http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
سه شنبه 8 تير 1395
این بازی سن و سال نمی‌شناسد
این بازی سن و سال نمی‌شناسد

در سال 2014 الکترونیک‌آرتس و PopCap در همکاری با هم یکی از محبوب‌ترین بازی‌های پلتفرم تلفن‌همراه یعنی گیاهان برعلیه زامبی‌ها را به دنیای کنسول‌های خانگی و PC آوردند؛ البته با تغییر ظاهر و تغییر گیم‌پلی

. بازی "گیاهان علیه زامبی‌ها: جنگاوری باغچه‌ای"، عنوانی مولتی‌پلیر از ژانر تیراندازی بود که به جای سبک استراتژیک نسخه تلفن‌همراه بازی‌کننده‌ها را در قالب یکی از دو گروه گیاهان و یا زامبی به میدان نبرد سه‌بعدی به سبک بازی‌های تیراندازی آنلاین می‌فرستاد. بازی با استقبال خوبی مواجه شد و به دلیل سبک خاص و ظاهر شاد طرفداران زیادی پیدا کرد. حالا عنوان دوم از این سری بازی‌ها با عنوان گیاهان علیه زامبی‌ها: جنگاوری باغچه‌ای2 (Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 روی کنسول‌های نسل جدید و PC روانه بازار شده است تا یک بار دیگر حال و هوایی شاد و فرح‌بخش به بازی‌کننده‌ها هدیه کند.
در زمان انتشار نسخه ابتدایی در کنار تعریف و تمجیدها ایرادی که بر بازی گرفته می‌شد محدود شدن آن به مد مولتی‌پلیر آنلاین با محتوا‌های محدود بود که پس از مدتی شکل خسته‌کننده به خود می‌گرفت. البته شرکت PopCap پس از شنیدن این ایرادها با ارایه چند بسته اضافه‌شونده و به‌روزرسانی‌های رایگان تاحدودی توانست بر این مشکل غلبه کند و حالا نسخه دوم از همان ابتدا با تعداد قابل توجهی محتوا‌های متنوع در دسترس بازی‌کننده‌ها قرار گرفته و البته از مد تک‌نفره تازه اضافه‌شده بازی نیز نباید گذشت که جلوه‌ای جدید به این سری از بازی‌ها بخشیده است. در عنوان دوم برتعداد کاراکترهای قابل انتخاب بازی  افزوده شده  که شامل سه کاراکتر در گروه گیاهان و سه کاراکتر در گروه زامبی‌ها می‌شود و در کنار این کاراکترهای جدید حجم قابل توجهی از آیتم‌های جایزه‌ای برای تغییر ظاهر کاراکترها و حفظ تازگی بازی وجود دارد. کاراکترهای افزوده شده به گروه گیاهان عبارتند از رز جادویی، Citron که همانند تانکی شکست‌ناپذیر عمل می‌کند و Kernel Corn فوق‌العاده قدرتمند که تیرباری کامل و مرگبار در نوع خود محسوب می‌شود. در گروه زامبی‌ها نیز کاراکتری کوچک‌اندام که به زره روبات‌مانند خود وابسته است، Captain Deadbread از دسته دزدان دریایی و super Brainz که در درگیرهای تن به تن مهارت دارد افزوده شده‌اند. در مجموع 14 کاراکتر در بازی وجود دارند که در جریان بازی و با پیشرفت هر کدام می‌توان ظاهر جدیدی به آنها بخشید و به این ترتیب تا مدت‌ها تازگی بازی حفظ شود. چندین مد جدید و متفاوت از هم در عنوان جدید گنجانده شده‌اند که یکی از مهمترین آنها مد تک‌نفره با موضوع انجام ماموریت‌های متفاوت بدون نیاز به ورود به میدان‌های نبرد آنلاین است. اگر تنها به دنبال نبردهای آنلاین  به صورت رقابت با یکدیگر  و یا به صورت Co-op هستید بازی خیلی وقت شما را نگرفته و پس از پشت سرگذشتن یک قسمت کوتاه آموزشی و پس از آن انتخاب یکی از دو گروه گیاهان و یا زامبی‌ها می‌توانید به سرعت به میدان نبرد قدم بگذارید اما لازم به ذکر است که اینبار چیزهایی بیش از نبرد آنلاین در بازی وجود دارد. اگر بازی‌های تیراندازی آنلاین را تجربه کرده باشید حتما می‌دانید که در تمام این عناوین منطقه‌ای امن جهت برقراری ارتباط با دیگر بازی‌کننده‌ها، سازماندهی کاراکتر خود و یا انجام کارهای مشابه وجود دارد. این منطقه در جنگاوری باغچه‌ای2 با نام حیاط خلوت میدان نبرد (Backyard Battleground) شناخته می‌شود. در این حیاط خلوت علاوه بر استفاده از سیستم Match Making پرسرعت بازی جهت شرکت در رقابت‌های آنلاین، امکان تغییر ظاهر حیاط خلوت برای دفاع در برابر هجوم زامبی‌ها چیزی شبیه به گیم‌پلی نسخه تلفن‌همراه، رفتن به ماموریت‌های تکنفره نظیر پیدا کردن یکی از گیاهان گمشده و کمک به وی در انجام ماموریت خود و یا دعوت از دیگر بازی‌کننده‌ها برای معاشرت وجود خواهد داشت. علاوه بر این‌ها در محیط بازی رمز و رازهای فراوانی گنجانده شده‌اند تا با انگیزه آنها گشتی در محیط زده و در کل بتوان از جنگاوری باغچه‌ای2 به عنوان یک اثر تکنفره و مولتی‌پلیر نام برد.
در مجموع 13 مد بازی مختلف در این عنوان گنجانده شده است تا بازی‌کننده‌ها با سلیقه‌های مختلف کم و کاستی نداشته باشند. از مهمترین آنها می‌توان به مد Garden ops اشاره کرد که از عنوان نخست به نسخه دوم آورده شده و در قالب آن بازی‌کننده‌ها به صورت Co-op حداکثر چهار نفره می‌بایست در برابر 10 موج حمله زامبی‌ها از باغچه خود حفاظت کنند. در موج پنجم و دهم با یک نبرد با غول نسبتا سخت مواجه خواهید شد که برای پیروزی در آن به همکاری نزدیک میان بازی‌کننده‌ها نیاز خواهد بود. مد Graveyard Ops دقیقا نقطه مقابل Garden Ops است که این بار هدایت زامبی‌ها را برعهده گرفته و می‌بایست در برابر هجوم گیاهان دوام بیاورید. در Solo Ops که مد تکنفره بازی محسوب می‌شود می‌توان سه کاراکتر همراه انتخاب کرد که توسط هوش مصنوعی کنترل شده و در حین بازی می‌توان میان آنها تغییر وضعیت داد. در میان مدهای رقابتی آنلاین مد آشنایی که در اکثر عناوین مشابه وجود دارد مد Team Vanquish است که در حقیقت همان مد Team Deathmatch مشهور محسوب می‌شود. در این مد دو تیم در قالب دو گروه زامبی و گیاهان با انتخاب کاراکترهای خود به میدان نبرد قدم گذاشته و هدف، هر چه بیشتر از پای درآوردن یاران حریف است. در Vanquish Confirmed بازی‌کننده‌ها علاوه بر از پای درآوردن حریف می‌بایست آیتم برجای مانده از وی را نیز جمع‌آوری کنند که به نوعی مرگ حریف خود را تایید کرده باشند. مد Gardens and Graveyards به دفاع گیاهان از یک منطقه و تلاش زامبی‌ها برای تسخیر آن منطقه می‌پردازد و در آخر Mixed Mode که می‌تواند به شکل ترکیبی از مدهای نامبرده باشد. به نوعی می‌توان گفت الکترونیک‌آرتس به عنوان ناشر بازی تمامی مدهای بازی آنلاین میدان نبرد (Battlefield) مشهور خود را برداشته و در قالب جنگاوری باغچه‌ای ارایه داده است. این بازی برای سنین بالای ده سال در اکثر مناطق دنیا درجه‌بندی شده است اما این موضوع به هیچ‌وجه به معنی کودکانه بودن و اختصاص داشتن آن به بازی‌کننده‌های کم و سن سال نیست بلکه بیشتر به معنی مخاطب قرار دادن اکثر بازی‌کننده‌ها است. محیط شاد و چشم‌نواز بازی هر کسی را صرفنظر از سن وسال جذب خواهد کرد و با توجه به مدهای مختلف جذاب می‌توان از این اثر به عنوان اثری نام برد که سن و سال نمی‌شناسد و همه از تجربه آن لذت می‌برند.
بازی با استفاده از موتور گرافیکی قدرتمند Frostbite 3 طراحی شده است که پیش از این در سایر عناوین الکترونیک‌آرتس مانند میدان نبرد4 به خوبی قدرت آن را دیده‌ایم. اما این‌بار طراحان به شکلی کاملا متفاوت از آنچه تا به حال دیده‌اید از امکانات این موتور گرافیکی استفاده کرده‌اند تا نشان دهند Frostbite 3 همانند موتور گرافیکی Unreal در هر زمینه‌ای می‌تواند موفق باشد. محیط‌های فوق‌العاده رنگارنگ، شاد و البته با جزییات فراوان در کنار طراحی کاراکتر  قابل تحسین با انیمیشن‌های روان از جمله‌ ویژگی‌های جنگاوری باغچه‌ای2 محسوب می‌شوند.
الکترونیک آرتس و PopCap Games در طراحی عنوان دوم جنگاوری باغچه‌ای به خوبی از تجربیات خود در طراحی نسخه ابتدایی استفاده کردند و می‌توان از نسخه دوم به عنوان جانشینی شایسته و تکمیل یافته برای اثر منتشر شده در سال 2014 نام برد. اگر شما هم مانند خیلی‌ها عاشق و به نوعی معتاد نسخه تلفن‌همراه گیاهان علیه زامبی‌ها بوده‌اید شک نکنید که عاشق گیاهان علیه زامبی‌ها جنگاوری باغچه‌ای 2 خواهید شد. لذت بردن از این عنوان باوجود ظاهر آن به سن و سال ربطی ندارد و هر کسی در هر سنی که باشد حتی اگر تا دیروز با غول‌های خوفناک ارواح تاریک3 دست به یقه بوده می‌تواند از تجربه اثر جدید PopCap لذت ببرد و روی آن به عنوان اثری ماندگار حساب باز کند.
 
 


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200