http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
آرشیوی
آیا صنعت فناوری اطلاعات نیز در وزارت صنعت به تعطیلی کشانده می‌شود؟
آیا صنعت فناوری اطلاعات نیز در وزارت صنعت به تعطیلی کشانده می‌شود؟

محمدحسین پاشنه‌طلا، مدیرکل دفتر توسعه صنعت فناوری اطلاعات در وزارت صنعت، معدن و تجارت هم پس از استعفای جعفر محمودی، رییس سابق مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در روزهای پایانی سال گذشته، از وزارت صنعت خداحافظی کرد.

به‌نظر می‌رسد خروج مدیران IT این وزارتخانه حاکی از به انزوا کشیده‌شدن فناوری اطلاعات به دست مشاور و برخی معاونان وزیر دولت تدبیر و امید است.
چند ماه پیش در زمان انتخاب علی‌محمد گودرزی به‌عنوان سرپرست معاونت فناوری اطلاعات تجاری و صنعتی وزارت صنعت پیش‌بینی می‌شد به‌دلیل فقدان تخصص ایشان در زمینه فناوری اطلاعات، فعالیت این معاونت در خطر به حاشیه‌کشیده‌شدن است.
اکنون این پیش‌بینی درست از آب درآمده و براساس گزارش‌های غیرکارشناسی به وزیر از یک‌سو و اجرای ناموفق پروژه سبد کالا توسط مدیران این وزارتخانه و وزارت ارتباطات در واپسین روزهای سال قبل که موجی از انتقاد را به سمت وزیر صنعت روانه کرد، علی‌اصغر توفیق پس از تغییر نام این معاونت از معاونت توسعه فناوری اطلاعات تجاری و صنعتی به معاونت آموزش، پژوهش و فناوری، به مدیریت این معاونت برگزیده شد.
او هم به‌دلیل سابقه کاری در زمینه آموزش و پژوهش بیشتر فعالیت‌های این معاونت را به سوی آموزش و پژوهش سوق داد و به‌رغم تلاش مدیران فناوری اطلاعات در این معاونت بار دیگر فناوری اطلاعات مورد کم‌توجهی ساختاری و عملیاتی واقع شد.
برخی فعالان فناوری اطلاعات کشور، این تغییرات را در وزارت صنعت و دیگر تغییرات حوزه فناوری اطلاعات کشور در بعد ساختاری و همچنین مدیریتی، ساخته و پرداخته وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌دانند که می‌کوشد با برقراری نظامی تمامیت‌خواه، تمام امور فاوا را در این وزارتخانه متمرکز کند؛ تصمیمی که غیرعقلانی تلقی می‌شود. شنیده‌ها حاکی از آن است که در تغییر مدیرعاملان شرکت‌های فناوری اطلاعات دولتی، بانک‌ها، مدیران کل وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی دیگر، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نقش محوری ایفا می‌کند.
به دنبال این وقایع، مدیران فناوری اطلاعات وزارت صنعت به نشانه اعتراض به اقدامات و تصمیم‌های غیرکارشناسی اخیر و تنزل شدید جایگاه صنعت فناوری اطلاعات و همچنین تجارت الکترونیکی در این وزارتخانه کلیدی، تصمیم گرفتند از این وزارتخانه کوچ كنند؛ از همین رو پاشنه‌طلا هم پس از محمود جعفری در آخرین روز کاری سال 92 نامه استعفای خود را به وزیر صنعت داد.


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200