http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
آرشیوی
معرفی 10 بازی برتر
معرفی 10 بازی برتر

سال 2013 به اتمام رسید و آنچه پیش روی شما است، اولین شماره از هفته‌نامه عصر ارتباط پلاس در سال 2014 میلادی محسوب می‌شود. با مراسمی چون اسکار و گلدن‌گلوب که بهترین فیلم‌های سینمایی سال را در شاخه‌های مختلف بررسی می‌کنند و به آنها جوایزی اهدا می‌کنند، آشنا هستید.

موارد مشابهی هم برای صنعت بازی‌های ویدئویی وجود دارد. برای مثال، مراسم Video Game Award که امسال به شکل خلاصه VGX خوانده می‌شد یا بخش ویدئوگیم مراسم BAFTA، از مهم‌ترین نمایش‌ها هستند. در کنار این‌ها، وب‌سایت‌ها و مجلات معتبر دنیای سرگرمی‌های ویدئویی هم هر ساله دست به انتخاب برترین‌ها می‌زنند و در انتهای هر سال میلادی، تعاریفی از شاخه‌های مختلف ارائه می‌دهند و نامزدهای آنها مشخص و در نهایت بهترین‌های هر بخش هم انتخاب می‌شوند. به هر حال سال 2013 به اتمام رسید و اتفاقا یک‌ سال پربار و قدرتمند برای گیمرهایی بود که وقت خالی زیادی داشتند تا اوقات خودشان را با آثار بزرگی چون The Last of Us و بایوشاک اینفینیت پر کنند. بازی‌سازان مستقل هم امسال حضور پررنگی داشتند و عناوین ارائه‌شده در این حوزه بسیار قدرتمند و ارزشمند بودند. اگر اخبار را دنبال نکرده‌اید، تا به اینجا عنوان The Last of Us با اختلاف بسیاری از GTA5 در رتبه اول قرار دارد و بیشترین تعداد جوایز بهترین بازی سال را کسب کرده و در رده سوم هم عنوان بایوشاک اینفینیت جا خوش کرده است. آنچه در این دو صفحه می‌خوانید، رتبه‌بندی شده نیست و صرفا 10 انتخاب اصلی سال 2013 هستند که اگر به پلتفرم‌های آنها دسترسی دارید، انجام آنها از مهم‌ترین وظایف یک گیمر اصیل خواهد بود. بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که لزوما انتخاب عناوین بر اساس سبک‌ها صورت نگرفته و اگر در یک سبک خاص، عنوانی را مشاهده نکردید، به این معنا نیست که سبک مورد نظر اهمیت کمتری دارد و سبک ادونچر یا ماجراجویانه که چند بازی از این لیست متعلق به آن است از جایگاه بالاتری برخوردار است، بلکه در این دو صفحه بیشتر سعی شده عناوینی که بهترین‌ها بودند و نباید با گذر سال 2013 از یاد بروند و نامی از آنها برده نشود. برای مثال، اگر نامی از Need For Speed: Rivals دیده نمی‌شود به‌معنای کیفیت پایین این بازی نیست و یا عناوینی چون Killer Instinct، بتلفیلد 4، Killzone: ShadowFall، رزوگان، Outlast و... همگی عناوین برتری بودند که مسلما اگر این فهرست به 20 بازی بسط داده می‌شد، نام این عناوین هم حتما دیده می‌شد. سال 2013 با اخبار خوشی در زمینه بازی‌های ایرانی هم به اتمام رسید. سه بازی ایرانی در صدر پنج بازی برتر وب‌سایت IndieDB قرار گرفت که البته با رای مردم انتخاب می‌شد و بازی ارتش‌های فرازمینی هم توانست نظر مردم را به سوی خود جلب کند. این عنوان علاوه بر اینکه در این نظرسنجی عمومی رتبه اول را از میان 13 هزار بازی کسب کرد، توانست در وب‌سایت استیم هم اجازه نشر کسب کند و به‌زودی، پس از اتمام ساخت بازی شاهد حضور این بازی در وب‌سایت استیم خواهیم بود که مسلما به جنبه مالی پروژه‌های ایرانی کمک شایانی می‌کند. امیدواریم بازی‌سازی در ایران به قدری بزرگ شود که سالانه بهترین بازی‌های ایرانی را در شاخه‌های مختلف بررسی کنیم و به‌معنای واقعی از انجام آنها لذت ببریم. بهترین‌های سال عصر ارتباط پلاس در هر بخش در انتهای سال 1392 و طبق تقویم یک سال خورشیدی انتخاب خواهند شد، اما پیشاپیش در ابتدای سال میلادی 2014، فهرستی از 10 بازی برتر سال 2013 را که در سبک‌های مختلف و روی پلتفرم‌های مختلف ارائه شدند به انتخاب تیم عصر ارتباط پلاس بخوانید.
 
Bioshock Infinite
مهم‌ترین مولفه این بازی، داستان کاملا بی‌نظیر آن است. پیش می‌آید که در برخی موارد از این کلمه استفاده می‌کنیم، اما معنای حقیقی خود را ندارد. داستان بایوشاک اینفینیت به معنای واقعی کلمه «بی‌نظیر» است و همانند آن را نه در سینما، نه در تلویزیون و نه در ویدئوگیم‌های ساخت بشر ندیده‌ایم. به عبارتی، ساختن داستانی با چنین عظمت و جزئیات برای بار دوم یا از عهده خود کن لوین، نویسنده و کارگردان بازی برمی‌آید یا انسان‌ها باید از Alienها در این مورد درخواست کمک کنند. بایوشاک اینفینیت ادامه‌ای بر داستان بازی بایوشاک است که2K Games در سال 2007 منتشر کرد و در آن سال بسیار مورد توجه قرار گرفت و جوایز بسیاری هم کسب کرد. در نگاه اول، این دو بازی که هر دو ساخت کن لوین هستند در یک تضاد کامل با یکدیگر قرار دارند؛ اولی در عمق دریاها و دومی در آسمان‌ها. مردمی در این شهرها زندگی می‌کردند که عقاید کاملا متضادی داشتند، اما در دو ساعت انتهایی بازی، لوین به شکلی هنرمندانه ارتباطی بین این دو بازی برقرار می‌کند که هر مخاطب مسلط به زبان انگلیسی را سر جایش می‌خشکاند. زمانی که بازی منتشر شد و به دست مردم رسید، موج‌های اولیه شکل گرفت. انتهای بازی به‌طرز معجزه‌آسایی قابلیت این را دارد که صدها ساعت در مورد آن سخن گفته شود و در جلساتی شرکت کرده و حدسیات را بررسی و نتیجه‌گیری کرد. به هر حال بایوشاک به‌عنوان یک شوتر اول‌شخص به‌شدت گیم‌پلی بالانس و فوق‌العاده خوبی دارد که همه این موارد را اگر در کنار موسیقی‌ها و گرافیک هنری شاهکار بازی بگذاریم، این عنوان قطعا می‌تواند یکی از اصلی‌ترین عناوینی باشد که لایق دریافت جایزه بهترین بازی سال است.
 
 معرفی 10 بازی برتر
 
Super Mario 3D World 
ماریو به تعریف نیاز ندارد، اما براي ارائه توضیحات شفاف‌تر، در مورد سری سوپر ماریو بیشتر صحبت می‌کنیم. اولین نسخه از این سری که ملقب به ماریوهای سه‌بعدی هستند، برای کنسول نینتندو 64 و با نام سوپر ماریو 64 منتشر شد. نسخه بعدی آن با نام سوپر ماریو سان‌شاین برای گیم‌کیوب و هر دو نسخه سوپر ماریو گلکسی هم برای کنسول Wii منتشر شدند. آخرین نسخه از این سری هم Super Mario 3D World نام دارد که پنجمین عنوان این سری محسوب می‌شود. البته نام ماریو بسیار بزرگ‌تر از این سری است و احتمالا حتی غیرگیمرها هم با Super Mario Bros.ها که نسل جدید آنها New Super Mario Bros. نام دارد آشنایی دارند. همان عناوین دو بعدی که روی کنسول‌های NES و SNES (البته ایرانی‌ها این دو کنسول را بیشتر از روی کلونی‌های آنها با نام میکرو می‌شناسند) همه تجربه کرده‌اند. حضور ماریو در مسابقات ورزشی و دیگر فعالیت‌ها هم بسیار تاثیر‌گذار بوده و مجموعا در گذر این سال‌ها، به بزرگ شدن نام ماریو کمک شایانی کرده است. آخرین نسخه از سری ماریوهای سه بعدی برای کنسول Wii U منتشر شد و تا به امروز در اکثر فهرست‌های پنج تا 10 تایی بهترین‌های 2013 از قلم نیفتاده است. البته باید به این موضوع هم اشاره داشت که Super Mario 3D World اولین سوپر ماریو HD محسوب می‌شود و گرافیک بسیار خوبی هم دارد. در مجموع، با این بازی‌های جدیدی که برای کنسول Wii U منتشر شده و در سال 2014 خواهد شد، بازار میل بیشتری به سمت این کنسول پیدا خواهد کرد. 
 
 معرفی 10 بازی برتر
 
Gone Home 
پیش از هر چیز بهتر است یادآوري کنیم که Gone Home یک بازی مستقل و با ایده‌ای خاص است. اسلحه‌ای در بازی وجود ندارد، با هیچ شخصی برخورد فیزیکی نخواهید داشت و در مجموع گشت‌وگذار در یک خانه بزرگ حرف اول را می‌زند. بازی این‌گونه شروع می‌شود که بازیکن به‌عنوان دختر یک خانواده اصیل آمریکایی از سفر به دور اروپا بازگشته و خانه را خالی از هرگونه سکنه می‌بیند. با توجه به جو بارانی و تاریک بودن نسبی خانه شاید احساس کنید که با یک بازی ترسناک طرف هستید، اما این‌گونه نیست و حتی معما هم چندان در این بازی مطرح نمی‌شود. تنها به دو نکته می‌توان در مورد این بازی بسنده کرد؛ اولی گشت‌وگذار در محیط خانه است. همان‌طور که گفته شد، محیط این خانه بسیار بزرگ است و در تمام طول گیم‌پلی دو ساعته بازی در حال گشتن خانه هستید. نوشته‌ها و خاطراتی که پیدا می‌کنید داستان را برای شما تعریف می‌کنند. اینکه پدر و مادر این خانواده چه ویژگی‌هایی دارند و فعالیت‌شان در چه حوزه‌ای است و از همه مهم‌تر سامانتا، خواهر بحران‌زده کیتی (پلیر اصلی) در این میان نقشی پررنگ دارند. به بیان سازندگان این عنوان، Gone Home یک بازی داستان‌گستر است؛ یعنی قرار نیست معمای زیادی را در مسیر بازی حل کنید، فقط باید خط داستانی را به شکلی صحیح دنبال کنید تا متوجه بشوید چه اتفاقی در این خانه افتاده و چرا هیچ‌کس به استقبال شما نیامده و داستان سامانتا به کجا رسیده است. مورد دوم محیط ساخته شده داخل خانه است.
 معرفی 10 بازی برتر
 
 The Legend of Zelda: A Link Between Worlds
زلدا در کنار ماریو، قدرتمندترین نام‌های نینتندو هستند. ماریو شاید به‌نوعی سمبل دنیای گیم باشد و خیلی‌ها بازی کردن را با ماریو شروع کرده باشند و عده‌ای هم وجود ویدئو گیم را با ماریو بشناسند، اما زلدا در مجموع نام پرابهت‌تری است و تنها کافی است كه نینتندو تصمیم بگیرد یک تیم خارق‌العاده را با یک پروژه زلدا مشغول کند. بازی نهایتا منتشر می‌شود و مثل همیشه (طبق تجربه 20 سال گذشته)، عنوانی بسیار عالی به دست مردم می‌رسد. یک زلدای جدید به‌تنهایی پتانسیل این را دارد که میلیون‌ها گیمر به خاطر آن کنسول را تهیه کنند. بنابراین صحبت همیشه در مورد افسانه زلدا جدی بوده، به‌خصوص نسخه کنسول‌های خانگی؛ اما امسال با توجه به اینکه عنوان جدیدی از این سری برای Wii U منتشر نشد (به‌جز ریمیک Wind Waker)، یک نسخه برای کنسول‌های دستی دیدیم که غوغا کرد. عده‌ای آن را بهترین زلدای چند سال اخیر نام نهادند و سایت‌هایی چون گیم اسپات هم آن را به‌عنوان بهترین بازی سال برگزیدند. تقریبا در هر فهرست 10 تایی نام این عنوان، با توجه به اینکه متعلق به کنسول‌های دستی است دیده می‌شود. این بازی انحصارا برای کنسول دستی 3DS منتشر شد و ادامه‌ای معنوی بر عنوان قدیمی همین سری است که برای کنسول Game Boy Advance منتشر شد. اما A Link Between Worlds اولین زلدای کنسول‌های دستی است که تا این حد موفق ظاهر شده و توسط رسانه‌ها بسیار به آن توجه شده است.
 
 معرفی 10 بازی برتر
 
 The Stanley Parable
استنلی هر روز صبح که از خواب بلند می‌شود، خودش را به میز کارش در انتهای راهروی اداره می‌رساند تا دستوراتی را که مرتب به او داده می‌شود اجرا کند. استنلی مرتب و بدون پرسش در طول روز دکمه‌هایی را که به او گفته می‌شود فشار می‌دهد؛ یک زندگی عادی و روزمره که تنها وظیفه‌اش فشار دادن دکمه‌ها است. اما یک صبح کاری با دیگر روزها تفاوت عمده‌ای دارد. استنلی از اتاق کارش بیرون می‌آید و هیچ‌کدام از همکارانش را پیدا نمی‌کند. در اداره هیچ‌کس نیست و تنها چیزی که با بازیکن همراه است، صدای راوی داستان است. The Stanley Parable از آن دسته بازی‌های ساده و بی‌چالشی است که همه می‌توانند و باید بازی کنند. حتی کسانی که به بازی‌های ویدئویی علاقه ندارند هم می‌توانند این بازی را تجربه کرده و بعدها از آن به‌عنوان یک تجربه فراموش‌نشدنی یاد کنند. گیم‌پلی The Stanley Parable تنها راه رفتن است. مسیرهای مختلف اداره را طی کنید و همزمان هم راوی داستان را در نظر داشته باشید. بگذارید خلاصه بگوییم که راوی این بازی 90 درصد ماجرا است. در واقع اگر زبان انگلیسی خوبی دارید، استنلی یک گزینه خوب برای گذران وقت و شنیدن صحبت‌های گاه تکان‌دهنده و گاه خنده‌دار است. گاهی راوی شما و زندگی‌تان را مستقیما و بي‌واسطه به تمسخر می‌گیرد و گاهی هم مواردی در بازی می‌بینید که بسیار لذت‌بخش خواهد بود. برای مثال یکی از این موارد، اچیومنت‌های بازی است که اگر بازی را به‌صورت اوریجینال از استیم تهیه کنید، به این موارد دسترسی خواهید داشت.
 
 معرفی 10 بازی برتر
 
Grand theft Auto V 
Rockstar از جمله کمپانی‌های بازی‌سازی به حساب می‌آید که می‌توان از قبل کیفیت بازی‌هایش را تضمین کرد. از زمانی که مشخص می‌شود این کمپانی در حال ساخت یک بازی است، جمع زیادی از بازیکنان برای تجربه آن لحظه‌شماری می‌کنند. این موضوع برای Max Payne 3 و یا L.A Noire اتفاق افتاد، اما زمانی که نام Roskstar شنیده می‌شود، ناخودآگاه یاد عنوان Grand theft Auto خواهیم افتاد. نسخه جدید این سری از بازی‌ها که GTA V نام داشت، نه‌تنها فروش شگفت‌انگیزی را تجربه کرد و رکورد قابل ملاحظه‌ای را ثبت کرد، بلکه به اعتقاد بسیاری از منتقدان این بازی بهترین بازی عرضه شده در سال 2013 است. Grand theft Auto V یک عنوان ساختارشکنانه بود و تحولی بزرگ در داستان‌سرایی و سبک Open-World به‌وجود آورد. این عنوان نه‌تنها از گرافیک خیره‌‌کننده‌ای برخوردار بود، بلکه از گیم‌پلی هیجان‌انگیزی نيز بهره می‌برد که بازیکنان را به شکل باورنکردنی‌ای جذب خود می‌کرد. بازیکنان در این عنوان در نقش سه شخصیت متفاوت قرار می‌گرفتند و ماجراهای متفاوتی را دنبال می‌کردند. روند بازی بر اساس اینکه کدام شخصیت را کنترل می‌کردید، متفاوت بود و به همین دلیل بازیکنان با تجربه‌های مختلفی مواجه می‌شدند. ماموریت‌های بازی بسیار متنوع و هیجان‌انگیز طراحی شده بودند و همچنین بازیکنان با آزادی عمل زیادی روبه‌رو بودند که در نسخه‌های قبلی این سری از بازی‌ها دیده نشده بود. دنیای پهناور بازی این امکان را به‌وجود آورده که بتوان در آن به کارهای مختلفی پرداخت که تجربه آنها واقعا جالب است.
 
 معرفی 10 بازی برتر
 
The Last of Us 
استودیوی بازی‌سازی Naughty Dog اگر بهترین استودیوی‌ بازی‌سازی دنیا نباشد، قطعا جزو سه استودیوی برتر محسوب می‌شود. ساخته‌های آنها همیشه سرشار از نوآوری بوده و به همین دلیل به‌سرعت مورد توجه بازیکنان قرار می‌گیرند. در نسل گذشته کنسول‌های بازی این استودیو با ساخت سری Uncharted بیش از پیش شناخته شد و توانست در این سری تکنولوژی‌های جدیدی را به دنیای بازی‌ها معرفی کند که استفاده از آنها کیفیت بازی‌ها را چند برابر می‌کرد، اما آخرین ساخته‌ آنها روی کنسول PS3 نیز یکی از بهترین بازی‌های امسال بود. The Last of Us دنیای آخرالزمانی را به شکلی بسیار جالب و دراماتیک به‌نمایش درآورد که تاکنون در بازی دیگری مشاهده نشده بود. شخصیت‌پردازی‌های فوق‌العاده در کنار داستانی منحصربه‌فرد این بازی را به یکی از ستودنی‌ترین عنوان‌های سال تبدیل کرد. گرافیک بازی همچون سایر ساخته‌های Naughty Dog شگفت‌انگیز بود و هر بازیکنی با دیدن آن شگفت‌زده می‌شد. دنیای آخرالزمانی که در این عنوان به‌نمایش درمی‌آید به شکل جالبی از کلیشه‌های مرسوم این سبک دوری کرده و سعی‌کرده چیزهای جدیدی را برای بازیکنان به همراه داشته باشد. در این بازی انسان‌ها به انگلی آلوده‌ شده‌اند که آنها را به هیولایی تبدیل کرده که از زامبی‌ها خطرناک‌تر هستند و به‌راحتی می‌توانند انسان‌های دیگر را از بین ببرند.
 
 معرفی 10 بازی برتر
 
Tomb Raider 
 نزدیک به 15 سال پیش دنیای بازی‌های رایانه‌ای با شخصیتی به نام لارا کرافت (Lara Croft) آشنا شد. دختری انگلیسی که به ماجراجویی‌هایی پرخطر دست می‌زد و به مکان‌های باستانی متعدد و از یادرفته‌ای سفر می‌کرد تا پرده از راز آنها بردارد. استودیوی Crystal Dynamics در آن‌ سال‌ها توانست روح ماجراجویی را در قالب یک بازی هیجان‌انگیز برای بازیکنان به‌نمایش دربیاورد. همچنین این موضوع که در دنیای مردانه بازی‌های رایانه‌ای شخصیت اصلی یک بازی زن باشد نیز به‌سرعت مورد توجه بازیکنان قرار گرفت. اما پس از سال‌ها حضور لارا کرافت در دنیای بازی‌ها، چند سالی از این عنوان خبری نبود و درحالی‌که نسخه‌های آخر آن چندان مورد استقبال قرار نگرفته بود، کمپانی Square Enix به ساخت نسخه جدیدی از این سری از بازی‌ها پرداخت که با تمام نسخه‌های قبلی متفاوت بود. این عنوان یک شروع مجدد برای Tomb Raider بود و تمام آن چیزی را که تاکنون از این سری می‌شناختیم دگرگون کرد و بازیکنان را با ظهور تازه لارا کرافت آشنا کرد. نسخه جدید با نگاهی به سری بازی‌های Uncharted ساخته شد و شخصیت لارا کرافت را به شکلی به‌نمایش درآورد که بازیکنان بتوانند به شکل بهتری با آن ارتباط برقرار کنند. او یک قهرمان همه‌فن حریف نیست. او یک انسان معمولی است که در جزیره‌ای گرفتار شده و باید برای زنده‌ماندن تلاش کند. اتفاقات زیادی برای لارای جوان رخ می‌دهند و او باید برای اولین بار با آنها روبه‌رو شود. این بازی از نظر داستان‌سرایی بسیار جذاب و هیجان‌انگیز بود.
 
 معرفی 10 بازی برتر
 
Assassin’s Creed IV Black Flag 
بازی‌هایی که به‌صورت سالانه راهی بازار می‌شوند نیز از علاقه‌مندان بسیار زیادی برخوردارند و حتی برخی از آنها به فروش‌های بسیار خوبی دست پیدا می‌کنند. در کنار بازی‌های ورزشی و سری Call of Duty، سری بازی‌های Assassin’s Creed از جمله عنوان‌هایی هستند که توانسته‌اند با توجه به روند عرضه سالانه‌‌ای که در پیش گرفته‌اند، از کیفیت قابل قبولی برخوردار باشند تا بتوانند بازیکنان را تحت تاثیر قرار دهند. این بازی همانند نسخه‌های گذشته توسط استودیوی Ubisoft Montreal ساخته شد و علاو‌ه ‌بر اینکه برای کنسول‌های Xbox 360 و PS3 عرضه شد، یک نسخه مخصوص از آن برای کنسول‌های Xbox One و PS4 نیز راهی بازار شد. در این عنوان بازیکنان خود را در قرن 18 میلادی و در زمان طلایی دزدان دریایی مشاهده می‌کردند. قهرمان اصلی بازی كه ادوارد کنوی (Edward Kemway) نام دارد، باز هم با گروه Templarها مبارزه می‌کند. تمرکز بازی بیشتر روی مناطق دریایی و کنترل کشتی‌های مختلف بود و به همین دلیل بازیکنان با المان‌های جدیدی در این سری از بازی‌ها مواجه شدند که در نسخه‌های قبلی دیده نشده بود. گشت‌وگذار در این بازی حس هیجان‌انگیزتری را دربر دارد و همچنین محیط‌های بازی نیز به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که بازیکنان برای گشت‌وگذار در آنها انگیزه‌ بیشتری خواهند داشت. این عنوان توانست از سایت‌ها و رسانه‌های مختلف امتیازات بسیار خوبی به دست آورد و جزو یکی از نسخه‌های خوب این سری از بازی‌ها قرار گرفت. داستان‌سرایی، گیم‌پلی، گرافیک و مراحل بازی بسیار هیجان‌انگیز بودند و به شکل خوبی با یکدیگر ترکیب شده بودند. این عنوان در مراسم VGX سال 2013 توانست به‌عنوان بهترین بازی‌ اکشن-ماجراجویی سال انتخاب شود. 
 
 معرفی 10 بازی برتر
 
Forza MotorSport 5 
بازی‌های رانندگی جزو آن دسته از بازی‌هایی قرار می‌گیرند که علاقه‌مندان خاص خودشان را دارند. بازی‌های مختلفی در این سبک ساخته و راهی بازار می‌شوند که به شکل‌های مختلف سعی می‌کنند بازیکنان را به سمت خودشان جذب کنند؛ از سری Twisted Metal گرفته که قصد دارد با اتومبیل‌ها و وسایل نقلیه عجیب و غریب که از سلاح‌های مختلف برای از بین بردن بازیکنان استفاده می‌کند گرفته تا سری DiRT که سعی دارد بازیکنان را وارد دنیای رالی کند و مسابقات هیجان‌انگیز آن را پیش روی بازیکنان قرار دهد. در این ميان بازی‌های دیگری نیز وجود دارند که به‌گونه‌ای دیگر بازیکنان را وارد دنیای رانندگی می‌کنند؛ بازی‌هایی که یک شبیه‌سازی فوق‌العاده از این رشته ورزشی به حساب می‌آیند و با گرافیکی فوق‌العاده و گیم‌پلی چالش برانگیز افرادی را درگیر خودشان می‌کنند که به دنیای اتومبیل‌ها علاقه‌ خاصی دارند. سری Forza MotorSport از جمله بازی‌هایی به حساب می‌آید که یک عنوان بسیار هیجان‌انگیز و عالی در سبک رانندگی است و کیفیت بالای آن باعث شده که افراد زیادی آن را تجربه کنند؛ اما Microsoft برای عرضه کنسول Xbox One دست به ساخت نسخه جدید این سری از بازی‌ها زد. Forza MotorSport 5 از نظر جلوه‌های گرافیکی و شبیه‌سازی رانندگی یک بازی فوق العاده است. در این بازی بازیکنان با فصل جدیدی از بازی‌های رانندگی مواجه می‌شوند که تاکنون مشاهده نکرده‌اند، اما یکی از بخش‌هایی جدیدی که این عنوان را بیش از پیش جذاب کرده بود، هوش مصنوعی این بازی است.
 
معرفی 10 بازی برتر 


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200