http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
آرشیوی
مهم‌ترین بازی‌های سال 2014
مهم‌ترین بازی‌های سال 2014

تا به حال، فهرست ناقصی از بازی‌های سال آینده منتشر شده است و در عمل سرنوشت نیمه دوم سال مشخص نیست و به‌جز دستینی، ساخته بانجی، هیچ عنوان قابل‌توجهی که دارای یک تاریخ انتشار قطعی باشد در نیمه دوم سال مشاهده نمی‌کنیم، اما می‌دانیم که به هر حال آنچارتد بعدی یا Quantum Break به‌طور حتم در شش ماه انتهایی سال 2014 منتشر می‌شوند.

حتی ‌The Order: 1886 ممکن است در تابستان و اندکی قبل از نسخه بعدی آنچارتد وارد بازار شود، اما همه این موارد با قطعیت تمام قابل بحث نیستند. در این صفحه بهترین‌های سال 2014 را مشاهده مي‌كنید که توضیح مختصری از تاریخ عرضه و پلتفرم‌هایشان هم آمده است.
Infamous: Secons Son 
اینفیموس اولین عنوان انحصاری بزرگ پلی‌استیشن ‌4 بعد از لانچ محسوب می‌شود. گرچه عرضه کنسول با موفقیت انجام شد، اما مردم عناوین زیادی برای بازی کردن روی کنسول‌هایشان نداشتند و تا به امروز هم ندارند. Second Son، ساخته استودیوي Sucker Punch که قرار است به‌صورت انحصاری برای پلی‌استیشن 4 در اوایل بهار امسال منتشر شود، یکی از اصلی‌ترین دلایل خرید این کنسول محسوب می‌شود. البته شاید این بازی همانند Killzone بخش چندنفره نداشته باشد، اما در کیفیت بالای این بازی شکی نیست. سونی و پلی‌استیشن 4 باید برای فصل بهار آماده باشند.
 
 
 
MGS: Ground Zeroes 
اولین MGS نسل بعد و یک مقدمه ساده و پرجزئیات برای The Phantom Pain که Metal Gear Solid V نام گرفته است. هیدئو کوجیما برای معرفی پروژه بعدی خود ابتدا صحنه‌هايي از Ground Zeroes را نمایش داد که در سال گذشته غافلگيركننده بود. گرافیکی که نمایش داده می‌شد مسلما به کنسول‌های نسل فعلی مربوط نبود و آن زمان هم هنوز خبری از ایکس‌باکس و پلی‌استیشن جدید نبود. همه این موارد، Ground Zeroes را که بعدها مشخص شد تنها یک مقدمه کوتاه به The Phantom Pain محسوب می‌شود، به یک جریان گیرا و قدرتمند تبدیل کرد. کوجیما از جو حاصل هم بهره خود را می‌برد.
 
 مهم‌ترین بازی‌های سال 2014
 
MGR: Revengeance 
اگر کنسول‌باز باشید و طرفدار این بازی، حتما آن را یک سال پیش به اتمام رسانده‌اید، ولی در صورت نداشتن کنسول بازی، می‌توانید چند روز دیگر صبر کنید و نسخه‌ای با گرافیک اندکی بهتر را روی کامپیوترهایتان ببینید. در واقع داستان Revengeance هیچ ارتباط مستقیمی با سری MGS ندارد و همان‌طور که از نام آن پیدا است، یک MGR نام دارد و بازی Hack n Slash بسيار سخت محسوب می‌شود. اگر می‌خواهید این نسخه را تهیه کنید حتما یک کنترلر هم در کنار بازی بخرید. احتمالا اگر بخواهید این بازی را با کیبورد و موس بازی کنید، تمام دکمه‌ها و قطعات آنها تا انتهای بازی از هم گسسته خواهد شد.
 
 مهم‌ترین بازی‌های سال 2014
  
Destiny 
پروژه بعدی سازندگان سری هیلو، دستینی نام دارد. از چند سال پیش شنیده می‌شد که تیم بانجی دیگر نمی‌خواهد تحت تملک کامل مایکروسافت به ساخت هیلو ادامه دهد و سال 2011 هم این استودیو با عرضه Halo: Reach، به وظیفه خود پایان داد و با هیلو برای همیشه خداحافظی کرد و سپس با اکتیویژن برای ساخت یک پروژه جدید قراردادی طولانی‌مدت بست. بعدها در اوایل سال 2013 مشخص شد كه این پروژه Destiny نام دارد؛ پروژه جاه‌طلبانه‌اي که قدرت تغییر در استانداردهای موجود بازی‌های آنلاین را دارد. عده‌ای آن را شوتر اول‌شخص آنلاین مي‌نامند و عده‌ای دیگر به آن شوتر MMO می‌گویند.
 
 مهم‌ترین بازی‌های سال 2014
 
The Elder Scrolls: Online 
 بازار MMOها یا به‌عبارتی Massievly Multiplayer Online در واقع سبک بازی‌هایی هستند که بازیکن به‌صورت گسترده در آنها حضور دارد و جریان گسترده‌ای هم در حال پیگیری است. برای مثال، بازی‌هایی چونWorld of Warcraft یک نمونه کامل از بازی MMO محسوب می‌شود که هنوز با وجود اینکه بیش از 10 سال از عرضه آن گذشته، نمونه‌ای کامل‌تر از آن ارائه نشده است. اما The Elder Scrolls: Online احتمالا بتواند بازی موفقی باشد و همگام با Guild Wars 2 اندکی آمار و ارقام WoW را پایین بکشند. TES: Online روی PC احتمالا دارای شارژ ماهیانه 15 دلار خواهد بود، اما نسخه‌های کنسول مشخص نیست که چگونه باشند.
 
 مهم‌ترین بازی‌های سال 2014
 
TitanFall 
تایتان‌فال می‌تواند دلیلی باشد که فروش ایکس‌باکس وان طی دو، سه ماه آینده به فروش پلی‌استیشن 4 نزديك شود. TitanFall یکی از تحسین‌شده‌ترین عناوین نسل بعد محسوب می‌شود که البته علاوه بر ایکس‌باکس وان، برای ایکس‌باکس 360 و رایانه‌های شخصی هم منتشر می‌شود، ولی Xbox 360 با توجه به ارائه تجربه ناقص‌تری نسبت به دو کنسول دیگر، احتمالا نقش موثری نخواهد داشت. شبکه Origin و Xbox Live در انتهای اسفند امسال میزبان اتفاقات بزرگی هستند که ممکن است بازی را به نفع مایکروسافت تغییر دهد. اما طبق صحبت‌های استودیوي سازنده، تنها شماره اول این بازی در انحصار کنسولی مایکروسافت خواهد ماند و نسخه‌های بعدی براي کنسول‌های سونی هم منتشر می‌شود.
 
 مهم‌ترین بازی‌های سال 2014
 
Super Smash Bros. U 
این عنوان یک بازی فایتینگ یا مبارزه‌ای محسوب می‌شود که برای طرفداران نینتندو بسیار اهمیت دارد. تقریبا تمامی کاراکترهای مهم نینتندو، به‌ همراه‌ تمام اماکن مهم و شناخته‌شده مربوط به بازی‌های نینتندو، سوژه این بازی هستند. در کنار شخصیت‌ها و مکان‌های نینتندویی، کاراکترهایی چون مگامن هم که ریشه تاریخی در کنسول‌های نینتندو دارند، در این بازی حضور دارند تا با قدرت‌های متفاوت‌شان به مبارزه با یکدیگر بپردازند. تقابل پرنسس پیچ و ماریو، شاهزاده زلدا با لینک و بسیاری دیگر از کاراکترها بسیار جذاب و دیدنی خواهد بود. این بازی در بهار امسال برای کنسول Wii U و 3DS منتشر می‌شود.
 
 مهم‌ترین بازی‌های سال 2014
 
Mario Kart 8 
اگر ماریو کارت 8 در فاصله چندماهه با عرضه کنسول Wii U‌ برای آن منتشر می‌شد، احتمالا اكنون باید شاهد آن بودیم که فروش این کنسول به بیش از 10 یا حتی 15 میلیون برسد، نه اینکه در انتهای جدول فروش دست و پا بزند. برخلاف تصور عمومی، Super Marioها و The Legend of Zelda‌ها نیستند که کنسول را می‌فروشند، بلکه عناوینی چون Mario Kart یا Mario Party هستند که یک قدرت دوباره به کنسول می‌دهند. به هر حال، ماریو کارت 8 قرار است در بهار سال 93 برای این کنسول منتشر شود و امید می‌رود که عرضه این بازی در کنار دیگر بازی‌ها بسیار به کمک نینتندو و کنسول Wii U بیاید.
 
 مهم‌ترین بازی‌های سال 2014
 
Watch Dogs 
اگر ساخت این بازی به تعویق نمی‌افتاد، احتمالا اولین انتخاب خریداران کنسول‌های پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان در زمان عرضه کنسول محبوب‌شان بود. در ابتدا قرار بود Watch Dogs در ماه نوامبر برای کنسول‌ها و همچنین کامپیوترهای شخصی منتشر شود که به‌علت آماده نبودن تا زمان نامعلومی به تعویق افتاد. گزارش‌هاي مالی یوبی‌سافت می‌گویند که Watch Dogs و The Crew که هر دو قرار بود در پاییز و زمستان منتشر شوند، به بهار یا ابتدای تابستان موکول شده‌اند. احتمالا Watch Dogs در اواخر اردیبهشت‌ماه مهمان کنسول‌ها و رایانه‌های شما باشد.
 
 مهم‌ترین بازی‌های سال 2014
 
The Evil Within 
خودتان را برای پر‌استرس‌ترین بازی سال 2014 آماده کنید. The Evil Within پروژه بعدی شینجی میکامی، خالق بازی محبوب و مشهور Resident Evil است. پس از جدایی وی از کپکام، ساخت سری رزیدنت‌اویل از دست او خارج شد و دیدن عناوین درجه 3 چون RE6 هم طبیعتا به میکامی مربوط نیست، اما بازی جدید وی که The Evil Within نام دارد، قرار است پس از سال‌ها دوباره توانایی ترساندن را به بازی‌های بزرگ بازگرداند. این روزها سبک وحشت بیشتر در اختیار بازی‌سازان کوچک قرار گرفته و عناوینی چون اسلندر‌من، Amnesia و Outlast هستند که این شاخه را رهبری می‌کنند، اما با آمدن بازی جدید میکامی، احتمالا هنوز بتوان به Survival Horor امیدوار بود.
 
 مهم‌ترین بازی‌های سال 2014
 
The Witcher 3 
لهستانی‌ها 10 سال پیش در حال پایه‌ریزی‌های صنعت بازی‌های ویدئویی در کشورشان بودند و محصولات تولیدی‌شان در حد بازی‌های درجه 3 غربی و حتی شاید در حد بازی‌های ایرانی کنونی بود. اما با برنامه‌ریزی درست و سرمایه‌گذاری گسترده، امروز در جایگاهی قرار دارند که تنها یکی از استودیوهایشان می‌تواند به‌راحتی بزرگ‌ترین سازندگان نقش‌آفرینی‌ساز را به چالش بکشد. علاوه بر ارائه‌ محیطی بسیار بزرگ، با گرافیکی خارق‌العاده و جزئیات فراوان، آنها ساخت گیم‌پلی و داستان به بهترین حالت ممکن را هم در دستور کارشان دارند. هنوز مشخص نشده که این بازی در چه تاریخی منتشر می‌شود، ولی انتظار می‌رود در انتهای تابستان و اوایل پاییز شاهد عرضه آن باشیم.
 مهم‌ترین بازی‌های سال 2014
 
The Order 1886 
به‌راحتی می‌توان The Order 1886 را خیره‌کننده‌ترین عنوان نسل بعد نامید؛ البته اگر صحبت‌های تیم سازنده بازی حقیقت داشته باشد و تصاویر و تریلرهای منتشر‌شده از بازی کاملا مربوط به داخل بازی باشند و سینماتیک گرافیک‌های پیش‌ساخته نباشند. چندی پیش هم تصاویر و ویدئوی بسیار کوتاهی که منتشر شد و به‌نظر می‌رسید دوربین در حالت گیم‌پلی قرار دارد، مخاطبان را کاملا شوکه کرد. اما به‌هر حال The Order 1886، آنچارتد و Infamous: Second Son می‌توانند یک سال بي‌نظير را برای سونی رقم بزنند.
 
 مهم‌ترین بازی‌های سال 2014


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200