http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
سه شنبه 26 مرداد 1395
نبرد با شبح‌های مهاجم در راهروهای زیرزمینی
نبرد با شبح‌های مهاجم در راهروهای زیرزمینی

در بازی‌های قدیمی ماجراهایی مانند آنچه در Necropolis مشاهده می‌کنیم زیاد به‌چشم می‌خورد؛ فضاهای مخوف با شبح‌هایی که پشت هر مانع یا ستون مخفی شده بودند، دالان‌های تاریک که خفاش‌ها در آن پرواز می‌کردند و مردگانی که از خاک بیرون می‌آمدند و در یک نبرد تن به تن مجبور بودیم آنها را از پا دربیاوریم.

ولی باید گفت این روزها کمتر بازی در این سبک ساخته می‌شود و تقریبا می‌توان گفت این نوع بازی‌ها به خط پایان رسیده‌اند. با وجود این، Necropolis بار دیگر کاربر را در چنین فضایی قرار می‌دهد و برای چند ساعت او را مجبور می‌کند ناشناخته‌های دنیای زیر زمین را تجربه کند. طراحی و محیط‌سازی در این بازی به‌گونه‌ای است که سرانجام ترغیب می‌شوید مراحل بازی را در راهروهای مخوف دنبال کنید تا به انتها برسید.
همه چیز در این بازی بر سادگی هرچه بیشتر تاکید دارد. به جای ساخت کاراکترهای پیچیده، شما در ابتدا جنسیت زن یا مرد را برای شخصیت اصلی بازی تعیین می‌کنید و چند گزینه مختصر برای تغییر زاویه دید یا رنگ‌های محیط پیرامون دارید. همچنین این گزینه برای شما وجود دارد که به‌تنهایی وارد سیاهچال‌ها شوید یا اینکه سه نفر از دوستان و اطرافیان خود را هم به همراه ببرید. در Necropolis به جای آنکه درگیر روایت حماسی فانتزی شوید، هدفي اصلی را دنبال می‌کنید تا ماموریت خود را در بازی به انتها برسانید. مهم‌ترین هدف شما در بازی این است که زنده بمانید و برای رسیدن به این هدف باید هر کاری بکنید. بخش‌های مختلف این بازی پر از سیا‌هچال‌هایی است که باید مراقب باشید در آنها نیفتید و هر زمان که از این سیاهچال‌ها جان سالم به‌در می‌برید، باید با دشمنان روبه‌رو شوید و نگذارید اموال شما را غارت کنند.
محیط ترسیم‌شده برای Necropolis بازی‌های مربوط به دهه 1990 را یادآوری می‌کند که تمام اشیا و اشکال در آنها با خطوط صاف ترسیم می‌شدند و یک صفحه دوبعدی را پیش‌روی خود می‌دید که شخصیت اصلی بازی در تمام مراحل در چنین فضایی پیش می‌رفت. ولی برای Necropolis یکه محیط سه‌بعدی ترسیم شده و هر اقدام و حرکت شما می‌تواند یک عکس‌العمل مجزا داشته باشد. موسیقی این بازی با ساز پیانو نواخته شده و متناسب با فضاهایی است که در آن قرار می‌گیرید و البته در بیشتر مواقع این موسیقی شما را یاد فیلم‌های ترسناک می‌اندازد.
فضای گرافیکی و موسیقی درنظر گرفته‌شده برای بازی بسیار مهیج است و برای کاربران آشنا با بازی‌های دو دهه قبل نوستالژی دارد. سیاهچال‌های پی‌در‌پی،‌ راهروهای تودرتو، شبح‌های ترسناک و فضای تاریک، همه آن چیزی است که از ابتدا تا انتهای بازی با شما همراه خواهد بود. در برخی فضاها نورهای ضعیف نئون به محیط تابیده شده تا بتوانید مسیر خود را پیدا کنید و همین جزییات در مجموع فضایی مانند فیلم‌های علمی-تخیلی را برای شما ترسیم می‌کند. با همه این توضیحات باید گفت این یک بازی قدیمی نیست و نسخه به‌روز شده از بازی‌های دهه 1990 محسوب نمی‌شود. هرآنچه در Necropolis تجربه می‌کنید، تازگی دارد و مراحل بازی به اندازه‌ای دشوار طراحی شده است که مجبور باشید برای حل یک معما ساعت‌ها فکر کنید. به‌طور کلی می‌توان گفت این بازی بسیار سخت است و جلو بردن هر مرحله به‌سادگی انجام نمی‌شود. اگر بازی را بر اساس تنظیمات پیش‌فرض جلو ببرید، قطعا پشت سر گذاشتن هر مرحله کار دشواری خواهد بود، ولی در تنظیمات بازی می‌توانید آن را در سطح آسان قرار دهید تا با مشکل کمتری مواجه شوید.
در هر مرحله از بازی که قرار داشته باشید، می‌توانید آن را ذخیره کنید تا دفعه بعد به ادامه بازی بپردازید. هر بار که شخصیت اصلی بازی را ناتوان می‌بینید، بايد دست از مبارزه بکشید و با تهیه غذاهای مناسب توان او را بازسازی کنید و امکان پیشبرد مراحل دشوار را برای او فراهم آورید. همه مراحل بازی کاملا بی‌رحمانه است و هر لحظه این امکان وجود دارد که یک اتفاق غیرمنتظره شما را از پا دربیاورد. با این وجود هرگاه دشمن به شما حمله کرد، آمادگی داريد با او وارد نبرد شوید و از ابزارهایی که در اختیارتان گذاشته شده استفاده کنید تا او را از پا دربیاورید. شما به‌عنوان شخصیت اصلی بازی بسیار هوشمند هستید و هر تله‌ای که برایتان گذاشته می‌شود خنثی می‌کنید تا دشمنان ناکام بمانند.
البته باید توجه داشته باشید که از ابتدای بازی همه سلاح‌ها، تجهیزات جنگی، معجون‌های تقویت‌کننده قوای جسمی، نقشه‌های محرمانه و ... در اختیار شما قرار نمی‌گیرد و هرچه مراحل بازی را جلوتر می‌برید، امکانات و توانایی‌های شما هم بیشتر می‌شود. در برخی مراحل باید همه حواس خود را جمع کنید و با بررسی دقیق بتوانید محل قرار گرفتن ابزارها و لوازم جنگی را شناسایی کنید تا در مراحل بعدی آنها را مورد استفاده قرار دهید.
این بازی برای رایانه‌های شخصی ساخته شده و اگر برای تعطیلات تابستان به‌دنبال یک بازی ویژه با محیط ترسناک می‌گردید،‌ Necropolis بهترین گزینه محسوب می‌شود.
 


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200