http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
آرشیوی
بررسی چند بازی جدید و جذاب
بررسی چند بازی جدید و جذاب

بررسی چند بازی جدید و جذاب را در زیر مشاهده نمایید...

روی ریل تکرار
اکشن این عنوان مانند هر بازی دیگری دارای یک جذابیت درونی خاص است. شلیک کردن و انتخاب اسلحه، پناه‌گرفتن در ميان آبجکت‌های بازی (کاور)و سوئیچ ميان کاور‌ها به نرمی و روانی صورت می‌گیرد و تا به اینجا در اکشن بازی مشکلی وجود ندارد. اما زمانی این اکشن ناکام می‌ماند که درگیر یک ماموریت فوق‌العاده سطحی و یکنواخت می‌شود. 90 درصد ماموریت‌هایی که بايد پایگاهی را گرفته تا به اطلاعات مورد نظر برسید شامل استفاده از دوربین‌های مدار بسته آن پایگاه و استفاده از تله‌هایی مانند منفجر کردن کیت برق ساختمان، ترکیدن لوله‌گاز و از این دست اتفاقات است که به‌وسیله آن بدون حضور می‌توانید تعدادی از دشمنان را از بین ببرید، اما وقتی خود وارد عمل می‌شويد با به‌رگبار بستن پایگاه به‌راحتی می‌توانید همه را قلع و قمع کنید و با چند نارنجک همه را از بين ببريد. در نهایت فرد مظنون پا به فرار گذاشته و قسمت دوم اکشن شما می‌شود؛ دنبال کردن سردسته گروه. حالا باید سوار بر ماشین در محیط بازی شروع به دستگیر کردن سردسته کرده و آن را از بین ببرید. برای از بین بردن این سردسته تنها یک چالش وجود دارد و آن حضور نیروی پشتیبان براي حفظ فرمانده و کشتن شما است! فرمانده فرار کرده و شما به دنبال فرمانده هستید. عده‌ای با ماشین به شما حمله می‌کنند و مانع رسیدن‌تان به فرمانده می‌شوند و این کلیشه نه یکبار، نه دوبار که از ابتدا تا انتهاي بازی اتفاق می‌افتد و در این ميان شما حتی از داخل ماشین اجازه ندارید شلیک كنید و فقط باید گاز بدهید و ترمز بگیرید. نه‌تنها در ماشین قابلیت شلیک کردن ندارید، بلکه در موتورسواری نیز فقط می‌توانید گاز داده و ترمز بگيريد و حتي با موتور پرشی که به‌اصطلاح خود بازی برای آفرود و تپه‌ها و مناطق حومه شهر بازی در نظر گرفته نیز نمی‌توانید از یک سنگ بالا رفته و حتی حالات مختلف مثل تک‌چرخ برای پشت سر گذاشتن موانع داشته باشید.
در کنار این چرخه اجباری و سیکل دائمی که به‌شدت کسل‌کننده است، در بعضی مراحل شما به‌صورت مخفی‌کاری وارد یک پایگاه می‌شوید و تنهاجایی که نقطه قوت بازی است و از پتانسیل بازی حداقل استفاده را می‌کند نیز همین‌جا است که به‌وسیله دوربین‌ها از نقطه‌ای به نقطه دیگر می‌رسید و در نهایت هدف مورد نظر را هک می‌کنید.
از طرف دیگر پلیس‌های بازی به‌شدت ضعیف و نادان هستند. براي تصور اين موضوع بايد بگوييم از بین بردن هلیکوپتر که در اوج سختی بازی به کمک پلیس‌ها می‌آید‌، از کشتن یک پلیس راحت‌تر است و تنها با فشردن یک دکمه سیستم برق هلیکوپتر از بین می‌رود و هلیکوپتری که بیشترین پتانسیل براي به‌چالش کشیدن بازیکن را دارد، در كسري از ثانیه تاثیر خود را از دست می‌دهد و ساده‌تر از هرکاری حذف می‌شود.
زمانی که ماموریت‌های بازی را پشت سر می‌گذارید به شما امتیازی داده می‌شود که به کمک آن می‌توانید به بخش Skill tree بازی رفته و قابلیت‌ها و مهارت‌هایی را برای خود آزاد کنید. این قابلیت‌ها که به چهار دسته Hacking , Crafted Items , Driving و Combat تقسیم می‌شوند جذابیت خاصی دارند، اما نکته‌ جالب بازی اينجا است که از ابتداي بازی تا پايان ماموریت‌ها به یک شکل بوده و شما در ابتدا چالش سنگین‌تری برای به‌پایان رساندن مرحله به‌خاطر نبود بعضی مهارت‌ها دارید و زمانی که در بازی پیشرفت می‌کنید رفته‌رفته این مهارت‌ها را باز کرده و بازی آسان‌تر می‌شود.
گرچه این یک اصل است که در طراحی بازی، بازیکنان در نهایت به احساس بلوغ رسیده و حس یک بازیکن تمام‌عیار را پيدا كنند، اما در Watch Dogs به‌خاطر القای چنین حسی بازی آماتور و بیش از حد ساده شده و هرچه بیشتر بازی می‌کنید بیشتر احساس سرخوردگی می‌کنید و کمتر به ادامه بازی تمايل دارید.
یکی دیگر از مشکلات بیش از حد كودكانه بازی آن است که پلیس دریایی در بازی وجود ندارد و اگر شما به جزیره‌های کوچک بازی بروید یا از روی قایق مردم شهر را با اسنایپ بکشید و پلیس با پنج ستاره خشم به شما حمله کند، عملا هیچ کاری نمی‌تواند بکند و هر از چند گاهی فقط هلیکوپتر به بالای سر شما می‌آید که با یک تیر از بین رفته و شما همچنان در جزیره کل پلیس‌ها را قلع و قمع می‌کنید و این ادامه دارد تا زمانی که تیر شما تمام شود و برای خرید تير مجبور به بازگشت به شهر شوید. زمانی که در طول بازی پلیس یا دشمن به شما حمله می‌کنند، کافی است دلی به دریا بزنید‌. دیگر هیچ اتفاق خاصی نمی‌افتد و در نهایت Escape Successfully و ماموریت با موفقیت به‌پایان می‌رسد!
از طرف دیگر تنوع پلیس‌ها به‌شدت کم است؛ پلیس شهری، نیروی‌ ویژه که لباس نظامی بر تن دارند و نیروهایی که کشتن آنها سخت‌تر است و فقط با دو تیر اسنایپ به سر و یا بمب از بین می‌روند. همین سه نوع از پلیس در دشمنان نیز تکرار شده و دشمنان شما هم با همین سه حالت ساخته شده‌اند.
هك، هک و هك
از طرف دیگر موضوع هک کردن به‌شدت کار یوبی‌سافت را ساده کرده و هر جا که نتوانسته مکانیک خوبی در آورد با کمک هک کردن بر آن سرپوش گذاشته و به نوعی شانه خالی کرده است. هر قطعه دیجیتالی با فشردن یک دکمه هک می‌شود، سری به شهر بزنید، میلیارد می‌شوید و کلی پول به وسیله هک کردن موبایل مردم به‌دست می‌آورید و البته که جایی جز خریدن تفنگ و مواد منفجره برای خرجش ندارید.
دور از انتظار
در نگاه اول جذابیت WD در هک کردن دنیای اینترنت و زندگی ماشینی و کامپیوتری بود، اما هیچ‌گاه چنین جذابيتی به‌چشم نمي‌آيد و از پتانسیل بالقوه بازی استفاده نمی‌شود و تمام هک‌کردن با آن نگاه مغز متفکری خلاصه شده در فشردن یک دکمه می‌شود؛ همین و بس. در نهایت Watch Dogs عنواني متوسط رو به پایین است که نسخه پیش رو گویی براي معرفی دنباله‌های بازی است و گويي یوبی‌‌سافت تنها خواسته بازی‌ بسازد کهopen world است و آزادی عمل دارید! حال این آزادی عمل در طول 10 سال آینده به‌بار می‌نشیند.
چالش‌های بیشتر
قابلیت‌های متعددی در بازی Watch Dogs طراحی شده تا بتواند در بخش گیم‌پلی توجه بازیکنان را به سمت خودش جلب کند. از جمله کارهایی که می‌توانید در این بازی انجام دهید، این است که می‌توانید بیش از 95 درصد مراحل بازی را به‌صورت مخفی‌کاری پشت‌سر بگذارید. Dominic Guay، کارگردان بازی در صحبت‌هایی به این موضوع اشاره کرد که مراحل بازی به شکلی طراحی شده‌اند که بدون استفاده از سلاح‌ می‌توان آنها را به‌پایان رساند. این حق در اختیار بازیکنان قرار گرفته که تصمیم بگیرند که به چه شکل می‌خواهند مراحل بازی را به پایان برسانند.
رانندگی‌ کسل‌کننده!
فیزیک و هندلینگ ماشین‌ها هم به‌شدت بدکار شده است. هیچ فرقی ندارد سوار یک ماشین سوپر اسپرت می‌شوید یا یک سدان معمولی تنها تفاوت آنها در حساسیت چپ و راست‌کردن ماشین‌ها و سرعت آنها است و وقتی روی دست‌اندازی می‌روید یا از روی پل‌های متحرک به پایین می‌پرید انگار سوار بر چوب هستید و کمترین هندلینگی در ماشین سواری وجود ندارد. یکی از نقاط به‌شدت نه‌چندان جالب بازی همین است. از طرفی در بازی که بیش از 99 درصد حمل و نقل آن به وسیله ماشین و موتور است باید ماشین سواری دلنشین باشد؛ نه حتی معمولی بلکه عالی! در بازی ماشین به‌خصوصی وجود ندارد که باعث شود جزو لیست خودروهای محبوب شما قرار بگیرد و حداقل آن را در پارکینگ خود محافظت کنید.


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200