http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
چهارشنبه 30 تير 1395
بازار مکاره گیم و شروط ایران
بازار مکاره گیم و شروط ایران

بازی‌های یارانه‌ای در ایران از جمله موضوعات پرطرفدار و دارای قدرت جذابیت بالا برای جوانان است که متاسفانه علیرغم وجود چندین نهاد متولی شامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، وزارت ارشاد و مرکز ملی فضای مجازی از آشفتگی‌های بسیاری رنج می‌برد.

. حال در شرایطی که تعداد تقریبی 23 میلیون گیمر ایرانی به خاطر انجام بازی کلش باعث خروج روزانه میلیون‌ها تومان ارز از کشور شده‌اند و علاوه بر از دست پول روزانه 30 الی 40 میلیون ساعت از عمر خود را به این بازی باخته‌اند، خبر رسیده بازی جدیدی به نام "پوکمون‌گو" در راه است که احتمال آن می‌رود گوی رقابت را از کلش برباید. به همین جهت مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در خصوص چگونگی وضعیت ورود این بازی به ایران از وضع شرط و شروطی برای سازنده یاد کرد. به گفته وی، باتوجه به حجم اطلاعات ثبت شده کاربران ایرانی در فضای این بازی، چنانچه سازندگانش به دنبال ورود رسمی ‌به ایران هستند باید سرور اصلی آن در ایران واقع شود. شرط دیگر ایران چنین بوده که نقاط تفریحی و مقاصد هدف‌گذاری شده در سراسر کشور برای تگ شدن در این بازی هم باید با هماهنگی و همکاری بنیاد مشخص شود. به عبارت دیگر نباید نقاطی برای کاربر معین شود که از لحاظ موازین و قوانین کشور منعی برای حضور کاربر در آنجا وجود داشته باشد.
اما در این میان باید گفت، پیش از ارایه هر شرط و شروطی توسط بنیاد ملی بازی‌های رایانه ای برای شرکت سازنده بازی باید توجه داشت در صورتی که خریداری برای این شروط وجود نداشته باشد (که با توجه به وجود تجربه‌های مشابه احتمالا هم ندارد)، به طور کلی عملکرد متولی مذکور برای ساماندهی وضعیت بازار گیم چه خواهد بود و با بهتر است بگوییم در تمامی‌این سال‌ها چه بوده است؟ زیرا پرواضح است چنانچه مسولان فیلترینگ را چاره کار بدانند، فیلترشکن یا وی‌پی‌ان در کسری از ثانیه علاج دور زدن این تحریم خواهد بود


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200