اجتماعی را روزانه پی می‌گیرند؟ آیا نهادی در کشور وجود دارد که به تحلیل رفتارهای اجتماعی و فردی مردم در تمامی‌ابعاد بپردازد تا این تحلیل‌ها پیش‌نیاز برنامه‌هایی شود که معضلات کنونی همچون ترافیک را برطرف کند. شهر هوشمند بر پایه داده‌ها و تحلیل‌هایی که تحقق زندگی آرام و مطمئن را میسر می‌کند شکل می‌گیرد.
وی به عدم اطلاع مردم از وجود اپلیکیشن‌های ساده‌ای که با نصب آنها انجام غیر حضوری بسیاری از امور میسر می‌شود اشاره کرد و افزود: با اینکه استفاده از ابزارهای هوشمند بسیار چشمگیر بوده اما هنوز هم اطلاع از خدمات غیرحضوری و اطمینان به بهره‌گیری از آنها آنگونه که باید رشد نکرده است.
 وی پیش از این سخنان به روند شکل‌گیری بانکداری الکترونیکی در کشور از سال 1350 و راه‌اندازی اولین خودپرداز اشاره کرد و افزود: روند گرایش بانک‌ها به اتوماسیون سرویس‌ها و رویه‌ها ادامه داشت تا اینکه در سال ۱۳۷۰ اولین طرح جامع اتوماسیون بانکی کشور به دستور بانک مرکزی و توسط شرکت خدمات انفورماتیک برای بانک ملی اجرا شد. در سال ۱۳۸۰ نظام بانکی به این فکر افتاد که مرزهای بانکی را اندکی بردارد و از همین رو بود که سیستم شتاب شکل گرفت؛ و به مرور سایر سیستم‌های بین بانکی نیز یکی پس از دیگری در شبکه بانکی فعال شدند.
معاون بازاریابی و فروش شرکت خدمات ادامه داد: در حال حاضر ما شبکه‌ای به نام شاپرک داریم که عملکرد آن نشان می‌دهد روزی ۳۵ میلیون خواسته مشتری را پاسخ می‌دهد. در واقع باید گفت شرکت شاپرک و خدمات پرداخت نقش مهمی‌ در حیات اقتصادی مردم ایفا می‌کند.
وی به برخی مقایسه‌های صورت گرفته در این حوزه اشاره می‌کند و می‌افزاید: ما معمولا سعی می‌کنیم خودمان را با روندهای دنیا محکی بزنیم و ببینیم تا چه حد با آنها فاصله داریم. دکتر فائز به سمینار اخیری که با موضوع بانکداری دیجیتال برگزار شد؛ اشاره کرد و اظهار داشت: در این سمینار  متخصصانی از  کشورهای اتریش وآلمان حضور داشتند؛ آنها بعد از آشنایی با سرویس‌های ما اذعان داشتند که شما با فناوری‌های روز فاصله‌ای ندارید و مسیر خوبی را طی می‌کنید.
بر اساس این گزارش در این میزگرد دکتر نیما امیرشکاری مدیر گروه بانکداری الکترونیکی پژوهشکده پولی و بانکی، سید مهدی قاسمی‌زاویه‌ سادات مشاور مدیرعامل شرکت فناپ، دکتر صادق فرامرزی مدیرعامل شرکت کارت اعتباری ایران کیش، مهندس سید حامد قنادپور مدیرعامل شرکت تجارت الکترونیکی ارتباط فردا و مهندس محسن عزیزی عضو هیات‌مدیره بانک مسکن نیز به ارايه دیدگاه‌های خود در این حوزه پرداختند.


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200