http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
آرشیوی
نگاهی به بازی Assassin’s Creed Unity
نگاهی به بازی Assassin’s Creed Unity

تاریخ از ماجراها و اتفاقات مختلف لبالب است. کتاب‌های تاریخ بخش‌هایی از تمدن انسان‌ها را به تصویر کشیده‌اند که در آنها شاهد اتفاقات تاثیرگذاری هستيم.

انقلاب فرانسه نیز از آن جمله رخداد‌های مهمی به حساب می‌آید که نه‌تنها سرگذشت يك ملت بلکه آینده انسان‌ها را نیز تحت تاثیر قرار داد؛ انقلابی که بیش از یک دهه طول کشید و در جریان آن انسان‌‌های زیادی کشته شدند و خون‌شان خیابان‌هاي شهر را رنگين کرد. به همین دلیل است که گفته مي‌شود انقلاب فرانسه ردی بسیار پررنگ را در تاریخ به‌جا گذاشته است و چه سوژه‌اي بهتر از یک اتفاق تاریخی بسیار مهم و تا حدودی مرموز که بتوان از آن یک بازی کامپيوتری ساخت؛ به‌خصوص وقتی که آن بازی یک نسخه جدید از سری بازی‌های Assassin’s Creed باشد که همیشه اتفاقات مهم تاریخ را سوژه اصلی داستان‌هایش قرار می‌دهد، همچنین باید به این موضوع نیز توجه داشت که بخش‌هایی از تاریخ برای این سری از بازی‌ها انتخاب می‌شوند که خونریزی و قتل‌عام در آنها نقش پررنگی داشته است و به همین دلیل می‌توان حدس زد که در آینده این سری از بازی‌ها می‌توان منتظر چه چیزهای بود. اما حضور این سری از بازی‌ها در انقلاب فرانسه را می‌توان یک گام بزرگ در این سری از بازی‌ها دانست. همچنین این موضوع که Ubisoft به‌عنوان یک کمپانی فرانسوی بخشی از تاریخ کشور خودش را در قالب بازی به تصویر می‌کشد نیز بسیار جالب و هیجان‌انگیز است. از پیش‌نمایش‌هایی که تاکنون از این بازی منتشر شده به‌نظر می‌رسد با یک عنوان بسیار دراماتیک مواجه خواهیم بود. باید به این موضوع نیز توجه داشته باشید که شروع بازی Assassin’s Creed III از انگلستان بود و بازیکنان با دیدن آن تا اندازه بسیار زیادی شوکه شده بودند. پس به احتمال زیاد این دسته از اتفاقات را بیشتر در Assassin’s Creed Unity مشاهده می‌کنیم. افرادی که تا این لحظه موفق به تجربه بازی شده‌اند، به این موضوع اشاره کرده‌اند که این عنوان از بسیاری جهات با نسخه‌‌های قبلی AC متفاوت است و ریشه‌های جدیدی در آن دیده می‌شود.
فصل جدید
بازی Assassin’s Creed: Unity تجربه‌ای جالب و جدید از این سری از بازی‌ها به همراه دارد و بازیکنان را با فصلی جدید از این بازی مواجه مي‌کند. این سری از بازی‌ها با قسمت Co-Op غریبه نبودند، اما اضافه شدن این حالت به بخش داستانی باعث می‌شود بازیکنان بیشتری بتوانند در بخش داستانی نقش داشته باشند. باید به این نکته اشاره کنیم که Unity سری بازی‌های AC را به عنوانی بسیار بزرگ‌تر تبدیل می‌کند و به اهمیت این بازی برای Ubisoft می‌افزاید و افق‌های تازه‌ای را برای این کمپانی به وجود می‌آورد. همچنین با نمایش خیره‌‌کننده‌ای که این بازی داشته، خیلی‌ها دوست‌ دارند بدانند در نسخه‌های بعدی این سری از بازی‌ها با چه چیزهایی مواجه می‌شوند. اما در حال حاضر برای پیش‌بینی آینده بسیار زود است و بايد منتظر بمانيم تا این بازی را که در تاریخ 27 اکتبر امسال برای PC، Xbox One و PS4 عرضه می‌شود تجربه کنیم.
بدون قهرمان زن!
پس از معرفی بازی Assassin’s Creed Unity و مشخص شدن این موضوع که این عنوان دارای Co-Op چهارنفره است، خیلی‌ها به این موضوع انتقاد کردند که چرا هر چهار قهرمان بازی مرد طراحی شده‌اند و چرا زنی در ميان آنها دیده نمی‌شود؟ سازندگان بازی در جواب این سوال به این موضوع اشاره کردند که: «طراحی یک شخصیت زن برای این بازی دوبرابر طراحی یک شخصیت مرد زمان می‌برد و باید افراد بیشتری برای طراحی آن در نظر گرفته می‌شد.» James Therien، کارگردان تکنیکی بازی می‌گوید: «اضافه کردن شخصیت زن به بازی یکی از کارهایی بود که قصد داشتیم آن را انجام دهیم، اما حجم بالای کار و بزرگی بازی باعث شد که این کار را انجام ندهیم. ما می‌خواستیم همه‌چیز در این بازی خوب باشد و بازیکنان بهترین تجربه را به‌دست آورند. اضافه کردن شخصیت زن به بازی به این معنا است که باید انیمیشن‌های جدیدی طراحی می‌کردیم و بسیاری از آنها را تغییر می‌دادیم تا بتوان از آنها استفاده کرد. اضافه کردن یک شخصیت زن به دوبرابر زمان نیاز داشت و باید افراد بیشتری هم روی آن کار می‌کردند. همچنین در برخی زمان‌ها تیم باید تصمیم‌های مهمی می‌گرفت تا می‌توانست کار ساخت پروژه را ادامه دهد. اضافه نشدن قهرمان زن به بازی نیز یکی از تصمیماتی بود که مجبور شدیم بگيريم.»
اما واقعا اضافه نشدن شخصیت زن به بازی به‌دلیل نبود نیروی کافی برای ساخت این بازی بود؟‌ براساس اطلاعات منتشر‌شده، 9 استودیوی کمپانی Ubisoft در ساخت این بازی نقش داشته‌اند و باید به این موضوع هم اشاره کرد که این بازی نزدیک به دو سال دردست ساخت بوده است. با این حالTherien می‌گوید: «این موضوع ارتباطی با سلیقه یا فلسفه‌های مختلف ندارد و دلیل اصلی آن تمرکز تیم‌ سازنده روی بازی بود. ما منابع انسانی بسیار زیادی داریم، اما تمام آنها را برای ساخت بازی مورد استفاده قرار داریم. یک تیم بسیار بزرگ در اختیار داریم و 9 استودیو روی این بازی کار می‌کردند و تمام افراد روی چیزهایی کار می‌کردند که باید کار می‌کردند. همچنین اضافه کردن یک شخصیت زن به بازی، هزینه‌های بیشتری در مقایسه با یک شخصیت مرد دارد.» به هرحال در این بازی قهرمان زن وجود ندارد و با توجه به اینکه Ubisoft یکی از بزرگ‌ترین تیم‌های بازی‌سازی دنیا را در اختیار دارد و سری Assassin’s Creed نیز میلیون‌ها دلار برای آنها درآمد دارد، بازهم از کمبود نیرو و منابع مالی صحبت می‌کند!
برق شمشیر
زمانی که بازی به سمت قسمت‌های اکشن پیش می‌رود، بازیکنان با یکی دیگر از بخش‌های جالب توجه این عنوان مواجه می‌شوند. نیروهای محلی و نگهبان‌ها به شکلی طراحی شده‌اند که مبارزه با آنها بسیار سخت باشد. همچنین انیمیشن‌های جدیدی برای آنها طراحی شده که در زمان مبارزه‌ها حرکت‌های نرم و روانی را از آنها شاهد باشیم. سیستم مبارزه‌ها در این سری از بازی‌ها به‌صورتی بوده که بازیکنان باید در زمان مناسب دکمه مورد نظر را فشار می‌دادند تا دشمنان آسیب ببینند. اما در Unity حالتی در نظر گرفته شده كه روند مبارزه‌ها را بهتر کرده است. در اين نسخه از بازي یک سیستم هوش مصنوعی برای مبارزه‌ها در نظر گرفته شده كه نوع حمله بازیکنان را در نظر می‌گیرد و به همین دلیل شکل مبارزه دشمنان را نیز تغییر می‌دهد از همين رو بازيكنان نمي‌توانند همانند نسخه‌های قبلی در مبارزه‌ها تنها حالت دفاعی داشته‌ باشند و باید روندی از دفاع و حمله را در پیش بگیرند و امیدوار باشند که می‌توانند نجات پیدا کنند. تا این لحظه مشخص نشده که قهرمان جدید بازی چه نام دارد، اما آنچه مشاهده کردیم این بود که این قهرمان تازه دارای سلاح‌های جدید و مهارت خوبی در شمشیر بازی است و این چیزی است که یک قهرمان جدید در دنیای Assassin’s Creed‌ باید از آن برخوردار باشد. از ویژگی‌های جدیدی که برای گیم‌پلی بازی در نظر گرفته شده، چیزی اعلام نشده و هنوز باید منتظر اطلاعات جدیدتر از بازی باشیم، اما در یک پیش‌نمایش کوتاه، سیستم جدید Eagle Pluse به‌نمایش در آمد؛ سیستمی که در نسخه‌های قبلی وجود داشت و اکنون به شکلی کامل‌تر در بازی قرار گرفته است. با این سیستم بازیکنان می‌توانند هدف مورد نظر خود را حتی از پشت دیوارها نیز زیر نظر داشته باشند.
تقویم تاریخ
تاریخ در سری بازی‌های Assassin’s Creed همیشه در پس‌زمینه قرار دارد، اما Ubisoft سعی کرده آن ‌را به شکلی هنرمندانه روایت کند تا نه‌تنها آن روایت تاریخی خراب نشود، بلکه به شکل قابل احترامی به آن پرداخته ‌شود. همچنین این اتفاقات تاریخی به شکل خوبی به میدان مبارزه میان Templarها و Assassinها تبدیل شده‌اند و به همین دلیل سازندگان می‌توانند داستان‌های بسیار زیبا و هیجان‌انگیزی را در قالب یک بازی و اتفاق تاریخی روایت کنند. اتفاقات تاریخی که برای این سری از بازی‌ها انتخاب می‌شوند، همیشه فضایی خاکستری داشته‌اند و رمز و رازهای زیادی پیرامون آنها شنیده می‌شود و به همین دلیل به‌راحتی می‌توان از آنها یک بازی به‌یادماندنی خلق کرد.
اما اتفاقات سیاسی و تاریخی که آنها را در سری بازی‌های Assassin’s Creed مشاهده می‌کنیم، باعث نشده که گیم‌پلی این سری از بازی‌ها تغییر کند. در این سری از بازی‌ها شاهد این بودیم که فیلسوف‌هایی مانند Michiavelli و ... نیز به افرادی تبدیل شده‌اند که مانند صاعقه به‌سرعت از دیوار ساختمان‌‌های مختلف بالا می‌روند.
در دموی E3 که از این عنوان منتشر شد، مشخص نبود که بازیکنان دقیقا در کدام سمت انقلاب فرانسه قرار می‌گیرند؛ آیا در نقش Templarها هستند یا به‌عنوان یک Assassin فعالیت می‌کنند؟ اما چیزی که مشخص شد، این بود که خیابان‌‌های فرانسه سرشار از آشوب و ناآرامی بود. شهروندان شهر پاریس در این بازی به گروه‌‌های مختلف تقسيم شده‌اند و در هر گوشه و خیابان شهر به مبارزه با حکومت می‌پردازند. آنها در طول بازی می‌توانند کارهای مختلفی انجام دهند و حتی می‌توانند مسیر و روند بازی را نیز تغییر دهند. بازی از نظر گرافیکی بسیار شگفت‌انگیز و عالی به‌نظر می‌رسد و با توجه به اینکه میزان جمعیت در بازی بسیار زیاد است و مردم فعالیت‌های مختلفی انجام می‌دهند، باید به این موضوع اشاره کرد که در این عنوان هیچ افت ‌فریمی دیده نمی‌شود.
مجمع قاتلان
اما بزرگ‌ترین تغییری که در بازی Assassin’s Creed: Unity مشاهده می‌کنید، اضافه شدن بخش Co-Op به‌ بازی است. برخی از مراحل بازی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توان آنها را به‌صورت Co-Op با همکاری بازیکنان مختلف بازی کرد. این مراحل را می‌توان چهارنفره بازی کرد. همچنین باید به این موضوع اشاره کرد که سختی این مراحل نسبت به اینکه چندنفره آنها را بازی می‌کنید، سخت‌تر می‌شوند. براساس اطلاعاتی که از بازی منتشر شده در این بخش هر بازیکن کنترل شخصیت مخصوص خودش را به ‌دست می‌گیرد و همچنین این ویژگی نیز برای این شخصیت‌ها طراحی شده که بتوان آنها را شخصی‌سازی کرد. از طرف دیگر، Ubisoft به این موضوع اشاره می‌کند که ویژگی‌های مخفی‌کاری در این بازی نقش پررنگ‌تری را ایفا می‌کنند و بازیکنان در مقایسه با نسخه‌های قبلی با المان‌های مخفی‌کاری بیشتری مواجه می‌شوند. در بسیاری از قسمت‌های بازی باید سعی کنید که افسرها و افراد مهمی را از بین ببرید و برای رسیدن به آنها نیز باید نگهبان‌ها را از بین ببرید و مسیرهایی را انتخاب کنید که نگهبانان نتوانند به‌راحتی به شما دسترسی داشته باشند. از بخش‌های جالب Co-Op اين است که بازیکنان می‌توانند به‌طور مستقیم از یک بازی به بازی دیگر بروند و ماموریت‌های دیگری را تجربه کنند. در این بازی دکمه‌ای به نام Dedicated Stealth Button طراحی شده که باعث می‌شود قهرمان بازی بدون سروصدا حرکت کند.
فرشته خون آلود
با وجود تغییرات جالبی که در Unity شکل گرفته، بازیکنان ویژگی‌های آشنایی را در این بازی مشاهده می‌کنند که باعث شباهت این عنوان با نسخه‌های قبلی می‌شود. بازی در اواخر قرن 18 و در شهر پاریس رخ می‌دهد و این شهر نیز به‌خوبی مانند یکی از محیط‌های هیجان‌انگیز دنیای AC طراحی شده‌ است. محیط شهر بسیار پرجزئیات طراحی شده و در آن جعبه‌ها، نردبان‌ها، پرچم‌ها و ساختمان‌‌‌های مختلفی را خواهید دید که قهرمان بازی می‌تواند از تمام آنها برای رسیدن به هدف‌هایش استفاده کند. زمانی که به پشت‌بام یکی از ساختمان‌ها می‌روید، مشاهده می‌کنید که محیط بازی چقدر زیبا و شگفت‌انگیز طراحی شده است. در این حالت به‌علاوه ساختمان‌های مهم شهر پاریس را نيز مشاهده خواهید کرد حتی مکانی که باید به سمت آن حرکت کنید نیز مشخص می‌شود و دیگر برای رسیدن به هدف نیازی نیست که بازی را متوقف کرده و به نقشه بازی نگاه کنید.


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200