http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
آرشیوی
فناوري اطلاعات بايد در كيفيت زندگي ملموس باشد
فناوري اطلاعات بايد در كيفيت زندگي ملموس باشد

نشست کمیته ملی جامعه اطلاعاتی 18 آذرماه با حضور اعضای این کمیته و نصرا... جهانگرد، رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران و رییس کمیته ملی جامعه اطلاعاتی، در وزارتخانه ارتباطات و فناوری ایران برگزار شد.

در این نشست، نمایندگان وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌ها، گزارشی از فعالیت نهاد مربوط به خود را برای تحقق اهداف جامعه اطلاعاتی ارایه دادند.
نصرا... جهانگرد در این نشست به توجه ویژه دولت به این حوزه اشاره کرد و گفت: «‌مجموعه دولت و رییس‌جمهور معتقدند که کاربرد IT در بخش‌های مختلف بسیار حیاتی است. فناوری اطلاعات عاملی موثر در بهبود کیفیت زندگی، تحول اقتصادی و افزایش بهره‌وری محسوب می‌شود.»
با توجه به اعتقاد و توجه دولت به این حوزه، ‌با داشتن برنامه‌ای منسجم و حساب‌شده ‌می‌توان به دستاوردهای بزرگی دست پیدا کرد.
او افزود: «مجموعه دولت و رییس‌جمهور معتقدند که کاربرد IT در بخش‌های مختلف بسیار حیاتی است.» معاون وزیر ارتباطات همچنین دستور رییس‌جمهور مبنی بر تهیه برنامه جامع فناوری اطلاعات را یادآوری کرد و درباره هدف رییس‌ دولت از طرح این موضوع توضیح داد: «رییس‌جمهور از فناوری اطلاعات انتظاراتی دارد که در حوزه‌های مختلف نظیر اشتغال‌زایی،‌ بهبود کیفیت زندگی مردم و افزایش بهره‌وری نقش موثری داشته باشد.»
ریيس کمیته ملی جامعه اطلاعاتی با اشاره به برگزاری اجلاس WSIS در سال آینده میلادی، گفت: «بايد گزارش‌های خوبی از فعالیت‌های انجام شده در سال‌های اخیر توسط دستگاه‌ها آماده و در این اجلاس ارایه شود. باید تلاش‌ها در حوزه WSIS دوسویه باشد تا علاوه بر مشارکت در تدوین برنامه‌های بین المللی، از برنامه‌ها و دستاوردهای سازنده موجود در این اجلاس، در برنامه‌ریزی‌های کشور استفاده کنیم.»


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200