http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
آرشیوی
رواج رایانش ابری در بازار IT انگلستان
رواج رایانش ابری در بازار IT انگلستان

رایانش ابری طبق تحقیقات گروه هم‌اندیشی صنعت ابرواره به جریان اصلی در بازار فناوری اطلاعات انگلستان تبدیل شده است و حدود 78 درصد سازمان‌ها به طور رسمی حداقل از یک خدمات ابری استفاده می‌کنند.

به گزارش عصر ارتباط در این تحقیق که با همه‌پرسی از 250 تصمیم‌گیرنده ارشد فناوری اطلاعات و کسب‌وکار در ژوئن 2014 انجام گرفته است نسبت به سپتامبر 2013 میلادی 15 درصد رشد داشته است و پیش‌بینی می‌شود در سپتامبر 2014 رشد سالانه‌ 20 درصد به ثبت برسد. نسبت به نخستین تحقیق نیز که در سال 2010 صورت گرفت استفاده از خدمات ابری در انگلستان 5/61 درصد رشد داشته است.بیشترین میزان رشد با بیش از 80 درصد در شرکت‌های بزرگ خصوصی رخ داده است. این شاخص همچنين برای سازمان‌هایی که شمار کارمندان‌شان کم‌تر از 200 نفر است حدود 75 درصد است. بخش عمومی نیز با رشد 68 درصد هنوز از بخش عمومی عقب‌تر است.
از آن‌هایی که از خدمات ابری استفاده می‌کنند 45 درصدشان به طور رسمی فقط از یک خدمات ابری استفاده می‌کنند، 28 درصد از 2 خدمت، 13 درصد از 3 خدمت و 14 درصد بقیه از 4 خدمت یا بیشتر استفاده می‌کنند.همچنین طبق این تحقیق 79 درصد سازمان‌ها در حال حاضر خدمات ابری را بخشی از راهبرد فناوری‌اطلاعات خود می‌دانند، 72 درصدشان در راستای به‌روز کردن زیرساخت‌های‌شان به سراغ مدل‌های جدید راه‌اندازی فناوری اطلاعات می‌روند، و 61 درصد سازمان‌ها از ویندوز سرور 2003 استفاده می‌کنند که پشتیبانی آن رسما در ژوییه 2015 خاتمه می‌یابد تا موج جدیدی از فرصت‌ها برای خدمات ابری فراهم شود.میزبانی وب، رایانامه، پشتیبان‌گیری از داده‌ها و بازیابی پس از رویدادهای اضطراری همچنان رایج‌ترین خدمات ابری مورد استفاده هستند.آن‌هایی که برای نخستین بار به سراغ خدمات ابری رفته‌اند انعطاف‌پذیری این خدمات را دلیل اصلی استفاده از آن ذکر کرده‌اند. دلیل بعدی هم صرفه‌جویی در هزینه‌های بهره‌برداری است.


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200