http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
يكشنبه 24 مرداد 1395
Hello جایگزین Orkut
Hello جایگزین Orkut

شبکه اجتماعی Orkut که زمانی محبوبیت زیادی نزد کاربران جهانی داشت، چند سال قبل به طور کامل توسط شرکت گوگل تعطیل شد و با این وجود کاربران هنوز یاد این پلتفرم را زنده نگه داشته‌اند.

 این شبکه اجتماعی را شخصی به نام «اورکات بویوکوکتِن» راه‌اندازی کرده بود هم‌اکنون یک پلتفرم اجتماعی دیگر موسوم به Hello توسط او راه‌اندازی شده است که خدمات اجتماعی و ارتباطی را ارایه می‌دهد.
این شبکه اجتماعی به جای آنکه به صورت مستقیم با فیس‌بوک وارد رقابت شود، شخصیت‌های مختلف از جمله کارشناسان فناوری، عکاسان، مسافران و ... را انتخاب می‌کند و از طریق آنها روی مشترکان خود تاثیر می‌گذارد. شما در این شبکه اجتماعی می‌توانید شخصیت‌های مختلف را جست‌وجو کنید تا در جمع هواداران آنها قرار بگیرید. الگوریتم ویژه‌ای که برای این شبکه اجتماعی در نظر گرفته شده است به شما کمک می‌کند تا بتوانید ضمن دریافت پیشنهادات ویژه از سوی دوستان، به صورت مجزا شخصیت‌های معروف و مورد علاقه خود را پیدا کنید.
شبکه اجتماعی Hello فقط با هدف راه‌اندازی صفحه اختصاصی و ارتباط میان مشترکان راه‌اندازی نشده است. افرادی که در این شبکه اجتماعی عضو می‌شوند، می‌توانند تمرکز ویژه روی تصاویر داشته باشند تا از تصویرهای پس‌زمینه، فیلترهای عکس و ... استفاده کند. در بخش دیگر این شبکه اجتماعی امکان تمرکز ویژه روی کامنت‌ها را فراهم می‌کند و ضمن ارایه تالارهای گفت‌وگوی عمومی، امکان چت خصوصی را هم فراهم می‌آورد.
مدیران شبکه اجتماعی Hello می‌گویند که قصد رقابت با هیچ پلتفرم بزرگی را ندارند و در عوض قابلیت‌های ویژه و منحصر به‌فرد خود را ارایه می‌دهند. این شبکه اجتماعی به اندازه‌ای جذاب طراحی شده است که اگر در  آن عضو شوید، نیازی به حضور در فیس‌بوک یا توییتر نخواهید داشت. اگرچه فیس‌بوک هم‌اکنون بیش از 1.7 میلیارد مشترک فعال دارد، ‌ولی Hello پیش‌بینی می‌کند که با تعداد کمتر مشترکان فعال خود می‌تواند خدمات بهتر و کامل‌تری را ارایه دهد.
شبکه اجتماعی Orkut زمانی که راه‌اندازی شده بود بیشترین تعداد مخاطبان خود را از کشور برزیل جمع‌آوری کرد و Hello نیز هم‌اکنون تصمیم گرفته است به صورت محلی روی بازارهای مختلف تمرکز کند و برای هر کشور خدمات و سرویس‌های مجزا ارایه دهد. شبکه اجتماعی Hello هم‌اکنون به صورت آزمایشی فعالیت خود را آغاز کرده است و با این وجود کاربران جهانی می‌توانند تمام خدمات آن را کاملا رایگان در اختیار بگیرند.
بویوکوکتِن در مورد این شبکه اجتماعی جدید روی وبلاگ رسمی خود نوشت: «مطمئن هستم که این پلتفرم جدید علاوه بر آنکه می‌تواند ارتباط میان کاربران جهانی را برقرار کند، سرویس‌های کارآمد بیشتری را ارایه می‌دهد که فیس‌بوک و توییتر هنوز سراغ آن نرفته‌اند. Hello نسخه کامل‌تر و پیشرفته‌تر شبکه اجتماعی Orkut محسوب می‌شود و همه آنهایی که زمانی در این پلتفرم قدیمی حضور داشتند، بار دیگر می‌توانند سرویس‌های مورد علاقه خود را در Hello در اختیار بگیرند».
 


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200