http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
آرشیوی
بررسی بازی Trials Fusion
بررسی بازی Trials Fusion

سال‌های زیادی است که بازی‌های مختلفی بر اساس فیزیک ساخته می‌شوند و از المان‌های فیزیک بهره مي‌برند.

عنوان‌های زیادی به‌صورت فلش و حتی بازی‌های مستقل راهی بازار شدند که توانستند واکنش‌های مختلف را به خودشان اختصاص دهند. این بازی‌ها با کنترلی ساده و چالش‌های منحصر به فرد بازیکنان را هیجان‌زده مي‌کنند، اما مشکل اینجا است که این بازی‌ها نمی‌توانستند هزینه‌های تولید را به سازندگان بازگردانند.
اما با خلق شبکه‌های آنلاین و فروش موفق دیجیتالی بازی‌ها شاهد این بودیم که احتمال موفقیت این بازی‌ها چندبرابر شد. از جمله این بازی‌ها می‌توان به عنوان Trials اشاره کرد که روی شبکه Xbox Live عرضه شده بود و با استقبال بسیار خوبی مواجه شد؛ عنوانی که به‌دلیل قیمت مناسب و کیفیت قابل قبولی که داشت به‌سرعت مورد توجه بازیکنان قرار گرفت. بازی Trials توانست عنوان‌های کلاسیک سبک موتورسواری را به‌خوبی با ویژگی‌های فیزیک ترکیب کند و کاری کرد که بازیکنان کنترل بسیار خوبی بر وسیله‌ای که کنترل آن را به دست می‌گیرند داشته باشند. این عنوان سرشار از ویژگی‌های هیجان‌انگیز و سینمایی منحصر به فردی بود که توانست بازیکنان را با دنیایی جدید مواجه کند. خلاقیت حرف اول را در این بازی می‌زد و قابلیت‌هایی مانند ساخت مسیرهای مختلف نیز به بازیکنان این اجازه را می‌داد بتوانند از ذهن خود برای داشتن تجربه‌ای جذاب‌تر در این بازی استفاده کنند.
نسخه اول آنچنان هیجان‌انگیز و دوست داشتنی بود که بازیکنان بیش از 650 هزار مرحله مختلف برای بازی خلق کردند و این موضوع باعث شد که این سوال پیش‌ بیاید که در نسخه بعدی از این عنوان باید با چه چیزی روبه‌رو شد. نسخه دوم با ویژگی‌های جالبی راهی بازار شد و توانست همانند نسخه اول با استقبال بسیار خوبی مواجه شود و ویژگی‌های جدیدی نیز در گیم‌پلی آن پیاده‌سازی شده بود که بازی را از نسخه اول دوست‌داشتنی‌تر کرده بود. اما به نظر می‌رسد که باز هم باید در نسخه جدید این سری از بازی‌ها که Trails Fusion نام دارد با چیزهای شگفت‌انگیزتری روبه‌رو شویم. این بازی روی مهارت بازیکنان تمرکز بیشتری دارد و هرکس که می‌خواهد در این عنوان موفق باشد باید در نسخه‌های قبلی به یک حرفه‌ای تبدیل شده باشد. موتوربازی همچنان به شکل ویژه‌ای روی المان‌های فیزیک تمرکز دارد و بخش‌هایی مانند Leaderboard نیز در بازی وجود دارد تا بازیکنان بتوانند رتبه خود را در مقایسه با سایر بازیکنان مشاهده کنند. همچنین در این بازی دیگر تنها یک موتورسیکلت را هدایت نخواهید کرد و یک خط داستانی را نیز در آن مشاهده خواهید کرد.
هنوز درباره این موضوع که میان‌پرده‌های بازی به چه شکل خواهد بود چیزی اعلام نشده و سازندگان بازی چیزی درباره اتفاقاتی که در بازی خواهد افتاد بیان نکرده‌اند. اما باید انتظار این را داشته باشیم که یک ماجراجویی بسیار احساسی را در این بازی شاهد باشیم. اما از طرف دیگر باید به این موضوع اشاره کرد که استودیوی RedLynx که سازنده این بازی به حساب می‌آید، همیشه راه‌هايی مخفی‌ را در بازی قرار می‌دهد که بازیکنان باید خودشان آنها را پیدا کنند؛ کاری که آنها در بازی Trails Evolution انجام دادند و نشان دادند که یک بازی آرکید رانندگی به چه شکل می‌تواند هیجان‌انگیز و جالب توجه باشد. در این بازی در منطقه‌های مسابقه‌ خواهید داد که ویژگی‌های آشنایی برای آنها در نظر گرفته شده است. به طور مثال می‌توانید برج ایفل را در یکی از مسیرهای بازی مشاهده کنید! سازندگان بازی روی محیط‌هایی که قرار است بازیکنان در آنها حضور داشته باشند تمرکز ویژه‌ای کرده‌اند و به همین دلیل همیشه چیزهایی را مشاهده می‌کنید که بسیار هیجان‌انگیز و جذاب‌اند.
این بازی برای افرادی که خودشان مشغول بازی‌کردن نیستند و تنها بازی را تماشا می‌کنند نیز بخش‌های بسیار جالبی را دربر دارد. افرادی که از دور به این بازی نگاه می‌کنند می‌توانند از تماشای اتفاقاتی که در محیط‌های بازی رخ می‌دهند لذت ببرند. انفجارهایی که در دور دست شاهد آن هستید و حتی اتفاقاتی که برای بازیکنان رخ می‌دهد، از صحنه‌های جالب بازی به حساب می‌آیند. در این بازی شوخی‌های بسیار جالبی را نیز مشاهده می‌کنید. بازیکنان با به پایان رساندن هرکدام از مراحل بازی می‌توانند خود را به‌عنوان یکی از قهرمان‌‌های بازي معرفی کنند. برخی از مسابقات را که در بازی با آنها روبه‌رو می‌شوید باید با پنج نفر دیگر نیز رقابت کنید. این رقابت‌ها درحالی‌که بسیار هیجان‌انگیز هستند، صحنه‌های بامزه و خنده‌داری را نیز به نمایش در می‌آورند. اما در این مسابقات قطعا افرادی برنده می‌شوند که از مهارت بالایی در کنترل موتورسیکلت خودشان برخوردارند. استودیوی RedLynx در بازی Trails Fusion به شکلی بسیار جذاب ویژگی‌های سبک دوبعدی را با المان‌های سه‌بعدی ترکیب کرده و به اين نتیجه رسيده که بازیکنان در طول هر مرحله باید یك چالش مختلف را پشت‌ سر بگذارند. برخی از چالش‌های بازی شامل اجرای حرکات آکروباتیک می‌شود و انجام دادن آنها نیز باعث می‌شود پاداش بسیار خوبی نیز دریافت کنید. یکی از بخش‌های جالبی که در بازی ممکن است با آن روبه‌رو شوید، یک چشمه جوشان است که اگر داخل آن بیفتید با گروهی از پنگوئن‌ها مواجه می‌شوید! پس از آن هم خود را دوباره در مسیر مسابقه خواهید دید، اما به جای اینکه در روز مسابقه بدهید، بازی را در شب ادامه خواهید داد.
از دیگر تغییراتی که در بازی Fusion با آن مواجه می‌شوید این است که می‌توانید حرکات آکروباتیک انجام دهید. اجرای این حرکات نیز زمانی امکان‌پذیر است که پرش‌های بلند انجام داده‌اید و زمان دارید که به‌وسیله موتورسوار کارهای جالب توجه انجام دهید. البته در ابتدای بازی نمی‌توانید از این حرکت‌ها انجام دهید، اما زمانی که بتوانید لایسنس FMX را به دست آورید، آنالوگ سمت راست برای اجرای این حرکات فعال خواهد شد. اگر فکر می‌کنید این تغییرات باعث شده فضای بازی از نسخه‌های قبلی فاصله بگیرد، باید به این موضوع اشاره کنیم که بازی همچنان همان المان‌های گذشته را در خودش دارد و زمانی که وارد بازی می‌شوید همان روندTime Trail گذشته را در این بازی مشاهده می‌کنید.
اما برای اینکه بتوانید حداکثر امتیاز حاصل از اجرای حرکات آکروباتیک را به دست آورید باید اجراي این حرکات را تا زمانی ادامه دهید که به استاندارد مشخص‌شده برای آن برسید.
در این حالت می‌توانید حرکات آکروباتیک را به‌صورت ترکیبی انجام دهید و صحنه‌های بسیار زیبایی خلق کنید. انجام حرکات آکروباتیک به زوایه حرکت آنالوگ سمت راست ربط دارد و این آنالوگ را به هر صورتی که نگه دارید متوجه می‌شوید که یک حرکت خاص را اجرا کرده‌اید. آنالوگ سمت چپ همچنان نقش کنترل سرعت موتورسیکلت را بر عهده دارد و از این رو باید در زمان اجرای حرکات آکروباتیک سرعت موتورسیکلت را نیز کنترل کنید.
یکی از چالش‌هایی که بازیکنان در Trials Fusion با آن مواجه می‌شوند، این است که در این بازی نمی‌توان به‌سرعت پیشرفت کرد و مهارت بسیار خوبی را به دست آورد. برای اینکه بتوانید مراحل بازی را با امتیازات کامل به‌پایان برسانید، مجبور خواهید شد که برخی از مراحل را بارها و بارها بازی کنید تا بتوانید از پس چالش‌های آن برآیید. بازی Fusion در مقایسه با نسخه‌های قبلی دارای ویژگی‌های انقلابی نیست، اما همچنان منحصر به فرد باقی‌‌مانده و به همین دلیل است که باعث شده بازیکنان زیادی به سمت آن جلب شوند. اما اگر تصور می‌کنید مراحلی که در بازی طراحی شده‌اند نمی‌توانند حس جالبی به شما منتقل کنند، باید به قسمت Track Central بروید و در آنجا مسیرهایی را که سایر بازیکنان خلق کرده‌اند دانلود و تجربه کنید. مسیرهایی که بازیکنان برای این بازی خلق کرده‌اند، در برخی موارد بسیار عالی‌تر از چیزی است که سازندگان در بازی قرار داده‌اند. این بخش باعث شده که همیشه بتوانید به تجربه چالش‌های جدیدتر امیدوار باشید. ساخت مسیرهای جدید در این بازی درحالی که بسیار ساده است، جذابیت خاصی نیز دارد. به هر صورتی که می‌خواهید می‌توانید مسیرهای بازی را خلق کنید و در آنها آیتم‌های مختلفی قرار دهید. موتور بازی در این قسمت دست شما را برای طراحی کامل مسیری که می‌خواهید باز می‌گذارد و به همین دلیل می‌توانید مراحلی خلق کنید که با بازیکنان ارتباط بیشتری برقرار می‌کند.
نسخه جدید سری بازی‌های Trails تنها با دو المان زیبایی و سرعت توانسته بازیکنان را جذب خودش کند. این عنوان در ظاهر یک بازی موتورسواری بسیار ساده است، اما زمانی که پای آن می‌نشینید متوجه می‌شوید که دنیایی بسیار هیجان‌انگیز را پیش روی شما گذاشته است که حتی در نسخه‌های قبلی نیز مانند آن را مشاهده نکرده‌اید. بازی از نظر جلوه‌های گرافیکی نیز واقعا عالی از کار در آمده و می‌تواند برای علاقه‌مندان به این موضوع بسیار راضی‌کننده باشد. محیط‌های متنوع و پرجزئیات به همراه رنگ‌بندی‌های بسیار خوب باعث شده تمام مراحل برای بازیکنان جذاب باشد.


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200