http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
يكشنبه 3 آبان 1394
حمایت معاونت علمی‌ ریاست‌جمهوری از پاویون ایران در جیتکس 2015
حمایت معاونت علمی‌ ریاست‌جمهوری از پاویون ایران در جیتکس 2015

مدیرکل توسعه کسب و کار بین‌المللی معاونت علمی ‌فناوری ریاست‌جمهوری با اشاره به برگزاری نمایشگاه جیتکس، هدف اصلی معاونت علمی ‌فناوری ریاست‌جمهوری در حمایت از برگزاری پاویون ایران در این نمایشگاه تخصصی را صادرات محصولات «های‌تک» و تعریف همکاری مشترک در بخش خارجی اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار عصر ارتباط، روح‌اله استیری افزود: هدف معاونت علمی‌ فناوری ریاست‌جمهوری در حمایت از برگزاری پاویون‌های ایران، کمک به شرکت‌های دانش‌بنیان برای صادرات است تا با حضور در نمایشگاه‌های معتبر بتوانند زمینه مذاکره با پارتنرهای خارجی برای تعریف همکاری مشترک، سرمایه‌گذاری، انتقال تکنولوژی و خرید محصولات را فراهم کنند.
وی با اشاره به اینکه هدف اصلی معاونت علمی ‌فناوری ریاست‌جمهوری در حمایت از برگزاری پاویون جمهوری اسلامی ‌ایران درجیتکس به‌عنوان یک نمایشگاه تخصصی، صادرات محصولات «های‌تک» و تعریف همکاری مشترک در بخش خارجی است، گفت: در همین رابطه از قراردادهای انتقال تکنولوژی حمایت می‌کنیم و در همین ارتباط دومیلیارد تومان تسهیلات برای انعقاد و اجرای قرارداد در اختیار تولیدکننده قرار داده می‌شود. در زمینه هدف صادرات محصولات‌ های‌تک نیز اگر تولیدکننده‌ای موفق به صدور کالا شود، با جایزه صادراتی و مشوق به آن کمک می‌کنیم. مدیرکل دفتر توسعه کسب‌وکار بین‌المللی معاونت علمی ‌فناوری ریاست‌جمهوری ادامه داد: همچنین اگر صادرات توسط شرکت‌های مدیریت صادرات (ابزارهای واسطی که از تولیدکننده جنس را می‌خرند و در بازارهای جهانی می‌فروشند) انجام شود، باز هم مورد حمایت قرار می‌گیرند تا انگیزه و رغبت برای سرمایه‌داران در ورود به بازارهای ‌های‌تک ایجاد شود. وی یادآور شد: پیش از برگزاری نمایشگاه نیز درباره آیتم‌های بین‌المللی‌سازی از جمله تهیه کاتالوگ، سایت چندزبانه و غیره راهنمایی و کمک در اختیار شرکت‌کنندگان قرار می‌گیرد.
مدیرکل دفتر توسعه کسب‌وکار بین‌المللی معاونت علمی ‌فناوری ریاست‌جمهوری تاکید کرد: در این زمینه کریدور صادرات وجود دارد و یکی از مفاد آیین‌نامه این کریدور، حمایت از حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه‌های تخصصی است که هزینه حضور، تهیه غرفه و حمل‌ونقل کالا را به‌صورت کمک بلاعوض تامین می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: در انتخاب مجری پاویون نیز علاوه بر اینکه فرد انتخاب‌شده باید بتواند رتق و فتق امر پاویون را در مدت برگزاری نمایشگاه انجام دهد، باید پیگیر مذاکرات و قراردادهای شرکت‌ها قبل و پس از برگزاری نمایشگاه باشد تا هدف نهایی که صادرات و فروش کالا است، محقق شود.
وی با تاکید بر اینکه این معاونت در نمایشگاه‌های عمومی ‌یا اختصاصی ایران در دیگر کشورها شرکت نمی‌کند، گفت: تجربه نشان داده نمایشگاهی که در آن همه‌چیز در کنار هم عرضه می‌شود و موضوعات سنخیتی با هم نداشته باشند، نتیجه‌ای برای حوزه دانش‌بنیان ندارد.
بر اساس این گزارش، پس از چند سال وقفه در برگزاری پاویون رسمی‌جمهوری اسلامی ‌ایران در نمایشگاه جیتکس، امسال برای نخستین بار این پاویون با حمایت معاونت علمی ‌فناوری ریاست‌جمهوری برگزار می‌شود و تاکنون 9 شرکت فعال در زمینه شبکه و امنیت، مدیریت محتوای سازمانی، تجارت هوشمند، مراکز داده، نرم‌افزار و محتواهای تلفن همراه، تجهیزات شبکه، سخت‌افزار (رک و کابل‌های دیتا) و چاپگرهای سه‌بعدی برای حضور در پاویون ایران ثبت‌نام کرده‌اند.


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200