http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
آرشیوی
ایران فاقد تجارت الکترونیکی
ایران فاقد تجارت الکترونیکی

10 سال پیش در چنین هفته‌ای، در در سیزدهم دی‌ سال 82 طرح جامع انفورماتیک بانک کشاورزی روی ماهواره VSAT اجرا شد و دو سال بعد به بهره‌برداری کامل رسید.

محمد آریان‌فرد، مدیر وقت امور رایانه‌ای و بانکداری الکترونیکی بانک کشاورزی گفته بود: «حدود سه سال پیش فعالیت بانک کشاورزی برای پیاده‌سازی بانکداری الکترونیکی به‌طور جدی و عملی آغاز شد و بر این اساس در طول دو سال گذشته 300 شعبه به سیستم آنلاین مجهز شدند که در این شعب علاوه بر خدمات همزمان خدمات ATM نیز به صورت شبانه‌روزی به مشتریان ارایه می‌شود.»
10 سال پیش در چنین هفته‌ای، اعلام شد ایران تجارت الکترونیکی ندارد. فرهاد دژپسند، ایران را به‌دلیل نداشتن زیرساخت و قوانین لازم مطلقا فاقد تجارت الکترونیکی دانست. معاون وقت برنامه‌‌ریزی و بررسی‌های اقتصادی وزارت بازرگانی در اولین کنفرانس بین‌المللی فناوری اطلاعات و دانش به بررسی تجارت الکترونیکی در ایران پرداخته و گفته بود: «اکنون دنیا به سمت تجارت موبایلی پیش می‌رود، ولی ما هنوز قانون‌های تجارت الکترونیکی را نداریم و زیربنای حقوقی آن در ایران فراهم نشده است. در سال 79 قانون تجارت الکترونیکی به مجلس رفت و برای تسریع و تسهیل کار به‌صورت میان‌بر توسط نمایندگان به‌عنوان طرح مجلس مطرح شد و پس از گذشت سه سال در سال 82 قانون آن به تصویب رسید.»
10 سال پیش در چنین هفته‌ای، شیوه‌ای برای پرداخت صورت‌حساب از طریق تلفن‌ همراه ابداع شد. سه شرکت معتبر دنیا به‌منظور تقویت تجارت از طریق تلفن همراه یک سیستم پراخت قبض ابداع کردند. این سیستم که سیمپای نام داشت، قابلیت پرداخت قبوض را با استفاده از این سیستم برای مشترکان داشت. اقدام مشابهی با نام Paybox در آن سال‌ها گذشته از سوی چند شرکت انجام شده بود، اما با شکست مواجه شد و سیستم سیمپای را سه شرکت اورنج، ودافون و T-mobile ابداع کردند.


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200