http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
آرشیوی
معرفی برترین بازی‌های هفته
معرفی برترین بازی‌های هفته

معرفی برترین بازی‌های هفته به شرح زیر می باشد.

خدای جنگ: زنجیرهای المپیوس(God of War: Chains of Olympus)
پس از موفقیت‌ چشمگیر دو عنوان ابتدایی سری بازی‌های خدای جنگ روی پلی‌استیشن2 و بر سر زبان‌ افتادن نام کریتوس، سونی در ادامه حمایت قدرتمندش ازPSP تصمیم گرفت این عنوان محبوب را روی کنسول دستی خود نیز منتشر کند و به این ترتیب خدای جنگ: زنجیرهای المپیوس در سال 2008 روانه بازار شد. داستان بازی به وقایع پیش از شروع داستان نسخه ابتدایی و علت قربانی کردن خانواده کریتوس به دست خودش و البته با دخالت اریس می‌پردازد. زنجیرهای المپیوس از یکی از بهترین و غم‌انگیزترین داستان‌های به‌کارگرفته شده در سری بازی‌های خدای جنگ بهره می‌برد و این عنصر تاثیرگذار با گیم‌پلی محبوب و فوق‌العاده اکشن خدای جنگ ترکیب شده تا در کنار هم یکی از باارزش‌ترین عناوین PSP را تشکیل دهند. در زنجیرهای المپیوس با وجود محدودیت‌های کنسول دستی سونی تمام ویژگی‌های شناخته‌شده خدای جنگ به قوت خود حفظ شده؛ ضمن اینکه باید اعتراف کرد گرافیک بازی به مراتب بالاتر از دیگر عناوین PSP است. نبرد با غول‌های جذاب و متعدد، مواجهه با داستان‌ها و موجودات اسطوره‌ای یونان، گرافیک بالا و یک گیم‌پلی نفس‌گیر همگی در کنار هم از زنجیرهای المپیوس یک عنوان ماندگار ساخته‌اند عنوانی که بعدها روی کنسول خانگی پلی‌استیشن3 نیز منتشر شد تا هیچ‌کس از این نعمت محروم نماند.
 
مقابله با عملیات تروریستیRainbow Six
نیروهای ویژه پلیس یا به‌اصطلاح SWAT با ماسک‌ها و تجهیزات جالب خود همواره از ابهت خاصی در فیلم‌های پلیسی و جنایی برخوردار بوده‌اند، اما در دنیای بازی‌های ویدیویی به‌ندرت پیش آمده از نیروهای SWAT به‌عنوان محور اصلی ساخت یک اثر استفاده شود. در سال 1998 شرکت Red Storm با طراحی نخستین عنوان Rainbow Six به شکل جدی پای نیروهای ویژه پلیس را به دنیای بازی‌های ویدیویی باز کرد. البته تیم Rainbow چیزی بیش از نیروهای ویژه پلیس هستند و وظیفه اصلی آنها مقابله با عملیات‌های تروریستی در سرتاسر دنیا است. پیش از ورود به هر عملیات و پس از مطالعه اطلاعات مرتبط با ماموریت، ابتدا تیم خود را از میان نیروهای موجود با توانایی‌های متفاوت برمی‌گزینید و سپس نوبت به انتخاب تجهیزات و اسلحه‌های متناسب با ماموریت خواهد رسید. در آخر نوبت به مهم‌ترین مرحله کار یعنی برنامه‌ریزی برای نحوه ورود نیروها و چگونگی دخالت آنها می‌رسد. با در دست‌داشتن نقشه و تقسیم‌بندی نیروها مشخص می‌کنید که هر تیم از کجا و به چه طریق به محیط وارد شود و سپس خود شما نیز در قالب یکی از تیم‌ها به محیط عملیات قدم می‌گذارید. برنامه‌ریزی عملیات باید به‌گونه‌ای باشد که با کمترین هزینه و تلفات ممکن به هدف خود برسید و در پایان هر ماموریت نیز به نحوه عملکردتان امتیاز داده می‌شود. تا به امروز 18 عنوان مختلف از این سری بازی‌ها منتشر شده و در سال 2015 نیز قرار است عنوانی دیگر براین مجموعه کامل افزوده شود.
 
راننده(Driver)
ترکیب اتومبیلرانی با ژانر اکشن، ترکیبی آشنا برای تمام بازی‌کننده‌ها است، اما در بيشتر عناوین استفاده‌کننده از این ترکیب به اتومبیل به چشم یک ابزار جانبی و نه تاثیرگذار نگاه می‌شود. می‌توان به جای اتومبیل از مترو، تاکسی یا دیگر وسایل نقلیه عمومی استفاده کرد و با مشکل خاصی نیز مواجه نشد. اما در سال 1999 شرکت Reflections Interactive عنوانی خلق کرد که در جریان آن قهرمان داستان و اتومبیلش دو عنصر جداناپذیر از هم باشند و این عنوان راننده نام گرفت. ماجراهای جنایی همچنان بخش اصلی گیم‌پلی را به خود اختصاص داده‌اند، اما در بيشتر ماموریت‌ها بدون مهارت بالا در رانندگی کاری از پیش نخواهید برد. هرچند طراحان این اثر هرگز به الگوی خود در طراحی بازی راننده اشاره نکردند، اما از حال و هوای بازی کاملا مشخص است که در ساخت آن از فیلم سینمایی راننده که در سال 1978 برپرده سینما رفت الهام گرفته شده است. در جدیدترین عنوان راننده قهرمان داستان با نام تنر (Tanner) در ابتدای بازی و در تصادفی هولناک به کما می‌رود، اما در حالت کما متوجه می‌شود که قادر است با نیروی ماوراءالطبیعه خود به کالبد افراد مختلف نفوذ کند. در جریان بازی قهرمان داستان از این نیرو در پیدا کردن مسبب گرفتاری اخیر خود استفاده خواهد کرد، با این وجود مهارت در رانندگی همچنان عنصر اصلی گیم‌پلی محسوب می‌شود.


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200